אילת

לשכת הגיוס הגיעה במיוחד מבאר שבע לאילת

מאות תלמידי י"ב באילת, שמועמדים לשירות צבאי, התייצבו ליום בלשכת הגיוס שהגיעה ליום אחד לעיר

העיר שלי | תמי מאור 24/01/2018

למעלה מ–300 תלמידי י"ב מאילת, המיועדים לשירות ביטחון (מלש"בים), התייצבו בלשכת גיוס באר שבע שהתמקמה גם השנה, ליום אחד, באילת.

בלשכה שפעלה מתוך בית החייל התאפשר לבני ובנות אילת להיערך לגיוס מהבית כולל פניות אישיות, השלמת מסמכים, טיפול בתנאי שירות (ת"ש) ובפרופיל ועוד. גם השנה במסגרת הפעילות נחשפו בני הנוער למיצג חילות כולל דוכנים והסבר מנציגי החילות לצד הרצאות וסדנאות לבני הנוער וגם להוריהם.

"ליום הפתוח התייצבו למעלה מ-300 מלש"בים", ציינה מפקדת לשכת הגיוס באר שבע, סא"ל ענת והוסיפה, כי הנוכחות המוגברת מידי שנה מלמדת על חשיבות הפעילות במסגרתה מייחדת לשכת הגיוס יום מיוחד לבני ובנות אילת. גם השנה, נרשמה נוכחות ערה של הורים שליוו את ילדיהם. בסיום היום הוזמנו ההורים למפגש עם מפקד מיטב.

פעולה נוספת שנועדה להקל על בני ובנות אילת המיועדים לשירות ואשר מוזמנים למיונים או גיבושים לקראת שירותם בצה"ל הינה האפשרות להתארח ערב מיונם בבתי החייל השונים במחיר חייל של 47 שקל. המחיר כולל ארוחת ערב ובוקר. הפרויקט ביוזמת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ובהובלת מינהל שח"ק בעירייה בשיתוף האגודה למען החייל, משרד הביטחון וצה"ל. את הפרויקט כמו את כל נושא עידוד הגיוס לצה"ל מלווה רכז גיוס עירוני – מתן הפנר שמונה לראשונה השנה כחלק מהפעולות לעידוד לגיוס ושירות משמעותי בצה"ל.

עוד כחלק משיתוף הפעולה בין העירייה באמצעות מינהל שח"ק לבין לשכת הגיוס מתקיים כידוע מידי שנה "צו שכבתי אחוד", במסגרתו מוסעים תלמידי כל בתי הספר במרוכז ללשכת הגיוס באר שבע, בימים המיועדים רק להם. עוד מתקיימת באופן שוטף, פעילות חינוכית (הכנה לצה"ל) בבתי הספר, כולל שילוב מד"ניות ומורות חיילות בבתי הספר, מפגשי הסברה לתלמידים והורים, שיעורי הכנה לצה"ל, סדנאות משרד הביטחון לתלמידים ולהורים, שילוב פרויקט צהלה בבתי הספר, פעילות עמותת אחריי ועוד.

חשבנו שיעניין אותך גם...
סגן קיילה סוודלו ובני משפחתה
אות הצטיינות לחיילת בודדה מהרצליה
צעיר נעצר בחשד לסחר בסמים בהרצליה
אישום: פרץ לבית וגנב רכוש רב
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
מגעים לחיבור בין גור וכוכבי?
מזג האוויר הסב נזקים כבדים לחקלאות בערבה
מי אחראי?
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?