שמיניות באוויר

תנו הרבה כבוד לקבוצת הנשים בכדורעף של הפועל כפר סבא שהעפילה לגמר גביע המדינה בפעם השמינית ברציפות ושם תפגוש את מכבי חיפה שגברה עליה בשני הגמרים האחרונים

ספורט | זאב גולדשמיט 22/02/2018

נשות הפועל כפר סבא בכדורעף הבטיחו בפעם השמינית ברציפות את עלייתן למעמד גמר הגביע, שם יפגשו ב-6 במרס (רוממה, חיפה) את מכבי חיפה, מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות. כפר סבא, שמחזיקה בתואר האליפות, שואפת להחזיר את הגביע במשחק גמר מסקרן שיפגיש את שתי הקבוצות החזקות בליגה.

בחצי הגמר כפר סבא לא נזקקה למאמץ מיוחד כדי לנצח בשלוש מערכות חלקות את ק. ק. ת"א (0:3) ועוד בלי השחקנית הבולטת בקבוצה, אניה ויליקי, שנפצעה באימון בשבוע שלפני המשחק. בקבוצה יצאו לפני המשחק לערב גיבוש בבאולינג.

"נכון שהיינו פייבוריטים, אבל היה קצת חשש כי במשחק אחד רק לנו היה מה להפסיד", אמר מאמן כפר סבא חן הימלפרב, שהוסיף: "למרות פערי הרמות באנו דרוכים ומרוכזים, ולרגע לא חשבנו שהניצחון מובטח. גם היעדרותה של ויליקי לא הוסיפה".

המשחק נערך באפיקה, אולמה הביתי של ק.ק. ת"א, מה שעורר תרעומת במועדון הכפר סבאי. הימלפרב: "עד לפני שנה משחקי חצי הגמר נערכו בהצגה כפולה באולם ניטראלי, ובמקום להפוך את האירוע לחגיגה עם שידור ישיר באחד מיישובי הפריפריה כמו שדרות, דימונה, יקנעם ובכך לחשוף יותר את הכדורעף, המשחק נערך בלי שידור, עם מעט מאוד קהל, מבלי שמישהו התעניין יותר מדיי, וחבל כי ככה קשה לקדם את כדורעף הנשים".

לקראת הגמר מול חיפה, הוסיף מאמן כפר סבא: "זה לא דבר של מה בכך, שאנחנו עונה שמינית בגמר. שנתיים בלי זכייה בגביע זה יותר מידי. מדובר בקלאסיקו של כדורעף הנשים, יהיה מאוד קשה, אבל ננסה להביא את הגביע לכפר סבא".

קבוצת הגברים הפועל כפר סבא הפסידה שלשום (שלישי) בקרב צמרת להפועל מטה אשר/עכו 3:2 במשחק דרמטי של חמש מערכות.

הקבוצה של גל גלילי כבר הוליכה 0:1 ו-1:2 במערכות, אבל גמרה את האוויר ונוצחה במערכות הרביעית וחמישית. המשחק היה סוער ובמהלכו מאמן מטה אשר, נעם כץ, הורחק מהמגרש. בכפר סבא כועסים על כך שהאיגוד החליט לא להעביר בשידור ישיר משחק מסקרן ברמה גבוהה.

סבסטיאן דבש, מהבולטים בהפועל כפר סבא, אמר: "מטה אשר קבוצה יותר חזקה מאיתנו, נקודה. תביא לי תקציב כמו שיש למטה אשר ואנחנו לוקחים אליפות. אנחנו משחקים עם ארבעה ישראלים במגרש, ולהם היו חמישה זרים ומתאזרחים.

"שיחקנו לא רע, הובלנו פעמיים, אבל אם היה לנו שחקנים ברמה שלהם, הכל היה נראה אחרת. צריך לומר תודה שיש פה קבוצה של גברים, שמתמודדת בצמרת. אם רוצים אליפות בגברים צריך להשקיע שני מיליון שקל, כי חצי קבוצה אצלנו לא מקצוענית ושחקנים צריכים לעבוד כדי להתפרנס. בהפועל כפר סבא התקציב מחולק לשתי קבוצות, גברים ונשים, אז אני שמח שהנשים הן אלופות, אבל לגברים לא נשאר הרבה. הבנתי שמשלמים פה הרבה כסף עבור שימוש באולמות, ובכסף הזה אפשר היה להביא שלושה זרים שיביאו לנו אליפות. אם לא יהיה יותר כסף, נהיה קבוצה בינונית".
חשבנו שיעניין אותך גם...
דליפת אמוניה בעכו
סיבוב ניצחון
החייל שנהרג ברצועת עזה סמל ראשון אביב לוי מפת
החייל שנהרג ברצועת עזה: סמל ראשון אביב לוי מפ"ת
 בוחרים בבעלי החיים
בוחרים בבעלי החיים
בוטלו דמי הרישום ליולא בסך 120 שקלים
בוטלו דמי הרישום ליול"א בסך 120 שקלים
גינון חינוכי
אמנות ירוקה בחדרה
"אמנות ירוקה" בחדרה
שלב השאלה הזהה