בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית כפר סבא: מחסור במקומות חניה

הפעיל החברתי אילן ערב הגיש בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית כפר סבא בעקבות שינויים בהסדרי החניה ברחבי העיר. מתוך הבקשה: "התובע הבין כי דו"חות החניה בעיר כפר סבא הפכו למקור הכנסה משמעותי עבור העירייה"

חדשות | זאב שרגא 22/02/2018

תושב כפר סבא והפעיל החברתי אילן ערב, פועל במהלך השנים האחרונות ביתר שאת בכל הקשור למקומות חניה במרחב הציבורי בעיר כפר סבא. בשבוע שעבר הגיש בקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט, בה הוא טוען כי העירייה "מעלימה" לכאורה מקומות חניה ורושמת דו"חות רבים לנהגים.

בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד אירית דרדיק-פלם ועילי מימן נטען כי, "החל משנת 2011 הבחין התובע שמקומות הלניה בעיר כפר סבא 'נעלמים' בעקביות – סימונים המאפשרים חניה נמחקים, אבני שפה רבות נצבעות ב"אדום לבן", תמרורים האוסרים חניה מוצבים, מקומות חניה מוסבים לתחנות אוטובוס וכיוצא בזה. לאחר שהתופעה הפכה לסחף של ממש, החליט התובע לעקוב ולתעד את התנהלותה של העירייה לצמצום מקומות החניה בתחומה, כאשר הוא מתעד מאות מקומות חניה אשר "נעלמו" ביום בהיר".

עוד נטען כי, "משיחה שקיים התובע עם מנכ"ל העירייה באחת מפגישותיהן הרבות ונושאה היה סכומי הכסף אשר נגבים על ידי עיריית כפר סבא בגין דו"חות חניה, יחד עם הצלבת נתונים אחרים שאסף, הבין התובע כי דו"חות החניה בעיר כפר סבא הפכו למקור הכנסה משמעותי עבור העירייה". עוד מצוין בבקש כי הכנסות העירייה מדו"חות עמדו בשנת 2012 על סכום של כ- 8.9 מיליון שקלים, בשנת 2013 נגבו 6.4 מיליון שקלים ואילו בשנת 2014 נגבו 5.4 מיליון שקלים.

"אנחנו מעוניינים באמצעות התביעה הייצוגית לתבוע בשם כל תושבי כפר סבא שנפגעו במקומות המפורטים, כל תושב שחנה במקום הזה וקיבל דו"ח, אנחנו טענים שהדו"ח לא חוקי ולכן הוא אמור לקבל פיצוי", אומר ערב, "אנחנו מדברים על רחובות ראשיים כמו התע"ש, וייצמן, שנרשמים בהם המון דוחות מדי יום. זה המשך ישיר לפעילות שלי בנושא החניה מזה שנים, היעלמותם של מקומות חניה ומכת הדו"חות שמגיעה בעקבות כך".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "טרם התקבל כתב התביעה. לכשיתקבל אנו נלמד אותו, ונגיב כמקובל לבית המשפט."

zeevshraga1978@gmail.com
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין
רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין
הורי גן רותם השביתו את הלימודים
בת ים בתנופת בנייה
"אף אחד לא ישתיק אותנו"
כנפיים של קרמבו- יועץ מיוחד לאום
'כנפיים של קרמבו'- יועץ מיוחד לאו"ם
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
הפגייה ב"שניידר" במקום הראשון
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים