עבריין מועד

כתב אישום שהוגש נגד צעיר מקלנסווה מייחס לו גניבת שני כלי רכב בהוד השרון תוך חצי שעה

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 22/02/2018

צעיר, בן 21, מקלנסווה הואשם השבוע כי תוך חצי שעה גנב שני כלי רכב בהוד השרון.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בכפ"ס, ב–21 במאי אשתקד, סמוך לשעה 03:50, גנב רכב מסוג טיוטה מחניון תת קרקעי ברחוב ישורון בהוד השרון, בכך שנכנס לרכב, שבר את חובק ההגה ואת הסוויץ' והניע את הרכב באמצעות מחשב רכב שהוכנס לתא המנוע של הרכב. לאחר מכן העביר אותו למקום אחר או לאדם אחר.

מהחקירה עולה כי בחלוף כחצי שעה, ב – 04:15, גנב הצעיר רכב נוסף מאותו חניון תת קרקעי, בכך שנכנס לרכב, שבר את חובק ההגה ואת הסוויץ' והניע את הרכב באמצעות חיווט של הסוויץ'. מכתב האישום עולה כי בחלוף כחמש שעות נסע ברכב הגנוב בכביש 444 בטייבה לכיוון קלנסווה.

שוטר, שנהג בניידת סמויה, כרז לו לעצור בצד. אולם, על פי כתב האישום, הצעיר החל לנסוע באופן מסוכן בכך שהאיץ את מהירות נסיעתו, נהג על שולי הדרך וכן עלה על מדרכות. בשלב מסוים במהלך ההימלטות פנה באופן חד במהירות גבוהה, וכתוצאה מכך איבד שליטה על הרכב, עלה על שטח הפרדת נתיבים והתנגש בעוצמה בעמוד.

מיד לאחר מכן, יצא מהרכב ונמלט רגלית למרחק של כ- 300 מטרים, עד שנתפס על ידי אחד מהשוטרים שדלקו אחריו. כתוצאה מההתנגשות בעמוד נהרג חלקו הקדמי של הרכב ונשברה השמשה הקדמית. בחיפוש שבוצע ברכב נמצא בתא שבין המושבים הקדמיים קטר שעל פי החשד שימש אותו לצורך ביצוע העבירות.

בגין כך מייחסת לו התביעה עבירות של גניבת רכב, נהיגה פוחזת של רכב, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, חבלה במזיד ברכב והחזקת כלי פריצה. כתב האישום מייחס לו גם הפרת הוראה חוקית לאחר שהפר לכאורה מעצר בית אליו שוחרר על ידי בית המשפט.


חשבנו שיעניין אותך גם...
יואל עזרזר  , חוייב להחזיר 1.2 מיליון שקלים
יואל עזרזר נדרש להחזיר 1.2 מיליון שקלים
קוסמופוליטית
קולנוע "לב" צפוי להיסגר בסוף השנה
עוטפים באהבה את ילדי עוטף עזה
ראש עיריית נצרת יישאר בתפקידו
אבנר יאור
אבנר יאור ימשיך עונה נוספת בעירוני "יובלים רעננה
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
אושרה תוכנית שדה דב
אושרה להפקדה תוכנית שדה דב