בכפר סבא מוחים נגד גירוש הפליטים

תושבים בכפר סבא הקימו עמדות החתמה בכיכר העיר, הקוראות לבטל את גירושם של הפליטים. בני בלומר, אחד הפעילים נגד הגירוש: "המטרה היא להעלות את המודעות לגבי העוול המוסרי שמדינת ישראל עומדת בפתחו"

העיר שלי | זאב שרגא 22/02/2018

ביום שישי התכנסו תושבים בכיכר העיר ברחוב ויצמן בכפר סבא והעמידו דוכנים בהם החתימו את העוברים ושווים על עצומה, הקוראת לבטל את החלטת הממשלה על גירוש הפליטים. "המטרה היא להעלות את המודעות לגבי העוול המוסרי שמדינת ישראל עומדת בפתחו, גירושם של כ–38,000 מבקשי מקלט, במקום להעניק להם את המקלט והמחסה שאנו מחוייים להעניק בתור העם היהודי". אומר בני בלומר, אחד הפעילים.

אבל המדינה מצידה עומדת על כך שאינה מגרשת פליטים אלא רק מבקשי עבודה, מסתננים בלתי חוקיים?

בלומר: "המדינה לא השכילה להקים מנגנון שיבדוק האם מדובר במבקשי מקלט או מסתננים. הבקשות לא נבדקו באופן פרטני וקשה לי להתייחס לטענה הזאת, אני בעצמי לא יודע כמה מהם פליטים וכמה מהם מסתננים. אני יודע שיש בישראל אלפי בקשות מקלט והתקבלו רק בודדות".

אנחנו עדים לתופעה קשה של ריכוז הפליטים בדרום תל אביב, תוך פגיעה באיכות החיים של התושבים, איך אתה מתייחס לזה?

"מדינת ישראל היא זאת שזרקה אותם שם בגינת לוינסקי. זאת בעיה הרבה יותר מורכבת ואנחנו מבקשים לפתור את הנושא בצורה הנכונה, בשילוב ידיים בין כלל הגורמים".

המוחים חילקו לעוברים ושבים עלוני הסברה בנושא והזמינו אותם לקחת חלק בעצרת המונים שתתקיים במוצאי שבת 24.2 בשעה 20:00 בפינת הרחובות לוינסקי צ'לנוב בתל אביב. במקביל תתקיים הפגנה גדולה של תושבי דרום תל אביב ותומכיהם, המבקשים לגרש את המסתננים חזרה לארצם.


זאב שרגא zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
חכ ניר ברקת בביקור ברעננה
ח"כ ניר ברקת הגיע לביקור ברעננה
פותחים שנה בתנועת מחנות העולים
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
אגם רודברג בקמפיין ל - SKECHERS
רק באישור הועדה המלווה
על אהבות וחרדות
על אהבות וחרדות
עירוני רעננה במשחק מכריע בפלייאוף הלאומית
משחק מכריע לעירוני רעננה
קייטרינג ברביקיו גריל אירועים