גולן גליל

הסתיימה אליפות הדיג הבין לאומית בחופי איגוד ערים כינרת

בעיצומה של הסערה נתפסו ושוחררו כמות שיא של 304 דגים במשקל כולל של 1,112 ק"ג

העיר שלי | תמי מאור 28/01/2018

הסתיימה 'התחרות הבינלאומית לדיג ספורטיבי' בחופי איגוד ערים כינרת ועין גב, בשיתוף עמותת "ישראפיש" מארגנת התחרות. 125 שעות רציפות של דיג קרפיונים בתנאי הישרדות ושהייה בחופי האגם הלאומי בתנאי קור, לינה באוהלים ולילות ללא שינה, בעיצומה של סערת הגשמים וגל הקור שפקד את הארץ.

במסגרת התחרות נשבר שיא כמות הדגים שנתפסו והוחזרו למי הכינרת עם תוצאה של 304 דגים. כמו כן במסגרת התחרות נרשם שיא נוסף, במשקל הדגים שהגיע ל- 1,112.330 ק"ג, ממוצע של 3.659 ק"ג לכל דג.

הדיג בתחרות מתבצע תוך שמירה על כללים נוקשים בינלאומיים של ענף ספורט הדיג העולמי ושמירה על הקרפיונים המוחזרים למים במהירות רבה, מיד לאחר השקילה המתבצעת על ידי צוות של שמונה שופטים בינלאומיים, שהקפידו על כללי התחרות וטיפול נאות בדגים. "הקו המנחה בתחרויות אלו, הוא להחזיר את הדגים למים ולקוות שנפגוש אותם שוב בשנה הבאה במשקל גדול יותר", ציין אנדרי מזלין יו"ר "ישראפיש".

מבחינת ה'דג הגדול', קבוצת 'לידר' שכללה את אנדרי וילנה לב וסרגי קטייזב, תפסה את הדג הגדול ביותר כבר ביומה השלישי של התחרות, קרפיון במשקל של 11.280 ק"ג שנתפס ושוחרר בסמוך לחוף כורסי של איגוד ערים כינרת. כמו כן, הקבוצה ניצחה גם מבחינת כמות הדגים לאחר שתפסה ושחררה 71 קרפיונים. למקום השני הגיעה קבוצת ג'סט סטרים' עם 41 דגים ולמקום השלישי ביג קרפיון עם 35 דגים. בסך הכל בתחרות השתתפו 14 קבוצות המורכבות מזוגות או שלישיות, מכל חלקי הארץ וכן מרוסיה, אוקראינה, ארצות הברית וכדומה.

מזלין: "אמנם לא קל להיות בחוץ בגשם ובקור אבל משמח אותנו מאוד שזה הוביל לתוצאות יוצאות דופן ושבירת שיא מבחינת כמות הדגים ומשקלם הכולל". עוד ציין מזלין, כי השנה ניתן להצביע על קרפיונים גדולים ביחס לשנים עברו. כמו כן, סיפר אנדרי: "היו המון דגים קטנים במשקל של פחות מקילו וחצי שלא נספרו בתחרות, אך יש סיבה לאופטימיות, כי עד לתחרות הבאה הם יגיעו למשקל הנחוץ ואולי אז נשבור שוב את השיא במשקל כולל". כמו כן ציין מזלין כי במידה ומפלס הכינרת יעלה, תתרבה אוכלוסיית הקרפיונים והדבר יסייע לחזונו לקיים את אליפות העולם לדייג ספורטיבי בישראל.

ברשות הכינרת פועלים לקידום ופיתוח תיירות חורף סביב הכינרת. יעל סלע מנהלת אגף חינוך וקהילה ברשות הכינרת מציינת, כי הכינרת אגם שאינו קופא לעולם ומהווה אבן שואבת לדייגים מקצועיים מכל העולם, בעיקר בעונת החורף. "בעונת החורף, סביב הכינרת, קיים מזג האוויר נוח ביותר בארץ ולכן מתאפשרת קיומה של תחרויות דייג בינלאומית כמו זו האחרונה, הנחשבת מוצלחת במיוחד לדיג הקרפיונים, המתקרבים יותר מתמיד, לאזור החוף".

קפטן מנחם לב, דייג ותיק מנמל עין גב אמר, כי מזג האוויר הקר מקרב את הדגים לקו החוף בחיפוש אחר מזון. כמו כן ציין לב: "בגשם הראות של הדגים מטשטשת והם לא מבחינים בדייגים הניצבים על קו החוף, כך שגשם וקור הינם תנאים אידיאליים לתחרות".


חשבנו שיעניין אותך גם...
מרכז מסחרי ראשון בשכונת נווה זמר ברעננה
בדרך למרכז מסחרי ראשון בשכונת "נווה זמר" ברעננה
היום שאחרי הבחירות (טור אישי)
היער הקהילתי בראש העין
היער הקהילתי בראש העין
חשד: ביצע עבירות מין בקטין
הבימבולנס שיציל חיים בנצרת עילית
נשבר השיא הישראלי לאיסוף תרומות מנות דם
בדק בית
שבים לספסל הלימודים
שבים לספסל הלימודים