באר שבע

בתוך שבוע ביצע שלושה אירועים של שוד וניסיון גניבה של תיקים

כתב אישום שהוגש נגד תושב דימונה מייחס לו שוד של תיקים משתי נשים וניסיון נוסף לגנוב תיק מאישה שלישית. הפרקליטות בבקשת המעצר: סמיכות הזמנים בין האירועים והשיטתיות מלמדים אודות המסוכנות הנובעת מהמשיב והיא אשר מדברת בעד עצמה

חדשות | תמי מאור 10/01/2018

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב דימונה כבן 45, בגין שני אירועי שוד בהם חטף תיקים מתושבות העיר ובגין אירוע נוסף של ניסיון גניבה.

כתב האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד קרן שטרית, כולל שלושה אישומים נגד הנאשם בגין שלושה אירועים שונים שהתרחשו בטווח זמנים של כשבוע ימים, בין ה-18 ל-25 בדצמבר בדימונה.

עפ"י האישום הראשון, בתאריך 18.12.17 עקב הנאשם אחר קשישה (85) אשר הלכה ברחוב כשהיא גוררת עגלת קניות ובתוכה תיקה האישי, אשר הכיל, בין היתר, את ארנקה ובו סכום של כ-1500 שקל, אותו משכה המתלוננת סמוך לפני כן מסניף בנק דיסקונט בדימונה. הנאשם התקרב מאחורי הקשישה בשקט, דחף את המתלוננת הצידה בידו, ואז חטף את התיק מתוך עגלת הקניות ונמלט מהמקום.

המתלוננת זעקה מספר פעמים "הצילו", עד אשר עוברת אורח במקום שמעה את זעקותיה והזעיקה את המשטרה למקום.

בגין אירוע זה יוחסה לנאשם עבירת שוד.

עפ"י האישום השני, בתאריך 24.12.17, הבחין הנאשם במתלוננת כשהיא צועדת בחניית אחד הרחובות, וכשהיא אוחזת בידה את ארנקה האישי, אשר הכיל, בין היתר, מסמכים שונים, כרטיסי אשראי וכ-150 שקל.

הנאשם הגיח בריצה מול המתלוננת, כאשר פניו מכוסות בחלקן באמצעות "חם צוואר" ועל ראשו כובע של המעיל שלבש, תפס את ידה הימנית של המתלוננת בידו האחת, ובידו השנייה חטף את הארנק מידה של המתלוננת ונמלט מהמקום.

בגין אירוע זה יוחסה לנאשם עבירת שוד.

עפ"י האישום השלישי, בתאריך 25.12.17, למחרת האירוע המתואר באישום השני, הבחין הנאשם במתלוננת כשהיא הולכת ברחוב ואוחזת בידה הימנית שקית קניות ובתוכה, בין היתר, ארנקה האישי.

בסמוך לכניסה לבניין, הגיח הנאשם מאחורי המתלוננת, כשהוא חובש כובע על ראשו ופניו מכוסות בחלקן באמצעות "חם צוואר", והושיט את ידו לעבר השקית שאחזה המתלוננת בידה על מנת לנסות ולגנוב את השקית והארנק.

המתלוננת אשר הבחינה בנאשם, הרחיקה את ידה עם השקית מהנאשם, והנאשם, אשר לא תפס את השקית, המשיך בהליכה מהירה מהמקום.

בגין אירוע זה יוחסה לנאשם עבירת ניסיון גניבה.

במקביל לכתב האישום בקשה הפרקליטות להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

בבקשת המעצר ציינה עו"ד שטרית כי: "המשיב ביצע על פני שבוע אחד בלבד, שני אירועי שוד ואירוע נוסף של ניסיון גניבה, בשיטה דומה כלפי אזרחים תמימים, עוברי אורח, אשר כל פשעם הוא כי נקרו בדרכו של המשיב באותה העת. סמיכות הזמנים בין האירועים והשיטתיות מלמדים אודות המסוכנות הנובעת מהמשיב והיא אשר מדברת בעד עצמה".חשבנו שיעניין אותך גם...
משלחת מונא בבוסטון
שביל ישראל נגיש לכולם
מה יהיה גובה הבניינים בפרויקט "קרית שחקים"?
פארק יטבתה
פעילויות פסח בפארק יטבתה
שירלי פאר יגרמן: קיבלנו תלונות מתושבים
עיריית רמת השרון תכשיר חניון מיוחד למשאיות ואוטובוסים
גלגל הזהב בהרצליה
"גלגל הזהב" בהרצליה
גזר דין לגבר שעקץ קשישים
הזוג בוזגלו משיקים בושם חדש
חדש ב"פוריה": שירות כירורגיית ילדים