חשד: עבריין בכיר הדיח עדה בתיק שמתנהל נגד חברו

עבריין בכיר וחברו, שעצורים עד תום ההליכים, חשודים כי ניסו לגרום לתושבת הרצליה שלא תעיד במשפט המתנהל נגד חברו של הררי

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 22/02/2018

עבריין בכיר, שעצור בחודשים האחרונים עד תום ההליכים בתיק "המטענים למפורסמים", נעצר השבוע בגין חשד חדש: ניסה לגרום לתושבת הרצליה, שהינה עדת מפתח בתיק אלימות במשפחה שמתנהל נגד חברו, שלא תעיד במהלך המשפט.

מחקירת המשטרה עולה החשד כי העבריין וחברו הפעילו לחץ על העדה באמצעות גורם שלישי כדי שתחזור בה מעדותה אותה אמורה הייתה למסור בביהמ"ש במסגרת תיק אלימות במשפחה.

העבריין - שעומד בימים אלו לדין בגין עבירות של ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, נשיאת נשק, סחיטה באיומים ועבירות נוספות – כלוא באותו אגף יחד עם חברו, אשר עצור עד תום ההליכים בגין איומים ותקיפה כנגד אשתו.

על פי החשד, השניים יצרו קשר עם אישה אחרת על מנת שזו תעביר מסר לעדת התביעה שלא תגיע להעיד במשפט שמתנהל, וזאת בתמורה לסכום כסף מסוים שתקבל. בידי החוקרים הקלטות של שיחות בהם נשמעים לכאורה החשודים. אולם, לדברי עורכי הדין שי רודה, עמית שלף ויפעת כהן, שמייצגים את החשודים, ניתן לפרש את הנאמר בשיחות אלו גם ללא היבט פלילי. במשטרה טוענים כי גם אם אין איום מובהק העובדה כי מדובר באותו עבריין מספיקה לשמש כאמצעי לחץ. בהקשר זה אמר נציג המשטרה בדיון בבית המשפט: "יש אנשים שלא צריכים לאיים".

עוד טענו סנגוריו של חברו של העבריין כי בימים אלו מתגבש בתיק בעניינו הסדר טיעון עם התביעה, כך שלמעשה לא מדובר בתיק שהולך להליך הוכחות ולכן אותה עדת תביעה שהתלוננה כלל לא אמורה להעיד בבית המשפט. מנגד, ביחידה החוקרת טוענים כי מדובר בשיחות שהיו לפני כחודש, כשעוד לא גובשה הסכמה לעניין ההסדר שאמור להיות מוצג בעוד מספר ימים.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים. אולם בתום הדיון השופטת דניאל בארי הורתה להאריך את מעצרם עד 21 בפברואר. לאחר מכן ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בשישה ימים נוספים, אך בית המשפט הורה על שחרורם מתיק זה מאחר וגם כך הם עצורים עד תום ההליכים במסגרת התיקים המקוריים שלהם. המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע להחלטה על מנת לשקול הגשת ערר.

חשבנו שיעניין אותך גם...
"ביום שאחרי אנחנו מצווים לחשוב קדימה על רעננה"
"אלחם על רעננה מאוחדת"
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
תלונות על ספריית אופסטרלנד ברעננה
שלושה נרצחו תוך שעתיים בלוד
מאיה כץ. לא הוצגו פתרונות תחבורה מספקים
הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר להרצליה
תלונה: העירייה אינה אוכפת חניה של כלי רכב כבדים ברחוב יבניאלי
הורים לילדים בגן חובה השביתו את הלימודים