באר שבע

חוקרי אוני' בן גוריון מובילים בפרסומים

הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מובילה, זו השנה הרביעית ברציפות, במספר הפרסומים במאגר כתבי העת JCR

העיר שלי | תמי מאור 14/01/2018

הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מובילה, במשך ארבע שנים ברציפות, מבין המוסדות האקדמים בישראל, בכמות הפרסומים בכתבי העת היוקרתיים בעולם המדורגים במאגר JCR (Journal Citation Report).

כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה על ידי ד"ר גיל אבנימלך, חוקר ביזמות בקריה האקדמית אונו, אשר בדק כמה מאמרים של חברי פקולטות לניהול בישראל שזכו להתפרסם בכתבי עת בינלאומיים מובילים בעולם. מהמחקר עולה בבירור כי במהלך התקופה שנבדקה, מינואר 2014 ועד נובמבר 2017, הובילו חוקרי אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בכמות הפרסומים. על פי נתוני שנת 2014, הובילה הפקולטה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון עם 49 פרסומים מתוך 214 פרסומים, בשנת 2015 המשיכו להוביל החוקרים מהפקולטה במוסד האקדמי עם 52 פרסומים מתוך כלל 219 הפרסומים, בשנת 2016 נרשמו 65 פרסומים של הפקולטה מתוך 239, ובשנת 2017 הובילה הפקולטה עם 53 פרסומים מתוך 202.

יצוין, כי במחקר נסקרו אך ורק פרסומים המדורגים במאגר כתבי העת JCR, המדרג, בין היתר, את כתבי העת לפי מדד impact factor, דירוג חשיבות של כתב העת המבוסס על כמות הציטוטים השנתי הממוצע של המאמרים שהתפרסמו בו.

"הנתונים מראים עקביות בפוריות המחקרית של כלל חברי הפקולטה במשך כל אחת מהשנים שנבדקו", ציין פרופ' עודד לוונגרט, דיקן הפקולטה לניהול על שם גילפורד גלייזר באוניברסיטה. "זהו הישג בלתי רגיל, המשקף את המחויבות לאיכות אקדמית ואת העבודה הרצינית, היסודית והעמוקה של כל חוקר בפקולטה".

נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי: "אנו גאים ומתברכים בהישג המרשים של הפקולטה לניהול, אשר מוכיח שוב שמנהיגות אקדמית מקדמת מצוינות יכולה לשנות מציאות באופן משמעותי".

חשבנו שיעניין אותך גם...
זוגיות והגשמה עצמית
זוגיות והגשמה עצמית
צעיר נורה בחיפה
מטען צינור ותחמושת
אישום: החזיק מטען ותחמושת במשך - 13 שנים
 בני 5 עד 25 עולים לבמה!
בני 5 עד 25 עולים לבמה!
שירלי פאר יגרמן ,מנכלית עיריית רמת השרון
"היום אנחנו בפסגת הערים החכמות בישראל"
"לא נמתין עד שיקרה אסון"
אופרה בפארק
הגברת הפיקוח על מסגרות החינוך הפרטיות
הגברת הפיקוח על מסגרות החינוך הפרטיות