האם עיריית הרצליה תסיר את האיום לתבוע את תושב העיר, עמית מרלה?

הסאגה סביב הדרישה של העירייה להתנצלות מצד תושב העיר עמית מרלה על דברים שכתב על העירייה, ככל הנראה, תגיע לסיומה, בתנאי שמרלה יתנצל על דבריו. מרלה: "אם מישהו מעובדי העירייה הבין שהתכוונתי אליו, אני מצטער על כך"

פוליטיקה מקומית | שרון יונתן 22/02/2018

האם הוסר איום עיריית הרצליה לתבוע את עמית מרלה, תושב העיר, על לשון הרע בעקבות דברים שכתב בפייסבוק ובמייל? כזכור, לפני מספר שבועות שיגרה העירייה מכתב למרלה שאם לא יתנצל על דבריו הוא יתבע. מדובר בדברים שכתב בהודעת מייל לעובדי בעירייה: "בזכות המידע שהעברתם תנוקה השחיתות מעיריית הרצליה", ובדף הפייסבוק שלו: "מנקים את השחיתות מהרצליה".

הנושא עלה השבוע בישיבת מועצת העיר בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר שדרש להפסיק את ההליך המשפטי כנגד מרלה. בהצעתו כתב פישר: "נראה כי סיכויי תביעה שכזו נמוכים ובסופו של דבר ייתכן שגם יגרמו הוצאות כספיות מיותרות לחלוטין לעירייה. על פניו לא ראוי כי העירייה תזהיר ותתבע כל תושב שכותב דבר זה או אחר נגדה ברשתות החברתיות ובייחוד כאשר הנאמר אינו מופנה לעובד/איש ציבור ספציפי אלא נאמר בכלליות. בשיחה שערכתי עם עמית הבנתי כי האמירה 'מנקים את השחיתות מעיריית הרצליה...' אינה מכוונת כנגד עובדי העירייה אלא נגד ראשיה ולכן היא מבטלת את טענת העירייה כי העובדים נפגעו. אם ראש העירייה מרגיש נפגע, מן הראוי שיגיש את התביעה על חשבונו. בשל כך הצעתי לסדר הינה כי יש להפסיק את ההליך המשפטי כנגד תושב העיר מר עמית מרלה וכי אין לפעול כך כנגד תושבי העיר".

להצעתו של פישר הגיב יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, שציין כי תביעה נגד מרלה כבר מוכנה ורק לבקשת חבר המועצה יוסף לונדון (מרצ) הוחלט לתת למרלה הזדמנות להתנצל בפני עובדי העירייה תוך 3 ימים מיום קיום הישיבה בתמורה לביטול התביעה.

בן עזרא אמר בישיבה: "הצעה לסדר זו מוטב שלא הייתה מוגשת. בעירייה כשלנו בה השקיפות היא נר לרגלינו ונמצאים בין המובילים במדד השקיפות, לא מעט בזכות חבר המועצה יוסי לונדון שמוביל זאת ביד רמה. מענה לתושב והתייחסות לביקורת הוא לחם חוקינו, להאשים אותנו בהשתקה זה חסר טעם ורחוק מהאמת, אבל דמוקרטיה איננה אנרכיה, שקיפות אינה הפקרות, חופש הביטוי הוא אינו חופש השיסוי והשמצות. כל עוד הופנו דברים, חלקם בלתי ראויים לנבחרי הציבור וחברי מועצת העיר, לא מצאתי מקום להתערב. אבל כמנכ"ל העירייה בין היתר עליי להגן על עובדיה המסורים והמקצועיים, על מנהלי אגפים ומחלקות העובדים סביב השעון. לא ייתכן שכל מי שמר לו ומי שמרלה ישמיצו בהינף קולמוס ובמכת מקלדת. לכן על כולכם ידידיי חברי המועצה להצביע, להוריד הצעה זו מסדר היום או לחילופין מציע ההצעה יסיר את ההצעה וייקחו יוזמה וידאגו שמי שהשמיץ את עובדי העירייה יתנצל כפי שהתבקש ובא לציון גואל".

פישר לא היה מוכן למשוך את הצעתו וברוב קולות היא הוסרה.

למחרת הישיבה אמר מרלה: "העברתי מסר ברור עוד לפני ישיבת המועצה למנכ"ל העירייה, באמצעות מספר חברי מועצה וגם בהצעה לסדר, שבאמירתי 'מנקים את השחיתות מהרצליה' לא התכוונתי לעובדי העירייה כלל, ולכן לא ברורה לי גם תגובתו להצעה לסדר במהלך ישיבת המועצה. ולמרות זאת, אם מישהו מעובדי העירייה הבין שהתכוונתי אליו, אני מצטער על כך. חבל לי שהיריבות הפוליטית עם מספר נבחרי ציבור בעיר התדרדרה לפסים אישיים. אשתי היקרה ומשפחתי ביקשו ממני לשים סוף לסאגה הזאת ולכן למענם אפעל כפי הנדרש".

חשבנו שיעניין אותך גם...
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
כתב אישום נגד תושב הוד השרון שכלבו תקף ילד
נפתחה עונת הקרמבו
5 טיפים לניהול המשרד באופן יעיל
איך לזהות שהילד שלכם זקוק לטיפול פסיכולוגי?
איך לזהות שהילד שלכם זקוק לטיפול פסיכולוגי? 5 נורות אזהרה שכל הורה חייב להכיר
מאיה כץ. לא הוצגו פתרונות תחבורה מספקים
הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר להרצליה
עם ניסים פרץ מנכל נתיבי ישראל
גשר עילי מתחנת הרכבת
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה