גולן גליל

בשורה לרוחצים- חודש נוסף לעונת הרחצה בכינרת

משרד הפנים הקדים את פתיחת עונת הרחצה בכינרת. שירותי הצלה יינתנו החל משבוע לפני פסח עד סוף עונת הרחצה

חדשות | תמי מאור 26/02/2018

בשורה לרוחצים בכינרת- ביוזמת שר הפנים אריה דרעי ובתיאום עם איגוד ערים כינרת ועיריית טבריה, תוקדם לראשונה פתיחת עונת הרחצה באגם הלאומי באופן משמעותי.

בכל שנה, ניתנים שירותי הצלחה בחופי הכינרת במהלך חג הפסח ולאחר החג מתבצעת הפוגה עד לפתיחה הרשמית של עונת הרחצה. השנה, החליט שר הפנים להקדים את תאריך פתיחת עונת הרחצה בכינרת, כבר לאמצע חודש מרס- 22.3, היום בו יצאו התלמידים לחופשת החג. לאור החלטת השר, יסמל תאריך זה השנה את הפתיחה הרשמית של עונת הרחצה בכינרת כך שמיום חמישי, 22.3 כבר יינתנו שירותי הצלה בכינרת ברציפות עד תום עונת הרחצה.

שר הפנים אריה דרעי: "החלטתי להקדים את פתיחת החופים בכנרת לחופשת הפסח כדי לאפשר בעיקר לתלמידי בתי הספר ליהנות בחופים בבטחה ועם מצילים בתחנות ההצלה. הכי חשוב שכל המתרחצים יעשו זאת רק בחופים מוכרזים".

באיגוד ערים כינרת בירכו על ההחלטה שתאפשר מתן מענה ראוי וטוב להמוני הרוחצים באגם הלאומי. יו"ר איגוד ערים כינרת אלי מלכה ציין: "כחלק מהיערכות האיגוד לעונת הרחוצה ובמקביל להכרזה על כל 15 חופי האיגוד כחופים שקטים בהם תיאסר השמעת מוזיקה, יתווסף השנה כמעט חודש לעונת הרחצה הרשמית, לרווחת הרוחצים בכינרת. אנו מודים לשר הפנים על ההחלטה החשובה שתאפשר להמוני הרוחצים בכינרת לרחוץ בבטחה באזור סוכות ההצלה באגם הלאומי ".

יוסי בן דוד ראש עיריית טבריה: "רבבות מתרחצים יגיעו לחופי הכינרת בחופשת הפסח הקרובה. ע"פ הנחיית שר הפנים הכניסה לחופים תהיה גם בעונת הקיץ הנוכחית חינם, ללא תשלום. אני שב ומבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקפיד להתרחץ רק בחופים מוכרזים עם שרותי הצלה. בעקבות הסיכום עם משרד הפנים הנחתי את החברה הכלכלית לפיתוח טבריה להיערך להפעלה המוקדמת של החופים ".

ברשות הכינרת מציינים כי החל מתחילת עונת הרחצה- יום חמישי 22.3, יפעלו כל חופי איגוד ערים כינרת כחופים שקטים בהם תיאסר השמעת מוזיקה ומבקשים מציבור הנופשים להישמע להנחיות. כמו כן, מבקשים מהציבור לרחוץ רק בחופים המוכרזים, בסמוך לסוכות ההצלה ובשעות פעילות המצילים. אין להיכנס למי הכינרת תחת השפעת אלכוהול ו/או על מזרנים. "על הרוחצים לנהוג באחריות במהלך הבילוי בכינרת בפרט ובכל מקורות המים בכלל. היענות להוראות המצילים מצילות חיי אדם, יחד נעבור את עונת הרחצה בהנאה ובשלום" אמרו ברשות.

חשבנו שיעניין אותך גם...
פסולת אלקטרונית
עיצומים כספיים על תאגידי מיחזור
כדורגל ברהט
הספורטאים המצטיינים של רהט
עיריית כפס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
עיריית כפ"ס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
שתפ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
שת"פ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
שחייה לילית מוזלת לתושבים בחודש אוגוסט
קיץ רטוב בכפר סבא
מרפאות חדשות בנחלת יהודה בראשלצ
מרפאות חדשות בנחלת יהודה בראשל"צ
ספיישל משחקי ספורט לאנשים עם מוגבלויות
ספיישל משחקי ספורט לאנשים עם מוגבלויות
יצחק שום , הצלתי את הקבוצה מפירוק
שום עולה להתקפה