רועי הכובש

אחרי שכבש 13 פעמים במדי הפועל כפר סבא, לרועי זיקרי כבר שני שערים במדי הפועל רעננה, כולל שער ניצחון על מכבי ת"א. זיקרי מספר על הסכסוך עם הפועל כפר סבא ומסביר כמה הוא מרוצה בקבוצתו החדשה

ספורט | זאב גולדשמיט 22/02/2018

עד לפני חודש רועי זיקרי עוד שיחק בליגת המשנה נגד קבוצות כמו נשר, מרמורק ועפולה. בעקבות סכסוך מתוקשר עם הפועל כפר סבא הוא חצה את הכביש, לרעננה, ולא נאלץ לזמן התאקלמות כדי לכבוש שני שערים בשני משחקיו הראשונים. תכירו את האיש שניצח השבוע את מכבי ת"א, האיש כבש בניצחון המפתיע של הפועל רעננה (0:1).

זיקרי, קלקלת למכבי ת"א אליפות?

"לא, לא קלקלתי. מכבי ת"א קבוצה מצוינת ויש לה מספיק משחקים כדי לנצח ולזכות באליפות. אני בסך הכל עשיתי את התפקיד שלי”.

אף אחד לא ציפה שתנצחו את מכבי ת"א. איך עשיתם את זה?

"האמנו בכל לבנו שאנחנו יכולים לעשות את זה ואני שמח שהוכחנו שרעננה יכולה לנצח את מכבי ת"א. עשינו למכבי חיים קשים, ועבדנו לפי תוכנית המשחק של קורצקי. גם לפני שבוע היינו יכולים לנצח את הפועל חיפה, אלמלא טעות שיפוט. אני שמח שלקחתי בשתי ידיים את הצ'אנס שקיבלתי בהפועל רעננה. אני שחקן של ליגת על, ושמח שחזרתי למרכז הבמה".

בכפר סבא עזבת בטריקת דלת, וישבת חודש בחוץ. מה קרה?

“כאב לי שעשו עליי עליהום בכפר סבא מאז שנודע שבעונה הבאה אשחק בהפועל ת"א. כאב לי לשבת חודש בחוץ. כאב לי שמשחקן אהוד ונערץ הפכתי לשחקן מנודה. ציפיתי מהאוהדים של כפר סבא שלא יקשיבו רק לצד של ההנהלה. אני מבחינתי לא אשם, מאוד רציתי להישאר בהפועל כפ"ס ולעזור להם לעלות ליגה".

תסביר

"כמלך השערים של הליגה, אחרי שכבשתי 13 שערים ב-15 מחזורים, ציפיתי שיישבו איתי על חוזה חדש לעונה הבאה. ציפיתי שכפר סבא יציעו לי חוזה מכובד. הסוכן שלי, אפי סופר, פנה אליהם שלוש פעמים, אבל הם דחו אותי ולא התייחסו. רק כשהם שמעו שיש לי הצעה מהפועל ת”א פתאום הם התעוררו. מה אגיד לך, אני צריך לדאוג לעתיד שלי והרגשתי שאני חם וקבוצות רוצות אותי, אז כל עוד הברזל חם, איזו סיבה הייתה לי לחכות?".

כפר סבא אמרו שבכוונתם היה להציע לך חוזה חדש, אבל בזמן שנראה להם?

"אם הייתי מחכה לזמן שלהם, הם לא היו יושבים איתי. הם חשבו שאני בכיס שלהם. יודעים שיש להם שחקן מוערך, אז בשביל מה לחכות? כשיצא הפרסום עם הפועל ת"א בכלל לא הייתי חתום שם, ואמרתי להם שלא חתמתי, אבל הם לא רצו להאמין. באותו זמן הם כבר הביאו לי הצעה כספית מביכה".

איך היה לשבת ביציע?

"היה לי חודש קשה, לבוא לאימונים בידיעה שבשבתות לא אשחק. חיממו שלא בצדק את האוהדים עלי, ובמשחק בפתח תקוה אוהד כמעט תקף אותי ביציע הכבוד ומזל שהיה שם איש אבטחה, שתפס אותו ומנע תקרית. זה הרגע שהבנתי שסיימתי את דרכי בהפועל כפ"ס. אבל הכל לטובה, היום אני בליגת העל, וטוב לי ברעננה".

תגיד, איך רצית לשחק במדי הפועל כפר סבא נגד הפועל ת"א, כשאתה חתום אצל האדומים. בעד מי היית במשחק הזה?

"הייתי יכול לשחק במשחק כזה. מה נראה לך, שהייתי רוצה להישאר עם 13 שערים? הייתי מוכן לשלם קנס אם הפועל כפ"ס לא הייתה עולה. זה עוד תרגיל של כפ"ס שאמרו שהחוזה שלי בהפועל ת"א מותנה בעלייתה לליגת העל, אבל זה לא. החוזה שלי בהפועל ת"א תקף גם אם היא לא תעלה. הפועל ת"א בנתה קבוצה לעלייה ואני בטוח שהיא תעלה בכל מקרה. אם היה מפריע לכפר סבא שבמשחק הזה אני לא אתן מעצמי את המקסימום, הייתי מוכן בגלל הרגישות לא לשחק במשחק נגד הפועל ת"א".

מה אתה מאחל להפועל כפ"ס?

"מאחל שיעלו ליגה, ולמרות מה שעשו לי ולמרות מה שעשו למסאי דגו, שהוא מאמן מצוין, אני מודה לאוהדים על התמיכה בי”.

נחזור לרעננה. בשבת מצפה לכם קרב תחתית נגד אשדוד. לפני שהגעת, הפועל רעננה הפסידה לעכו. אתם מסוגלים לנצח גם קבוצות תחתית?

"נגד אשדוד מצפה לנו משחק מאוד חשוב, כי ניצחון פה ייתן לנו אוויר במאבקי התחתית, ואני אופטימי. נעשה הכל כדי לנצח".

תגובת מועדון הפועל כפ"ס: "הסוגיה עם השחקן נשחקה עד דק. אנו מבקשים להמשיך לעסוק בעניינים מקצועיים ולהותיר מאחור כל פרשה שקשורה באנשים שאינם שייכים למועדון".


חשבנו שיעניין אותך גם...
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
ביצים מסוכנות
ביצים מסוכנות
צעיר טבע למוות בכנרת
ההתחדשות העירונית תופסת תאוצה
חוגגים עם כוכבי הילדים
מינהלת התחדשות עירונית מוקמת בכפר סבא
גינון חינוכי
חילופי תפקידים במכללת ספיר