הושקה התוכנית החדשה לסיוע למשפחות חד הוריות

התכנית, פרי יוזמתה של חברת הכנסת מירב בן ארי ("כולנו") מבקשת להנגיש את זכויות המשפחות החד הוריות ולסייע להן במגוון תחומים כמו השכלה, חינוך ופעילות פנאי

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 22/02/2018

עשרות נשים חד הוריות הגיעו השבוע לכנס השקתה של התוכנית החדשה למשפחות חד הוריות, ביוזמתה של חברת הכנסת מירב בן ארי ובמעמד שר האוצר משה כחלון, חברת הכנסת רחל עזריה וראש העירייה, חי אדיב. את הכנס אירחה יו"ר פורום הנשים במפלגת "כולנו" חברת המועצה והמשנה לראש העירייה, עו"ד כנרת כהן אלישע.

"אחד הנושאים שחשוב היה לי לקדם במסגרת פורום הנשים הוא קידום נשים חד הוריות", אמרה כהן. "בחודשים האחרונים גובשה תכנית חדשה לסייע לנשים חד הוריות. במסגרת התוכנית הושקעו מיליונים בסיוע לנשים חד הוריות, לצאת לאקדמיה, להשתלב במעגל התעסוקה, להקל את הקריטריונים לקבלת סיוע מהמדינה בקייטנות, חוגים, צהרונים ועוד".

שר האוצר משה כחלון נשא דברים אודות חשיבות העצמה נשית ומשפחות חד הוריות, וריגש את הקהל כשסיפר על פועלה הרב של אמו: "כשמדברים על העצמה נשית אני לא יכול שלא לחשוב על אימי, שללא ידיעת קרוא וכתוב וגידלה שבעה ילדים עם משכורת אחת. אשה עם הרבה ערכים ועוצמות שדאגה שלכל שבעת ילדיה יהיו השכלה, חינוך וערכים".

על פי עיקרי התכנית, יוענק למשפחות חד הוריות סיוע בשכר לימוד והרחבת תוכנית משכילה של קרן רש"י. יוגמשו הקריטריונים במסגרת סל גמיש – מתן סיוע בהנחות לצהרונים, מעונות יום, שיעורים פרטיים ועוד. יוענק סיוע לנשים חד הוריות נפגעות אלימות וכן סיוע לעצמאיים באמצעות מענקים ייחודיים, במסגרת תוכנית "יוזמים עסק".

"משפחות חד הוריות זקוקות לסיוע מהמדינה כדי לתת להן כלים להצליח ובעיקר כדי לתת עתיד טוב יותר לילדיהן", אמרה יוזמת התכנית, ח"כ מירב בן ארי,


zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
הצפות ברחובות, מתחם גנים פונה
מורן גולדשטיין
לא על היין לבדו
המרעננת של הקיץ
מנהלת אגף משאבי אנוש בעירייה עוזבת
הדמיית נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב ויצמן
פרויקט הנת"צים - לאן?
"המפציץ החום" הגיע
קריאה להחרים את מבחני המיצב
הנהגת ההורים ברמת השרון קראה להחרים את מבחני המיצ"ב
כוכבי אחד מעז