אושר תקציב הפיתוח של ראשון לציון

תקציב הפיתוח שאישרה עיריית ראשון לציון כולל תקציב נכבד למערכת החינוך בעיר, שיאפשר הקמת בתי ספר, מעונות וגנים חדשים, את שיפור מערך המחשוב ועוד

חדשות | תמי מאור 21/02/2018

הנהלת העיר בראשון לציון אישרה את תקציב הפיתוח של העיר העומד על למעלה ממיליארד שקלים.

עיריית ראשון לציון מתכוונת להשקיע בעשרות מיזמים לפיתוח העיר, בין היתר מערכת החינוך צפויה לקבל תקציב נכבד בגובה כ-200 מיליון שקל. חלק ניכר מהתקציב מוקצה לפיתוח מוסדות חינוך בשכונות החדשות ובעיר הוותיקה. כך, למשל, בשכונת רקפות יושלם תכנון כל מוסדות החינוך והציבור. 12 גני ילדים ייבנו בשכונה, כמו גם שלוש מעונות ומרכז נוער קהילתי. בשכונת האירוס החדשה ייבנו שיה גני ילדים ומתנ"ס. בשכונת נחלת מערב ייבנו ששה גני ילדים, שלוש מעונות יום ומרכז לתנועת נוער. בנוסף למקיף י"ג שייבנה בשכונת נרקיסים החדשה במזרח העיר, העירייה צפויה לבנות מקיף נוסף, מקיף י"ד שיכלול 42 כיתות. גם הוא, צפוי להיבנות בשכונות החדשות במזרח העיר. לצד המקיף החדש, ייבנו שני בתי ספר יסודיים חדשים. מערבה יותר, לשכונות הוותיקות במזרח העיר, יוקמו עשרה גני ילדים, בין היתר במרום ראשון, קריית האמנים, מישור הנוף ועוד.

הגימנסיה הריאלית, בית הספר העל יסודי הוותיק בעיר, יזכה באולם ספורט חדשני ומתקדם שיוקם בעלות 18.5 מיליון שקל. כאמור בית הספר עבר שינוי דרמטי בשנים האחרונות. כזכור, בית הספר הוותיק הוקם בשנות ה-50 בלב העיר כאשר עם השנים נבנו סביבו בניני מגורים וכיום לא ניתן להגדיל את שטחו. באישור חריג של משרד החינוך, קידמה העירייה פתרון חלוצי ויוצא דופן לבנות את בית הספר לגובה. כאמור במסגרת השינויים, הוחלט להעתיק את אולם הספורט ולבנות אולם ראוי לפעילויות הספורט של בית הספר ולקבוצות הספורט ההישגיות של הגימנסיה.

העירייה תקצה גם כ-11 מיליון שקל לשדרוג מערך התקשוב במערכת החינוך בעיר. תכנית האב לתקשוב מוסדות החינוך בעיר נולדה מתוך הצורך להתאים את מערכת החינוך לעידן הנוכחי ולאפשר לתלמידים לרכוש כישורים ללמידה בעידן של ידע: סביבה דיגיטלית, עבודה בצוות, שיתוף הידע ולמידה חברתית. תוכנית התקשוב נותנת בידי מערכת החינוך את כל הכלים הנדרשים לצורך כניסתה לעולם החדש.

חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפגע מחפץ כבד - מצבו בינוני
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
פסחקלאי בצפון הנגב
"פסחקלאי" בצפון הנגב
הורסים את הסביבה
רחובות בתנועה
בשבוע הבא: יפתח חיבור כביש 531 לאיילון דרום
ב-8 באוג': פתיחת כביש 531 לאיילון ד'
"נוחתות עלינו מכה אחרי מכה"
פצוע בינוני בתאונת דרכים בכביש 505