באר שבע

פונו פלישות חקלאיות ממאות דונם בנגב

במסגרת מבצע אכיפה מרוכז, כחלק מפעילות האכיפה המוגברת נגד פלישות לאדמות המדינה, תפסו מפקחי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והסיירת הירוקה, בליווי שוטרי יחידת יואב ממשטרת ישראל, שטחים בהיקף של כ-570 דונם באזור רהט. השטחים נזרעו על ידי מסיגי גבול שפלשו ללא היתר לאדמות מדינה

חדשות | תמי מאור 24/01/2018

מפקחי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והסיירת הירוקה, בליווי כוחות של שוטרי יחידת יואב ממשטרת ישראל, ביצעו השבוע מבצע אכיפה מרוכז נגד החקלאות הבלתי חוקית בנגב, באזור רהט, במסגרתו פונו כ-570 דונם של אדמות מדינה.

מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה, בסיוע יחידת יואב של משטרת ישראל, תפסו את הקרקע, הסירו את הגידולים באמצעים חקלאיים, והחזירו את הקרקע, המיועדת לחקלאות, למאגר הקרקעות הציבורי.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש תביעה נגד הפולשים, בגין החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישות וכן גביית עלות דמי השימוש בקרקע.

במקביל, נערכו מפקחי הרשות לבצע מבצע לפינוי בנייה בלתי חוקית על אדמות מדינה בנגב, אך המבצע בוטל לאחר שהסתבר למפקחים כי ב-9 מתוך המקרים שתוכננו לפינוי ברחבי הנגב (2 צווים של הרשות ו- 7 צווים של הוועדה המחוזית) פינו הפולשים את הקרקע בעצמם, כדי להימנע מתביעות כספיות המוגשות ע"י הרשות כנגד פולשים אשר לא נשמעים לאזהרות המפקחים ולא מפנים את הקרקע.

אילן ישורון, מנהל מרחב דרום בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל: " הפולשים יכלו לקבל את הקרקעות במחיר מגוחך של 3 ש"ח לדונם ל-9 חודשים, עלות ההשכרה העונתית של קרקעות חקלאיות בנגב, לו הגישו בקשה לקבל את הקרקע לשכירות עונתית. במקום זאת הם העדיפו לעבור על החוק. פעולות הפינויים החקלאיים בנגב נועדו להחזיר לציבור את קרקעותיו ובה בעת להעביר את המסר שהפשע אינו משתלם, וכל הפולש לאדמות מדינה יראה את עבודתו יורדת לטימיון, כאשר כל העיבודים הבלתי חוקיים יעקרו".

חשבנו שיעניין אותך גם...
וולף. אני כל הזמן פעילה
"למדתי לשרוד"
מיחזור משכנתא
מה זה בכלל מיחזור משכנתא ולמי זה מתאים?
נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה
נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה
הגר פרי יגור נכנסה לתפקידה
"אושר הוא המתנה הכי גדולה של חיי"
גבר הוכש ע"י נחש בכפ"ס
אישה נספתה בשריפה בתל אביב
אישה נספתה בשריפה בתל אביב
שמוליק גריידי. פגיעה בסטטוס קוו
"ריח רע נודף מהחלטת מועצת העיר"