גולן גליל

ראשי רשויות בצפון נפגשו עם שרי הפנים והאוצר

ראש עיריית מגדל העמק פנה לאחרונה יחד עם ארבעה ראשי רשויות בכירים בצפון לשר האוצר ושר הפנים בקריאה להסדיר את "תונית הצפון" ולהעביר את התקציבים שהובטחו אשתקד. השבוע התקיימה הפגישה הדחופה ובסיומה הבטיחו השרים לקדם את הנושא

פוליטיקה מקומית | תמי מאור 21/02/2018

ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה, עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל, שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות-תרשיחא ואלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, הוזמנו השבוע לישיבה דחופה עם שר האוצר משה כחלון, שר הפנים והמשרד לפיתוח הנגב והגליל הרב אריה דרעי, סגן שר האוצר הרב יצחק כהן ומנכ"לי משרדיהם בנושא סטטוס מימוש "תוכנית הצפון", תוספת תקציבים והארכת תוקפה של התוכנית גם לשנים 2019-2020.

הישיבה התקיימה בעקבות מכתב ששלחו חמשת ראשי הרשויות לפני כחודש ובו דרשו להסדיר את "תוכנית הצפון" שהובטחה כבר בשנה שעברה. כזכור, ממשלת ישראל הצהירה על 'תכנית הצפון', במסגרתה יועברו קרוב ל-20 מיליארד שקלים במצטבר. שנה לאחר מכן - רק חלק קטן מהכספים הללו החלו לזרום ורוב הסכום עדיין לא הגיע לצפון.

במכתב שנשלח לשרים דרשו ראשי הרשויות להעביר את התקציב לפיתוח תעסוקה, רפואה, אקדמיה, מיגון מוסדות ציבור ועוד ולכלול את חלקו כבר בתקציב לשנת 2019 במטרה לשפר את רמת החיים של התושבים בערים שלהם ובצפון בכלל. לאחר המפגש הודה ברדה לחבריו ראשי הרשויות על התגייסותם ומחויבותם לקידום ומימוש 'תוכנית הצפון ואמר: "מצאנו אוזן קשבת ונכונות לעזור מצד השרים שהורו להכין תכנית לכלל המשרדים ולהבאה לאישור הממשלה".

חשבנו שיעניין אותך גם...
זק אלקס
טעם החיים
צעיר נדקר באשקלון
"ביקור התזמורת"
בי"ס בר- אילן המחודש פותח את שעריו
שי לחג מ"הקרן לידידות"
אבי יוסף , איש השנה של רוטרי רעננה
נבחר איש השנה של מועדון "רוטרי" רעננה
ההורים מוטרדים מנזקי המסכים
ממה מוטרדים ההורים באיזור השרון?
חשד: ביים תאונות וביצע מעשי נוכלות