ביי ביי אירופה

קבוצת הכדוריד מסיימת את משחק הגומלין מול הקבוצה האיסלנדית בתיקו ומודחת מהמפעל האירופי. מחר (שישי) תארח את הפועל רמת גן וביום שלישי תתמודד מול מכבי ראשל"צ בחצי גמר גביע המדינה

ספורט | שרון יונתן 22/02/2018

החוויה האירופית של קבוצת הכדוריד א.ס. sgs רמת השרון הגיעה במוצאי שבת לסיומה, לאחר שהקבוצה סיימה בתיקו 21 :21 את משחק הגומלין מול קבוצת וסטמנאייר האיסלנדית. כזכור, רמה"ש נוצחה בשבת שלפני כן באיסלנד בפער של 7 שערים (25 :32) ועל כן הייתה צריכה לנצח בפער ש 8 שערים לפחות כדי להעפיל לרבע גמר המפעל האירופי השלישי בחשיבותו.

רמה"ש חסרה את שני הפיבוטים שלה, דושאן אנדרייביץ' שספג הרחקה בשלב הקודם של המפעל והורחק לשני משחקים, וטל גרא שהורחק במשחק הראשון וספג הרחקה מהוגמלין. זאת הייתה אולי אחת הסיבות לכך שרמה"ש לא נכנסה טוב למשחק ודווקא האורחים נטלו את ההובלה בשלב מוקדם ואף הובילו בפער של 5 שערים במהלך המחצית הראשונה. רמה"ש התאוששת וצימקה את הפער ל-11 :10 במחצית לאורחת.

החצי השני היה שקול ורמה"ש הצליחה לעלות ליתרון של שני שערים, 5 דקות לסיום, אבל האיסלנדים לא ויתרו וכאמור המשחק הסתיים בתיקו שכולו הפסד עבור רמת השרון שמעתה תתרכז רק בליגה ובגביע. "שיחקנו מול קבוצה מצוינת", אמר השבוע ראובן יוספולסקי, מאמן הקבוצה, שהסביר מה היה חסר לקבוצתו: "העובדה ששני שחקנים לא שיחקו בגומלין הייתה בעוכרינו, אבל את ההתמודדות הפסדנו למעשה במשחק באיסלנד, הרבה בגלל ההרחקה של אלכס סיצ'נקו בדקה העשירית".

ראובן, האמנת שאתם יכולים לעבור אותם בגומלין?

"בטח שהאמנתי כי זה היה אפשרי. אמרתי לשחקנים שאת החצי הראשון אנחנו צריכים לסיים בארבע פור לנו, אבל סבלנו מהמון החטאות. גם במחצית לא שידרתי לשחקנים שהרמנו ידיים, אבל ביום כזה לא יכולנו להם. בסוף חבל שלא ניצחנו בבית, גם אם זה לא היה מספיק לעלות, רק כדי לסיים את המפעל עם ניצחון".

ואחרי שהמפעל האירופי הסתיים, הראש של רמת השרון פנוי לליגה ולגביע, כאשר ביום שישי (אורנים, 16:00) תארח את הפועל רמת גן ואילו ביום שלישי הקרוב (20:45, היכל שלמה) תתמודד בחצי גמר גביע המדינה מול מכבי ראשל"צ, למה שמוגדר במועדון "משחק על עונה שלמה", וזאת בשל המטרה שהוצבה, זכיה בתואר או לפחות הופעה בגמר. אם רמה"ש תנצח זאת תהיה הופעה היסטורית שלה בגמר כלשהו, כאשר בחצי הגמר המקביל, מוקדם יותר באותו ערב, יפגשו הפועל ראשל"צ והפועל אשדוד.

"חצי הגמר זה משחק העונה שלנו ולשם אנו מכוונים", ציין יוספולסקי והוסיף: "המשחק מול הפועל ר"ג בביום שישי הוא חשוב כמשחק הכנה מצוין ליום שלישי. אנחנו צריכים לנצל את המשחק הזה כדי לשפר את היכולת שלנו, בעיקר ההתקפית".

ראובן, מי פייבוריטית בחצי הגמר?

"מבחינת יכולת שתי הקבוצות שוות, כאשר להם יש יתרון במסורת של זכיה בתארים. זאת הסיבה שהבאנו העונה שחקנים שהיו במעמדים כאלו והם עם ניסיון ברגעי הכרעה. שחקנים שכבר זכו והריחו תארים ואני מקווה שהם יעשו את ההבדל מול מכבי ראשל"צ, שמגיעה לחצי הגמר כמו חיה פצועה אחרי ההפסד שלה לבני הרצליה ומזה נצטרך להתכונן כראוי. נכון שבליגה הפסדנו למכבי ראשל"צ, אבל אין לזה משמעות בחצי הגמר".

זה משחק שעושים אליו הכנות מיוחדות?

"בהחלט. יותר ריכוז, יותר מחויבות, לשדר לשחקנים שזה משחק של עונה שלמה כי הוא באמת כזה. את כל העונה בנינו למשחק הזה. שחקנים יצטרכו לעמוד בלחץ כי מי שלא יכול לעמוד בו אז שיעבור לשחק דוקים".

בינתיים בליגה הרצליה התחזקה והיא מסכנת את מעמדכם בין ארבע הראשונות.

"זה נכון. הרצליה קבוצה התקפית מצוינת והרגשנו זאת על בשרנו. עם כל הפשלות שלנו, אני מאמין שבסוף נהיה בין ארבע הראשונות. יש עוד 6 מחזורים ולנו 7 משחקים, כולל המשחק הדחוי מול מוצקין, כך שזה עוד מספיק משחקים לתקן".


חשבנו שיעניין אותך גם...
שירה רמתי זוכת תחרות טבע עירוני בקטגוריית בתי ספר יסודיים
תחרות צילום ילד טבע
אלופי עולם
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
זיכרון בסלון בהוד השרון
זיכרון בסלון בהוד השרון
מכת נחשים ברמת השרון
מכת נחשים ברמת השרון
פרויקט הפינוי בינוי במתחם אילת. פטור מהיטל השבחה
חברת אאורה זכתה לפטור מתשלום היטלי השבחה
רוכב אופנוע נפצע אנוש בתאונה בתל אביב
רוכב אופנוע נפצע אנוש בתאונה בתל אביב
נערה נדקרה ברחובות