סכנה מעל הראש

תושבי מתחם אביב בהוד השרון בחרדה: מנוף ענק פועל באופן קבוע מעל ראשם של העוברים והשבים

העיר שלי | זאב שרגא 22/02/2018

לפני כחודש פרסמנו כתבת תחקיר אודות הפיקוח על הבנייה ברחבי הוד השרון, בין השאר הבאנו דוגמה מטרידה משהו, עת תיעדנו את פעילותו של עגורן ענק המניף קוביית ברזל ענקית אל עבר אחת הקומות באתר בניה ברחוב הסתיו, כשהוא עושה זאת מעל ראשם של אב וביתו שעשו דרכם על המדרכה. תושבי המתחם הסבירו כי התמונה מוכרת להם על בסיס יומי ורבות הפעמים בהן התריעו כי הדבר עלול להיגמר באסון.

בתחילת השבוע נהרגה נטע רוטמן (52) ז"ל בתאונת המנוף הטראגית במרכז שרונה בכפר סבא, מה שהציף מחדש את חרדותיהם של תושבי מתחם אביב. אחת מתושבות המתחם העלתה ב"פורום אביב למען התושבים" תמונה של העגורן הפועל ברחוב וכתבה: "תושבי מתחם אביב משחקים בכל יום שלא מרצונם ב"רולטה רוסית". הם מסכנים את חייהם בכל יום מאז שהתחילו לבנות פה 2 בניינים. פעם זה המשאיות שחוסמות את שדה הראייה מהיציאה והכניסה לרחוב , פעם זה שמרימים ציוד מעל הכביש ומדרכות, ללא חסימת הכביש, פעם זה המסמרים שמפוזרים על הכביש שהורסים את הגלגלים של הרכבים ומסכנים את הרכבים בזמן נסיעה וכו'".

עוד כתבה כי, "עדיין לא חקרו את התאונה המחרידה שהייתה אתמול בכניסה לכפר סבא אבל יש 'תאונות' שניתן למנוע. פנינו אינספור פעמים לכל הגורמים בעירייה ואני אף פניתי למשטרת ישראל. אבל כל זה לצערי לא עוזר .אם חס וחלילה יקרה משהו, כולם ידעו שהכתובת הייתה על הקיר". תושב אחר במתחם הוסיף כי, "לפני שבועיים, נפלה פלטת עץ שהתנתקה מהמנוף ופגעה במכסה המנוע של רכב שעבר שם. סכנת נפשות, הכתובת על הקיר ולא מצליחים לעצור את זה וחבל שכך".

הדס תגרי, מקימת 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין', פועלת רבות לחשיפת מחדלי הפיקוח באתרי הבניה: "הימנעותם של עיריית הוד השרון ושל מהנדס העיר מלפעול כנגד החברה הקבלנית, שבאופן שיטתי וקבוע מסכנת את בטחון הציבור, היא רשלנית באופן כל כך קיצוני שזה מעורר תהיות. זה מקרה מובהק שהעירייה צריכה להוציא צו סגירה מנהלי לאתר נוכח ההתנהלות. אם חלילה ייפגע שם מישהו תהיה הצדקה להעמיד לדין את מהנדס העיר ואת ראש העיר".

בתוך כך פנה המתמודד לראשות העירייה, חבר המועצה ד"ר יואב רוזן, במכתב דחוף לראש העירייה חי אדיב, בו דרש לבדוק בתוך 24 שעות את כל אתרי המנופים בעיר. "לאחר קבלת הרשימה של האתרים בהם מופעלים מנופים בהוד השרון ובדיקת האישורים הנדרשים - יש לבצע הפסקת עבודה מידית של עבודת המנופים ולסגור את אתרי הבנייה במקומות בהם לא יימצאו אשורים", אמר רוזן, "לאחר המקרה הטרגי בכפר סבא מדובר בפעולה בסיסית שעל העירייה לנקוט כדי להבטיח שעבודת המנופים בעיר נעשית לפי היתר בחוק".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
שרית שרעבי (מימין) עם חיילים בודדים. גם הם זכו
פרויקט "גם אני זכיתי" צובר תאוצה
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לחיות בלי לחשוש, רפואה משלימה לטיפול בחרדה
לחיות בלי לחשוש, רפואה משלימה לטיפול בחרדה
תחנת רכבת
האוטובוס לא בא (גם לא הרכבת)
זוהר אוריה ,  אופטימית וחדורת מוטיבציה
המאמי של הוד השרון
שת"פ בין אוניברסיטת בן גוריון והרשות לפיתוח הנגב
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח
תלמידי "מצוינגב" באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח