גידול סמים שלא צלח הוביל לסחיטה

תושב הוד השרון הואשם כי דרש עשרות אלפי שקלים משכנו לאחר שלא הצליח לממש את המיזם המשותף שלהם לגידול סמים. באחת השיחות אמר: "תשלם את הכסף אם אתה רוצה או לא רוצה. אני לא עוזב אותך כל החיים שלך"

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 22/02/2018

אב לששה מהוד השרון הואשם ביום חמישי שעבר בגידול סמים ובסחיטה באיומים של שכנו שגידל עבורו את הסמים, אך התחרט ופירק את המעבדה שהקימו.

בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט השלום בפ"ת, נטען כי בדצמבר 2016 קשרו השניים קשר לגדל קנאביס והסכימו ביניהם כי הנאשם, בן ה–35, יממן את קניית הציוד לצורך הגידול בסך של 25 אלף שקל, כשדני (שם בדוי) ישכיר את מקום הגידול ויגדל את הסמים בעצמו. עוד סיכמו השניים כי הנאשם בתמורה למימון יקבל קילוגרם אחד של מהסמים ואופציה לרכישת היתרה במחיר של 30 אלף שקל לקילוגרם.

עוד עולה מהחקירה כי בינואר 2017, שכר דני חדר במושב עדנים שבשרון ובו הקימו מעבדה וגידלו 15 שתילי של סמים בתוך עציצים, כשהם נעזרים במנורות, מפוחי אוויר, פילטר ודשנים. בחודש יולי אשתקד התברר כי הגידול לא צלח ותוצרת הסמים הייתה רק 100 גרם. בעקבות כך דרש הנאשם וקיבל מדני פיצוי בסך 35 אלף שקל.

כל פי כתב האישום, בחלוף כחודש, נוכח הסיכום בין השניים, שתל דני במעבדת הסמים 50 זרעים נוספים של קנאביס שאותם מסר לו הנאשם. לאחר כחודש פירק דני את המעבדה מבלי ליידע את הנאשם. מהחקירה עולה כי בחודש נובמבר רכש דני מאחר שזהותו אינה ידועה 800 גרם של סם, שאותם העביר לנאשם כפיצוי על הגידול השני. יומיים לאחר מכן החזיר הנאשם לדני את הסמים וטען בפניו שרימה אותו ודרש ממנו פיצוי של 70 אלף שקל.

בשלב מסוים התלונן דני במשטרה. ככל שידוע, בעקבות כך הוא נשלח להיפגש עם הנאשם, כשהוא מצויד במכשיר הקלטה. מכתב האישום עולה כי ב – 8 בפברואר השנה נפגשו השניים, בשעות הערב, בבית קפה בהוד השרון כביכול לצורך הסדרת החוב ביניהם. במהלך המפגש איים לכאורה הנאשם על דני באומרו: "בוא נראה אותך נוסע עם האוטו". לכך השיב לו דני כי ימשיך לנסוע עם הרכב והנאשם בתגובה אמר לו כי "אין סיכוי בעולם". בהמשך דבריו אמר הנאשם: "אני נודר נדר...אני לא עוזב אותך כל החיים שלך... אני אשתחרר ממעצר... לא יעזוב אותך ... תזכור מה אני אומר לך".

הנאשם, על פי כתב האישום, המשיך לאיים על דני במהלך השיחה. "אני אומר לך, לבניין אתה לא יכול להיכנס... איפה שלא תישן אני יביא אותך. מילה של גבר... אתה תשלם את זה אם אתה רוצה או לא רוצה, מילה שלי - מילה ... יש לי כסף לעורך דין.. תקשיב טוב, אני אומר לך אתה תשלם על זה ים של כסף עד גיל 60..."

על פי כתב האישום, בהמשך דבריו הוסיף הנאשם: "התעסקת עם הבן אדם הלא נכון... אם אני רוצה, אני בשנייה קורע לך ארבעה צמיגים, שופך לך לתוך הדלק חול ושולח את האוטו לים. אתה יודע שאני לא מחפש להתנקם בך. אתה רוצה להגיע איתי להסדר? אני רוצה לבוא לקראתך. אתה תשלם את הכסף אם אתה רוצה או לא רוצה. זה כסף שמגיע לי. אתה לא יכול להיות חייב לי כסף ולנסוע עם האוטו... אני מדבר איתך הכי ישיר שיש ... תזכור מה אני אומר לך, אני לא לבד פה".

התשתית הראייתית נגד הנאשם מתבססת על עדותו של דני אשר סיפר את ההשתלשלות וציין כי הוא מפחד מהנאשם. עוד בתיק החקירה הקלטת שיחה בין השניים בבית קפה ובה נשמעים האיומים מצד הנאשם. כשהטיחו בו החוקרים את ההקלטה, הוא קשר את עצמו לשיחה המוקלטת אך הכחיש כל קשר לגידול הסמים ולסחיטה.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי באמתחתו של הנאשם, המיוצג על ידי עו"ד רן שטרצר, תשע הרשעות קודמות בעבירות איומים, סמים ורכוש. כמו כן, עומד כנגדו מאסר מותנה בגין הרשעות בעבירת איומים מתחילת השנה.

יש לציין כי, ככל שידוע, דני אומנם נחקר ואף בוצע עימות בין השניים אך הוא לא נעצר ולעת עתה לא הוגש נגדו כתב אישום בגין גידול הסמים. אולם, נראה כי יש בכוונת התביעה להגיש כתב אישום גם נגדו בעתיד הקרוב.חשבנו שיעניין אותך גם...
קשיש נרצח עי בנו? צילום אילוסטרציה
תושב הרצליה נעצר בחשד כי הרג את אביו
נפתח "סטרוליק" בפארק
מרק כתום - קובה דלעת
מעלים את הסיף על המפה
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
מקבלים השראה
עץ נפל ליד ביה"כ המרכזי
טארט שוקולד עשיר ומפנק
טארט שוקולד מפנק ועשיר