רחוב חדש בבת ים ע"ש דב דויטש ממייסדי ובוני העיר

דויטש כיהן למעלה מ- 20 שנה כחבר במועצת העיר וכסגן ראש העירייה מחזיק תיק החינוך. כמו כן שימש במשך שנים רבות כראש המועצה הדתית בעיר

העיר שלי | תמי מאור 21/02/2018

עיריית בת ים קיימה אתמול (שלישי) טקס הנצחת רחוב ע"ש דב דויטש, ממייסדיה ובוניה של העיר. הטקס נערך בצומת הרחובות אהוד קינמון – הסוללים (דב דויטש), במעמד הנהלת העיר, חברי מועצת עיר, בני משפחת דויטש ותושבים.

דב דויטש נולד בצ'כיה ב- 1912, התייתם מהוריו בגיל צעיר ועבר ללמוד בישיבה. הוא שימש כאחד ממנהיגי צעירי פועלי אגודת ישראל בצ'כיה ועלה לישראל יחד עם רעייתו ברכה ז"ל בשנת 1935, את מקום מושבם קבעו בשכונת "בית-וגן" (לימים בת-ים).

עם הגיעו לבית וגן עבד בבנייה וסלילת כבישים, הכביש הראשון אותו סלל היה רח' ירושלים. במהלך פרעות תרצ"ח 1937 התגייס להגנה ופעל להגנת היישוב עד סיום מלחמת העצמאות.

לאחר הקמת המדינה החל לעבוד כפקיד במועצה המקומית, הקים את סניף תנועת "הפועל המזרחי" (לימים תנועת המפד"ל) ונבחר כחבר מועצה מטעמה. הוא כיהן למעלה מ- 20 שנה כחבר במועצת העיר וכסגן ראש העיר מחזיק תיק החינוך. כמו כן שימש במשך שנים רבות כראש המועצה הדתית בעיר. דויטש היה ממקימיה ומייסדיה של ישיבת אדר"ת, ושמו מונצח בה עד ימינו.

דב דויטש גם תרם לפיתוחה הכלכלי של העיר, כאשר הקים וניהל את הסניף הראשון של בנק המזרחי.

הוא הלך לעולמו בשנת 1992 בגיל 80 והותיר אחריו את רעייתו ברכה ז"ל שהלכה לעולמה לפני 3 שנים, שני בנים ובת, עשרה נכדים ונינים רבים.

בטקס אמר ראש העיריה יוסי בכר: "היום מתווסף ללוח הזיכרון של העיר בת ים שמו של דב דויטש ז"ל. בשמונים שנות חייו מגלם דב את סיפורה של העיר ואת סיפורו של עם ישראל, עם שהיה בגלות, עלה ארצה יתום וחסר כל ובנה כאן מדינה לתפארת. דב היה מלח הארץ, אד ששילב בין עבודת שמים ועבודת כפיים ואנו גאים להנציח רחוב בעיר על שמו".

חשבנו שיעניין אותך גם...
הרסגור הנדין. החורשה תישאר במקומה
נגנזה התוכנית להקים חניון במקום החורשה בסמוך לבית הספר "יצחק שדה"
"אני מתכוון לפגוע בראש הממשלה"
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד
עלייה בתרומות והשתלות קרנית ברמב"ם
"גן ילדים לא ראוי שיהיה בסמוך לאתר בנייה"
ילדה בת 7 נפצעה בתאונה בבני ברק
ילדה בת 7 נפצעה בתאונה בבני ברק
נגב קוד בבית ספר נועם אורות נתיבות
תכנית חדשה למצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל
תאונה יוצאת דופן בקניון G