באר שבע

"ביזבנגב הוא חוד החנית"

מיזם "ביזבנגב" מסכם את שנת 2017 עם למעלה מ-60 מוסדות עוגן, יותר מ-2,300 ספקים רשומים ומעל 25 מילון שקל שהושארו בנגב

העיר שלי | תמי מאור 28/01/2018

מיזם "ביזבנגב" החל את פעילותו לפני כשלוש שנים במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל באמצעות הרשות לפיתוח הנגב. המיזם הוקם במטרה לחזק את הכלכלה המקומית על ידי יצירת חיבורים פרואקטיביים בין בעלי עסקים קטנים ובינוניים לבין מוסדות וגופים גדולים הפועלים בנגב.

בשלוש שנות פעילות הצליחו מנהלי המיזם לגייס אליו למעלה מ-60 מוסדות עוגן, להקים פורום מנהלי רכש, להקים אינדקס ראשון מסוגו בנגב המונה מעל 2,300 בעלי עסקים קטנים ובינוניים מרחבי הנגב, להפיק 6 כנסי "עושים עסקים" עם גופים גדולים מהאזור ולהנגיש למעלה מ-3,000 הצעות מחיר לעסקים. כל אלה הביאו לכך שמעל 25 מיליון שקל שנרכשו בעבר מספקים מהמרכז הושארו בנגב והיום מנותבים לטובת ספקים מקומיים מהנגב. בעקבות ההצלחה המיזם יופעל גם בגליל, שם רוקם עור וגידים ממש בימים אלה. בשנת 2018 צפוי המיזם לגדול עוד יותר.

פעילות המיזם מתמקדת בכמה מישורים, ביניהם קידום כנסי "עושים עסקים" בהם מוסדות גדולים בנגב, בעלי היקפי רכש גדולים מארחים ספקים מקומיים ופורטים בפניהם את צורכי הרכש שלהם. במסגרת פעילות זו התקיימו כנסים גדולים עם בית חולים "סורוקה", אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר, עיריית באר שבע ועוד. בשנת 2018 צפוי להתקיים כנס גדול בשיתוף קבוצת כי"ל וכנסים נוספים. בנוסף, הוקמה זירה מסחר דיגיטלית "ביזבנגב" - www.bizbanegev.org.il - זירת עסקים ייחודית אינטרנטית הכוללת אינדקס עסקים ראשון מסוגו, בה מונגשים המכרזים והצעות המחיר שמגיעים ישירות לספקים. על מנת לחזק את הקשר עם מוסדות העוגן הוקם פורום מנהלי רכש, בו חברים סמנכ"לי רכש מהארגונים המובילים בנגב: רמתא, אדמה מכתשים, קבוצת כי"ל, טרה, אוניברסיטת בן גוריון, בית חולים "סורוקה" ועוד. הפורום מתכנס מדי כמה חודשים וחבריו שותפים של ממש בקידום המיזם.

משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב ציין כי: "כמי שמובילה את פיתוח הנגב כבר שנים רבות – הרשות לפיתוח הנגב שמה לעצמה למטרה לקדם ולפתח את הכלכלה המקומית ומיזם ביזבנגב הוא חוד החנית. המיזם הוא ללא כל ספק אחד מהעוגנים המרכזיים בפיתוח הנגב והינו פרויקט דגל של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. הרשות לפיתוח הנגב תמשיך להוביל את המיזם ולקדם את הכלכלה באזור, לצד הפעילות הנרחבת שלה בתחומי הקהילה, ההתיישבות, התיירות והתרבות".

פלורין גדלבסקי, מנהלת המיזם ברשות לפיתוח הנגב הוסיפה כי, "בשנת 2017 פעילות המיזם הוכפלה. הודות לתקצוב של המשרד והרשות הוקם צוות ייעודי לפרויקט, שמפעיל את המערכת ונותן ליווי ותמיכה יומיים הן לקניינים והן לבעלי העסקים. זוהי השנה בה הצלחנו גם להיכנס לרשויות הבדואיות ואנו כבר רואים חיזוק של הכלכלה המקומית במגזר. העבודה עוד רבה, אבל אני צופה שב-2018 הפעילות של המיזם וההשפעות שלו על הכלכלה באזור יתרחבו. היום אנחנו מדברים על מספרים של מעל 25 מיליון ₪ שנשארים בנגב. זה מספר עצום ביחס לעבר. לאורך השנה אנחנו מקבלים פניות מבעלי עסקים שסוגרים עסקאות עם גופים גדולים שמעולם לא חלמו לעבוד איתם. הכנסים שאנו מפיקים מניבים תוצאות וכ-30% מהמשתתפים בכנסים נכנסו כספקים רשומים של המוסדות המארחים. אנו נמשיך בפעילות ענפה גם בשנת 2018, תוך ליווי אנשי העסקים ופיתוח של שותפויות בתחומים נוספים, שיאפשרו הרחבת נותני השירותים שיוכלו ליהנות מהמיזם החשוב הזה".

חשבנו שיעניין אותך גם...
תקיפה בבית עסק במרכז כפ"ס
עובדי רשות העתיקות
הסכם קיבוצי חדש ל-500 עובדי רשות העתיקות
עידו בן ארי זל. משחק לזכרו נגד קבוצתו האהובה
משחק כדורגל לזכרו של סמ"ר עידו בן ארי ז"ל
מה חדש בנחל שקמה?
מה חדש בנחל שקמה?
קייטרינג ברביקיו גריל אירועים
פסטיבל 'סליחות בסמטאות צפת'
משה פדלון. מירב המרץ שלי מוקדש לעשייה
"אין שום סיבה למדינה להתערב לנו בחיים"
אירוע מכירות דירות ביום שישי
באיזה יום בשבוע מוכרים הכי הרבה דירות?