מה קרה לאיש הכי חזק בעיר? (טור אישי)

לבן חמו היה הכל, אבל לא הייתה לו את הבשלות הרגשית להתמודד עם התפקיד, ההצלחה, הפרסום, הפיתויים, החברים בעלי האינטרס, החנופה וכל מה שמתלווה לסטטוס "האיש הכי חזק בעיר"

העיר שלי | מירי בלומנפלד 22/02/2018

עלייתו ונפילתו של יהודה בן חמו משולה לזוכה בלוטו שלא ממש יודע מה עושים עם הכסף הגדול שנפל בחלקו. כבר שמענו סיפורים על אנשים שאיבדו את משפחתם, רכושם וכבודם לאחר שזכו בזכייה הגדולה. בעיקר אנשים קשיי יום שלא בשלים להתמודד עם העושר העצום. זה, לעניות דעתי התהליך שעבר על בן חמו, האיש, שהיה לו הכל, אבל לא הייתה לו את הבשלות הרגשית להתמודד עם התפקיד, ההצלחה, הפרסום, הפיתויים, החברים בעלי האינטרס, החנופה וכל מה שמתלווה לסטטוס "האיש הכי חזק בעיר".

לצערי, תהליך ההסתאבות הזה עובר על הרבה פוליטיקאים בישראל. כשקוראים את כתב האישום נגד בן חמו שמים לב גם לעובדה כי רוב העבירות לכאורה התבצעו בשנים האחרונות. כמספר השנים בשלטון כך התעוזה למשוך את החבל עד שהוא נקרע או עד שהמשטרה מתערבת. אולי באמת כדאי לשקול ברצינות הגבלת קדנציה של ראש עירייה וראש ממשלה לשתי קדנציות בלבד!

בן חמו, יליד מרוקו, גדל בשכונת כיסופים בן למשפחה קשת יום, עבד כטוען בבית הדין של ההסתדרות, כשיום אחד התיישב על כיסא ראש העירייה, חולש על מאות עובדים, תקציבים של מיליוני שקלים וסמכויות מחינוך ותרבות ועד חזות העיר ונדל"ן שמשפיעות יום יום על חיי תושבי כפר סבא.

בן חמו יצא מהשכונה אבל, כך לפחות עולה מכתב האישום, השכונה לא יצאה ממנו. פה הוא זורק מילה למהנדסת העיר שתקדם את ענייניו של חברו הטוב ושם הוא מצ'פר תושב כפר סבא בתווי קניה. המשטרה חושבת שלהתנהלות הזו יש היבט פלילי. בן חמו יצטרך להתאמץ קשה מאוד להוכיח כי מדובר בסך הכל במנהל לא תקין. מה הוא עשה עם התלושים לצרכיו האישיים? לכך הוא יצטרך למצוא הסבר יותר יצירתי.

למרות שמתוקף היותו ראש העיר שעל פי ישק דבר, בן חמו תמיד חש חסר בטחון ונרדף, אם זה על ידי העיתונות המקומית, יריבים פוליטיים, עובדי עירייה, עסוק באובססיביות בהישרדות פוליטית, שלפעמים היה נדמה שהוא בעצמו לא מאמין שהוא ראש עירייה... זו הסיבה, כך לפחות לפי כתב האישום, שהוא יצר את "מנגנון ההונאה" של חלוקת תווי קנייה לנזקקי העיר ולמקורביו, שאת התודה שלהם הוא ציפה, מן הסתם, לקבל בקלפי. חבל שהוא לא סמך על העשייה שלו. כי בן חמו, אולי מרוב הלהיטות להצליח ולהוכיח את עצמו, יזם וקידם פרויקטים רבים (הפארק, שיפוץ ההיכל, פרויקט השוק ועוד), ומצער, שבאופן כל כך עגום נגמרת קריירה של אדם שבאמת הצליח להגיע לפסגה נגד כל הסיכויים.

לתגובות miri@local.co.ilחשבנו שיעניין אותך גם...
עתירה: "לא בוצע טיהור קרקע בפרויקט גליל ים"
פסטיבל הבירה ברעננה חוזר
אמבולנס המשאלות בהרצליה
ברנדס קהילתי
יוצאת לאתגר חדש
סודה סטרים מעבירה את מטה המשרדים לכפר סבא
"סודה סטרים" מעבירה את מטה המשרדים לכפר סבא
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה
בני המצווה עם מוגבלויות יוזמנו לחגיגה מרגשת ושמחה במיוחד שתיערך באוגוסט 2019 ברחבת הכותל
עמותת "כן אנחנו יכולים" חוגגת 13 שנים