אילת

"המשיבים החפיצו לאורך תקופת זמן ממושכת את בני המשפחה הקטינים, וראו בהם אמצעי נוח להגדלת רווחיהם הכלכליים"

כתב אישום הוגש נגד שני תושבי אילת בגין שימוש בגופו של קטין להצגת פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין ועבירות נוספות. על פי כתב האישום הפעילו השניים אתר אינטרנט שדרכו ניתן היה לצפות בשידור חי במשפחות ישראליות בבתיהן כאשר בשלב מסוים החלו לפרסם פרסומים אינטימיים ותכנים מיניים של אחת המשפחות

חדשות | תמי מאור 14/01/2018

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה (ראשון) כתב אישום לבימ"ש השלום בפתח תקוה נגד שני תושבי אילת, בגין סדרת עבירות של שימוש בגופו של קטין להצגת פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית והתנכלות. הפרשה נחקרה על-ידי יחידת הסייבר בלהב 433 במשטרת ישראל.

על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד איתי גוהר ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, השניים הפעילו אתר אינטרנט בשם watchme247, שדרכו ניתן היה לצפות בשידור חי ממצלמות המותקנות בבתים של משפחות ישראליות, לרבות בחדרי השירותים והמקלחת וחדרי שינה של בני המשפחה. האתר הציע צפייה ישירה חינמית לפרק זמן מוגבל וכן אופציה לרכישת מנוי בתשלום על מנת לצפות ללא הגבלה בכל המצלמות וגישה לספריית וידאו וספריית תמונות של דיירי הבית. המיזם שווק כמיזם ריאליטי פורץ דרך, אך עם הזמן מהלך העניינים הידרדר לכדי ייצור ופרסום של תכנים פדופיליים מתוך ביתה של אחת המשפחות.

הנאשמים התקשרו עם משפחה ולה שלושה ילדים קטינים, שני בנים ובת. עם הזמן, התקינו הנאשמים יותר ויותר מצלמות במקומות "רגישים" בביתה של אותה משפחה – בחדרי השינה של הילדים, בשירותים ובאמבטיה, והפצירו בבני המשפחה, לרבות הקטינים, להסתובב עירומים בבית וכדומה, הכל על מנת להגדיל את האטרקטיביות של השידור. הנאשמים מסרו שאם לא כן, יפסיקו את ההתקשרות עם המשפחה, שהייתה במצוקה כלכלית.

על רקע הלחצים האמורים, נקלטו במצלמות שבבית המשפחה, תכנים מיניים שונים של בני המשפחה, ובפרט של הילדים הקטינים, בכלל זה אקטים מיניים שונים בהשתתפות הקטינים, עירום חלקי ומלא שלהם, תיעודם בעת עשיית צרכים בשירותים ועוד.

נוסף על כך, הנאשמים נהגו להקליט ולשמור חלקים מן השידור החי בבית המשפחה אותם זיהו כ"מעניינים" וערכו את הקטעים תוך יצירת ספריית VOD של מיטב קטעי המשפחה, שהצפייה בהם הייתה בתשלום. חלק לא מבוטל מתכני ה- VODכלל תכנים מיניים ואינטימיים של בני המשפחה, לרבות הקטינים.

בשלב מסוים, הציעו הנאשמים לקדם את הקטינה ככוכבת רשת או דוגמנית. לשם כך, סיכם אחד הנאשמים עם הקטינה שישמש כסוכן הבלעדי שלה, ובמספר הזדמנויות קבע עמה סטים של צילומים. הנאשן השני חבר לנאשם הראשון ובמהלך הצילומים, הסריטו הנאשמים את הקטינה בבגדים תחתונים או בבגד ים בלבד, תוך התמקדות מכוונת באיבר מינה, בישבנה ובחזהּ והעמדתה בתנוחות מיניות.

בבקשת המעצר כתב עו"ד גוהר כי "... נסיבות ביצוע העבירות בידי המשיבים מצביעות על תחכום וידע בתפעול שרתים מרוחקים, הן לשמירה של סרטים המכילים פרסום תועבה ובו דמותו של קטין והן לפרסום ומכירה של סרטים כאמור. פעילותם העבריינית של המשיבים נמשכה לאורך זמן רב, בהיקף נרחב, כחלק מעיסוקם ומתוך מניע כלכלי מובהק, והכל תוך פגיעה מתמשכת בבני המשפחה, בעיקר בני המשפחה הקטינים. המשיבים החפיצו לאורך תקופת זמן ממושכת את בני המשפחה הקטינים, וראו בהם אמצעי נוח להגדלת רווחיהם הכלכליים. מעשיהם של הנאשמים הסלימו לקראת מועד מעצרם, וניתן לומר כי מעשיהם ואופן התנהלותם של המשיבים מקימים בעניינם עילת מסוכנות מובהקת לביטחונם של הקטינים המעורבים בפרשה זו ולקטינים ממשפחות נוספות."חשבנו שיעניין אותך גם...
גאיה נסים זיו. למדתי לעמוד על שלי
"לתת זה לקבל"
משאלת לב בחטיבת קלמן ברמת השרון
"משאלת לב" בחטיבת קלמן ברמת השרון
נשיא המדינה סייר בביהמ"ש הקהילתי בבאר שבע
מבנה מנהל החינוך. יעבור למבנה אחר של העירייה
עיריית רעננה תפנה את משרדי אגף החינוך והמחשוב ברחוב רמב"ם
אישום: החזיק שטרות מזויפים
אישום: החזיק שטרות מזויפים, קיבל דבר במרמה ואיים
אליפות כדורעף החופים הארצית
אליפות כדורעף החופים הארצית
בדרך להצלחה
סוללת ליתיום
חוגרים ומדברים