גולן גליל

עשרות מיליון שקלים יוקצו לתוכנית "חוג לכל ילד" בצפון

תקציב המדינה החדש שאושר על ידי הממשלה מועיד לתוכנית הצפון – 120 מיליון שקל ומזה 44 מיליון שקל לטובת "חוג לכל ילד". מנהלת המחוז במשרד החינוך: בשורה משמחת שנושאת עמה ברכה גדולה

חדשות | תמי מאור 14/01/2018

התקציב שאושר בממשלה נושא עמו בשורה לתושבי הצפון עם אישור של 120 מיליון שקל לתוכנית הצפון, בהם 44 מיליון שקל לתוכנית "חוג לכל ילד" בשנת 2018.

מנהלת המחוז במשרד החינוך , ד"ר אורנה שמחון: "תקציב המדינה החדש שאושר על ידי הממשלה מועיד לתוכנית הצפון – 120 מיליון שקל ומזה 44 מיליון שקל לטובת 'חוג לכל ילד'. זוהי בשורה משמחת שנושאת עמה ברכה גדולה בכל הקשור לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות לילדי הפריפריה. הניסיון של השנה החולפת שבה ועדת הכספים של הכנסת שיבחה את מחוז הצפון על ניצול מלא של תקציבי התכניות לצפון מבטיח היתכנות לתוצאה דומה גם בשנה האזרחית החדשה . זוהי הזדמנות נאה להודות לשר ולמנכ"ל על התמיכה בהעצמת מערכת החינוך בצפון".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:"לאחר מרתון של דיונים, אושר תקציב המדינה וכן תקציב 2019 של משרד החינוך, ובכלל זה אושרו גם תוספות לתקציב 2018. משרד החינוך מקדם מדיניות ברורה, בהתאם ליעדי התוכנית האסטרטגית שגיבשנו: צמצום פערים וחיזוק השכבות החלשות, באמצעות חיזוק, שיפור והרחבת שירותי החינוך הציבורי. צרכים לאומיים אלה הם שעמדו לנגד עינינו בעת דיוני התקציב, ואכן תקציב 2019 משקף, באופן מובהק, את יעדי משרד החינוך - יעדים שמביאים בשורה לכל בית בישראל.

"תקציב החינוך לשנת 2018-2019 מגלם תוספת של 2.5 מיליארד שקל, שמביאה את תקציב החינוך קרוב לכ-60 מיליארד שקל (לא כולל תקציב בינוי כיתות). תוספת התקציב תתן מענה לשורה של צרכים חינוכיים: תוכנית בנט לקיצור החופשות, קידום המתמטיקה והמדעים, מעבר מערכת החינוך לאנגלית מדוברת והחינוך הטכנולוגי-מקצועי. לצד אלה, התקציב כולל קידום של הרפורמות החברתיות שנועדו לצמצום פערים – חוג לכל ילד והתוכנית לקידום הצפון".

דובר המחוז, דויד גורלי, מפרט את עיקרי יעוד כספי התקציב והתוספות:
- תוכנית בנט לקיצור החופשות – בתי הספר של החגים – כ-400 מיליון שקל.
- התוכנית הלאומית לקידום המתמטיקה - 75 מיליון שקל.
- התוכנית הלאומית לקידום האנגלית - 70 מיליון שקל.
- תוכנית הצפון – 120 מיליון שקל (44 מיליון לטובת "חוג לכל ילד").
- צהרונים – "ניצנים": 600 מיליון שקל.
- המשך צמצום תלמידים בכיתה – 50 מיליון שקל.
- סייעת שנייה – כחצי מיליארד שקל.

חשבנו שיעניין אותך גם...
יבין גיל מור - מנכל אתר יד 2
מהן שלושת הערים המבוקשות בארץ?
בשורה לתושבי ראש העין: פארק זבוטינסקי יחל לפעול בקרוב
בשורה לתושבי ראש העין: פארק ז'בוטינסקי יחל לפעול בקרוב
גופותיהם של גבר ואישה נמצאו בדירה בירושלים
אוריאל טרוצקי. מרעננה לנבחרת אורוגוואי
מרעננה לנבחרת הסלסטה
מוזאון חריף מלוח
פרח לניצול
פרח לניצול
פצוע בהתהפכות טרקטור
אוויר הרים צלול כיין?