הקרב על גינת הכלבים 2

אלמונים הרסו בפעם השנייה את יסודות גינת הכלבים החדשה בגיל עמל

העיר שלי | זאב שרגא 22/02/2018

לפני כחודש וחצי פרסמנו אודות חילוקי דעות קשים בין תושבים בשכונת גיל עמל, נוכח הקמתה של גינת כלבים חדשה בגינת רחוב הגולן בשכונה. תושבי השכונה שהיו מעוניינים בהקמתה של הגינה סיפרו כי פנו אל הווטרינרית העירונית שברכה על ההצעה ובעירייה יצאו לדרך, אולם מיד עם הקמתן של יסודות הגינה, הגיעו אלמונים בלילה והשחיתו את כולה, תוך שהם גונבים חומרי בניה מהמקום.

עוד סיפרו התושבים כי ראש העירייה חי אדיב הגיע בעצמו לסיור במקום ונפגש עם התושבים, כשהוא עומד על כך כי העבודות יימשכו רק לאחר הסכמה מלאה בין הצדדים, שאכן סיכמו אודות מיקומה הסופי של גינת הכלבים במתחם הגינה כולה וכן גודלה של גינת הכלבים, שעמדה גם היא במרכז המחלוקת.

מיד לאחר אירוע הוונדליזם אמרו בעירייה כי, "מיקומה של גינת הכלבים בגיל עמל נמצא בהליך בחינה, על מנת שיאזן בין צרכי ורצונות כלל התושבים בראייה רוחבית ויחד עם זאת, מעשה הוונדליזם שבוצע במקום הכולל פגיעה ברכוש ציבורי ייבחן לעומקו והדין ימוצה עם העבריינים".

ביום א' השבוע החלה העירייה שוב בהקמת יסודות הגינה, תוך הצבתם של עמודי הברזל הכבדים, חיבורם לגדר ברזל ואף הצבת שערים, אולם כבר בערב שוב הגיעו אלמונים למקום, השחיתו את היסודות עד תום וגנבו את שערי הברזל. השכנים ההמומים לא ידעו את נפשם מרוב אכזבה ותהו מה מביא לפעילות קיצונית כל כך של אנשים במרחב הציבורי.

"ביום א' שוב התחילו העבודות של העירייה, הם סיימו בסביבות השעה 17:00 וכבר בשעה 19:00 בערך ראינו שהכל הרוס וגנבו את השערים", אומר אחד השכנים, "לשמחתנו, העירייה לא נכנעת. המשיכו בעבודות הבניה כבר ביום ב' בבוקר והעירייה הציבה שומר במקום למהלך הלילה, כדי שיוודא שלא פוגעים ביסודות עד שיתייבש הבטון. הבנו שאחרי שהבטון יתייבש יוכלו להרוס את זה רק עם טרקטור ואני מקווה מאוד שלא נגיע לזה".

אתם יודעים מי זה שהורס את הגינה שוב ושוב?

"ממש לא", הוא אומר, "אני מתאר לעצמי שאלה אנשים שמאוד מתנגדים להקמת הגינה אבל אין לנו מושג מי אחראי להרס הזה".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר במעשה ונדליזם חמור, תלונה בנושא הוגשה למשטרה ואנו מצפים כי הדין ימוצה עם העבריינים. עבודות הקמת גינת הכלבים במקום ימשכו, בהתאם לבקשת התושבים ולרווחתם, תוך נקיטת צעדי הביטחון הנדרשים".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג ופצוע מירי ביפו
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
ים יהונתן בעת החתימה על החוזה
א.ס רמה"ש סיימה את הבניה
אברהם טל לפני ההופעה
אברהם טל הופיע במסגרת פסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם 2019
מחאת הנשים גם בפתח תקוה
עומדת לדין
לבד על הגג, שבתות וחגים
היכונו לסיבוב השני! (טור אישי)