האם בשטח אור השחר פועל בית מדרש ללא אישור הגורמים המוסמכים?

חבר המועצה עידן למדן טוען כי מזה שנתיים, מספר ערבים בשבוע, מתקיימת בבית הספר הממ"ד אור השחר פעילות של מדרשת שילוב וכי בשנה האחרונה פועל במקום גם בית מדרש לבוגרות המדרשה. כל זאת, לטענתו, באישורו של מנהל בית הספר וללא אישור הגורמים המוסמכים בעירייה

העיר שלי | שרון יונתן 22/02/2018

חבר המועצה עידן למדן טוען כי בשטח בית הספר היסודי ממלכתי דתי אור השחר מתקיימים מזה כשנתיים לפחות פעילות ושימוש במתקני בית הספר לטובת מדרשת שילוב (בית מדרש המשלב לימוד ושנת שירות) מספר ערבים בשבוע. לטענת למדן, נתגלה לאחרונה כי החל משנת הלימודים הנוכחית פועל בשטח בית הספר גם בית מדרש לבוגרות המדרשה.

במכתב ששיגר לראש העירייה, אבי גרובר, טוען למדן כי את הפעילות מאפשר מנהל בית הספר, עוזי חסון, כפי שציין: "כמובן שמר חסון על דעת עצמו, לאור קרבתו וקשריו לגרעין התורני, אישר את השימוש בבית הספר שהינו מבנה ציבור וזאת ללא כל תשלום וללא כל אישור כדין מהעירייה - קרי, בניגוד לכל דין". למדן הוסיף: "למיטב ידיעתי, הגוף המשפטי שפועל הינו שלוחת רמת השרון של מדרשת בינת-שבות שפועלת בסיוע ובחסות העמותה של הגרעין התורני (קהילת ראשית). מאליו יובן שכל שימוש במתקני בית הספר על ידי גוף חיצוני נדרש על פי דין ועל פי הנוהל לקבל אישור מראש אגף החינוך ומהממונה על הנכסים בעירייה. שימוש מעין זה לאחר שהותר כרוך בתשלום, כך נהוג ומקובל. אלא, שכרגיל, וכמו שקרה בהפעלת הישיבה בבית הכנסת בית גוברין, יש מי שבז לחוק ויעשה כרצונו במבני ציבור ונעזר לשם כך הפעם במנהל בית הספר.

למדן דרש מגרובר: "אשר על כן, הינך מתבקש להורות לכל הגורמים הנוגעים לעניין, ובפרט למנהל בית הספר, לאסור על השימוש במתקני בית הספר אור השחר לכל גוף חיצוני ובפרט למדרשה ולהפסיקם לאלתר. כמו כן, יש לדאוג לגביית דמי שימוש ראויים מהעמותה או גוף אחר לו אישר המנהל לפעול בגין הפעילות שבוצעה בשנתיים האחרונות, דמי השימוש יופנו לטובת אגף החינוך ופעילותו. יש לבחון את האפשרות להגשת דרישת חיוב אישית או תביעה כספית כנגד מר חסון זאת בגין מתן זכות השימוש בחוסר סמכות ושלא כדין. ולבסוף, הינך מתבקש להורות לאגף החינוך להעביר גם את המקרה הזה ואת הפרת הנוהלים החוזרת, לבדיקה רשמית בידי אגף אכיפת המשמעת של משרד החינוך. לא ייתכן ששוב ושוב יתקיים חשש לקשרים המקימים ניגוד עניינים ומביאים להפרת נוהלים ולקבלת החלטות תמוהה, יש לשים לכך קץ".

יש לציין כי לידי "לוקאל" הגיעה פנייה של מנהל בית הספר, עוזי חסון, לוועדת נכסים של העירייה, ובה מבקש חסון להתקשר בהסכם מתן רשות שימוש במתקן בית הספר לטובת מדרשת הבנות בכפוף לתשלום חודשי.

מהעירייה נמסר: העירייה אינה מנהלת את ענייניה מעל דפי העיתון. מדובר בפרסום ריק מתוכן של חבר המועצה, שבטרם הפנה את מכתבו לעירייה, כבר דאג לייצר לעצמו כותרות סרק במקומון. כך או אחרת קיבל חבר המועצה תשובה מסודרת בנושא ממנכ"לית העירייה.

חשבנו שיעניין אותך גם...
דייגים נחקרו בחשד לגרימת מותו ברשלנות של צוללן
צרפתי. עבדו עלי
פרשת החניון הרובוטי בנורדאו
גבר הוכש ע"י נחש בכפ"ס
גופותיהם של גבר ואישה נמצאו בדירה בירושלים
הגרוש שחסר ללירה
חידושים ועדכונים בטיפול בתחלואת סרטן
הולך רגל נהרג בתאונה באשדוד
איך תיראה כפר סבא בשנים הבאות?