גולן גליל

משלחת שגרירים ישראלים ביקרה במרכז הרפואי "זיו"

דני דיין קונסול ישראל בניו יורק שהשתתף בביקור של משלחת השגרירים הישראלים במרכז הרפואי "זיו" "פגשתי כאן גבורה ישראלית. עכשיו אני מבין מדוע אובריין אמר לאחר ביקורו כי מגיע לצוותים הרפואיים בזיו פרס נובל לשלום, אכן מגיע"

בריאות | תמי מאור 24/01/2018

משלחת של 26 שגרירים, קונסולים כלליים ונספחים דיפלומטיים בשגרירויות בתפוצות, הגיעו אתמול (23.01) לביקור במרכז הרפואי "זיו" בצפת, במסגרת כנס משרד החוץ- לראשי נציגויות אגף צפון אמריקה ומזרח אירופה , המתקיים בימים אלו בישראל.

המשלחת התמקדה בביקור בגזרה הצפונית של ישראל, על מכלול היבטיה הביטחוניים, לרבות סיור ותדרוך בגבולות סוריה ולבנון עם מפקדים בצה"ל. בנוסף, המשלחת ערכה ביקור במרכז הרפואי "זיו" בצפת ונפגשו עם אל"מ (במיל) ד"ר סלמאן זרקא מנהל זיו, שערך סקירה על עבודת צוותי בית החולים הצפוני ביותר בישראל בטיפול בתושבי הצפון, חיילי צה"ל, חיילי האו"ם, מטיילים ובמהלך החמש השנים האחרונות גם במטופלים סורים- בעיקר בנשים וילדים, המובאים למרכז הרפואי "זיו" על ידי צה"ל במסגרת פרויקט :"שכנות טובה", סיוע הומניטרי לפצועים הסורים במלחמת האזרחים בארצם.

ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי בירך את השגרירים והקונסולים, שאת חלקם הוא מכיר היטב, עוד משירותו הצבאי, בו עסק בין השאר בקידום והסברה של ישראל וצה"ל בעולם. ד"ר זרקא אמר לחברי המשלחת: "אנא אל תשכחו את ששמעתם וראיתם כאן, עקב החרמת מדינת ישראל במדינות העולם - הסיוע הרפואי הומניטרי של בתי החולים בצפון לפצועים הסורים , הוא הגורם העיקרי לשינוי חיובי בדעת העולם על מדינת ישראל, המטפלת במסירות ומקצועיות בשכניה הסורים, ברמה המקצועית ביותר, ממש כמו המטופלים תושבי ישראל".

השגרירים והקונסולים ביקרו במחלקות השונות וכן את הפצועים הסורים, בליווי העובד הסוציאלי המטפל כבר חמש שנים בנפגעים הסורים- פארס עיסא, המלווה את הפצועים לאורך הטיפול והאשפוז עד לחזרה לסוריה , בסיוע צוות מורחב של רופאים, אחים ואחיות, עוס"ים, פיזיותרפיסטים, ליצנים רפואיים, מורים דוברי ערבית ועוד. הפצועים הסורים המאושפזים במחלקה האורתופדית אמרו לחברי המשלחת, כי ישראל הצילה רבים מאזרחי סוריה, וברכו את הצוות הרפואי ב"זיו" על הצלת חייהם והטיפול המקצועי והמסור .

דני דיין קונסול ישראל בניו-יורק אמר בסיור:" זו הפעם הראשונה שאני מבקר במרכז הרפואי זיו ופגשתי כאן גבורה ישראלית. עכשיו אני מבין מדוע קונאן אובראיין אמר לאחר ביקורו בזיו, כי מגיע לצוותים הרפואיים כאן פרס נובל לשלום, באמת מגיע להם. זוהי ישראל במיטבה ואני מאוד נרגש מהביקור"

גרי קורן שגרירי ישראל במוסקבה הוסיף: "אני עוקב אחרי התקשורת ברוסיה, ובחודשים האחרונים התפרסמו ברוסיה מספר כתבות עם תהודה חיוביות מאוד, בהמשך לביקורי עיתונאים רוסיים במרכז הרפואי 'זיו'. הם בהחלט התפעלו מהסיוע ההומניטרי שמוענק בבית החולים הצפוני ,לחולים ופצועים מסוריה. הציבור הרוסי התקשה להבין בהתחלה את הרציונל העומד בבסיס מתן סיוע רפואי לאנשים מארץ אויב, אולם במסגרת היחס הכללי החיובי לישראל ולישראלים, הסיוע ההומניטרי התקבל בהמשך בעין יפה וסיקור עיתונאי אוהד. פעילות הומניטרית זו, המתקיימת בזיו, מסייעת לנו בממשק של דיפלומטיה ציבורית ודיפלומטי מדיני, שכן רוסיה מעורבת מאוד בכל מה שקורה בסוריה, כולל בהסדרה של הגזרה הדרומית הסמוכה לגבול ישראל", אמר השגריר קורן

גלית ברעם-אמדור הקונסולית הכללית בטורונטו ומערב קנדה: "כעובדת משרד החוץ אני בהחלט מודעת לפעילות ההומניטארית של מדינת ישראל למען העם הסורי, אולם אין כמו מראה עיניים. בכל פעם מחדש מרגש אותי לראות כיצד הרפואה בונה גשרים של הידברות ושלום, גם בתוך ישראל וגם בין ישראל למדינות אחרות. כבת לאונקולוג שגר בצפון הארץ, אני רוחשת כבוד עמוק לעבודת הקודש של הרופאים והצוותים הרפואיים ולתרומה ההומניטארית האדירה שלהם. אנחנו מפיצים את המידע על כך ברחבי העולם ונתקלים בסקרנות ובעניין רב בפעילות הישראלית ההומניטארית".

בין השגרירים והנציגים במשלחת: דני דיין- ניו יורק, ליאור חייט- מיאמי, סלומון קאופמן- סן פרנציסקו, אביב עזרא- שיקגו, נמרוד ברקן- אוטבה, יהודית ורנאי-שורר- אטלנטה, יהודה יעקב- בוסטון, ראובן עזר- וושינגטון, גלית ברעם אמדור- טורונטו, גלעד כץ- יוסטון, שמואל גרונדוורג- לוס אנג'לס, בנימין קרסנה ציר בוושינגטון, אלונה קם פישר- בלגראד, גרי קורן- מוסקבה, אלון שוהם- מינסק, אולגה סלוב- סנט פטסבורג, אלי בלוצרקובסקי-קייבף ועוד.

חשבנו שיעניין אותך גם...
נועה ועידו. התנדבות וסולידריות חברתית
אופניים לכולם
חנוכת הבית הרביעי לחיילים בודדים
אימוץ חיילים בודדים בהוד"ש
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!
גבר נפל מגובה בירושלים - מצבו בינוני
סייע בפינוי באמבולנס ופרץ לבית המפונה
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
תושבת כפס השתתפה בטקס במעמד האפיפיור
מכפ"ס לטקס במעמד האפיפיור
מדורה בהוד השרון
תהלוכת ל"ג בעומר תשע"ט בהוד השרון