ביהמ"ש קבע: השוק העירוני בראשון לציון יפונה

בית המשפט המחוזי קבע כי על הסוחרים להתפנות מהשוק העירוני שבבעלות העירייה. בהסכמה בין הצדדים הוחלט כי הסוחרים יפנו את המקום מיד לאחר הפסח

חדשות | תמי מאור 21/02/2018

סאגת פינוי הסוחרים מהשוק העירוני בראשון לציון הגיעה לסיומה. בית המשפט המחוזי קבע תאריך, 15.4.18, שבו יפונו הסוחרים, שלא הגיעו עד כה להסכמה עם העירייה.

השוק העירוני ברחוב יהודה בעיר נמצא בבעלות העירייה. במשך שנים פועלים במקום סוחרים שטוענים לזכויות במקום למרות שהם אינם מוגנים, והם אינם משלמים דמי שימוש על המקום, חשמל, ארנונה ומים. לפני כחצי שנה הכריע בית המשפט השלום בראשון לציון בעניין והורה על פינוי הסוחרים. אלא שחלק מהסוחרים לא קיבלו החלטה זו וערערו למחוזי. בסופו של דבר הוחלט בהסכמה כי הסוחרים יפונו בעוד כחודש וחצי והשוק ייסגר. דבר שקיבל תוקף בית המשפט המחוזי.

מאז 2012, סמנכ"ל העירייה, איתן דורון, מנהל את הדיאלוג עם הסוחרים. הוא נפגש איתם וגיבש עם חלקם הסכמות לפינוי. אולם הפינוי התעכב מזה שנים בגלל מספר סוחרים שלא הגיעו להסכמות. שופטת בית המשפט השלום בראשון לציון, יעל בלכר, מתחה על הסוחרים ביקורת ואמרה: "העירייה התנהלה על פי העיקרון שכל אחד מהמחזיקים יקבל לעת הפינוי את הפיצוי המגיע לו, ככל שמגיע, בהתאם לזכויותיו בחנות הקיימת... אין מחלוקת כי אפשרות כזו עמדה גם לנתבעים, אך הם לא עשו לממשה". עוד נאמר כי "באפשרותה של העירייה ואף מחובתה, בשים לב לכך שהיא מנהלת מקרקעי ציבור, לנקוט בהליכים ובסמכויות החוקיות העומדות לרשותה".

ראש העירייה, דב צור, בירך על ההחלטה ואמר כי "לא יתכן שסוחרים מנהלים עסק פרטי לחלוטין ולא משלמים דמי שכירות וחשבונות ארנונה, חשמל ומים. המשא ומתן לפינוי הסוחרים נעשה לפנים משורת הדין ומתוך רצון טוב במטרה להגיע לפתרון מוסכם, אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו לאורך כל התהליך ושבסופו של דבר הפינוי יבוצע בהסכמה".


חשבנו שיעניין אותך גם...
בית ספר בבית החולים
ליווי פיננסי  מקצועי לעסק
ליווי פיננסי מקצועי לעסק
בואינג קובעת שיאים חדשים של מסירת מטוסים
ציפור נדירה תועדה באילת
בן 4 במצב קריטי לאחר שטבע בצימר
פצועה קשה בתאונה בין מספר כלי רכב בירושלים
נזק רב בשריפה בדירה ברעננה
נזק רב בשריפה בדירה ברעננה
נפגעים רבים בשריפה בבניין בצפת