הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

תלמידי מסלול השל"ח בחטיבת הראשונים לוקחים חלק בפרויקט "המטבח של גיל -עד", לזכרו של גיל- עד שאער ז"ל, למשמר האזרחי במתחם 1200 דרושים מתנדבים וספרייה חדשה נחנכה בבית ספר מנחם בגין

העיר שלי | זאב שרגא 11/01/2018


ראשונים בקהילה

זו השנה השלישית ברציפות שתלמידי מסלול השל"ח בחטיבת הביניים הראשונים לוקחים חלק בפרויקט "המטבח של גיל -עד". לזכרו של גיל- עד שאער ז"ל, אחד משלושת נערי הישיבה שביוני 2014 המתינו לטרמפ בצומת אלון שבות, נחטפו על ידי מחבלים ונרצחו. במשך למעלה משבועיים במסגרת מבצע "שובו אחים", השקיעה ישראל מאמצים רבים בניסיון לאתרם. ההתגייסות מכל רחבי המדינה בחיפוש אחר הנערים הייתה נרחבת והמוני בני ישראל מכל רחבי הקשת הפוליטית בחרו לצאת לחיפושים. בסופו של יום, נמצאו גופותיהם של שלושת הנערים ואילו משפחתו של גיל עד, בחרה להנציחו בתחום שכה אהב: אפיית עוגות ועוגיות וחלוקתן ללא תמורה לאנשים מן השורה.

בחטיבת הראשונים בחרו "להעביר את המסורת הלאה" וביחד עם תלמידי מסלול השל"ח משכבת ז'- ח' יצאו השבוע לחלק בכיכר מגדיאל את העוגיות שגיל- עד כה אהב, עוגיות שוקולד צ'יפס, לצד כוס תה מהבילה כדי לחמם את הנשמה ואת הלב. "אנחנו שמחים להשתתף בפרויקט ההנצחה של גיל- עד ," ציינה מנהלת בית הספר, נוגה ברעם, "אנחנו מאמינים שנתינה לאחר מאפשרת לכולנו לשאוף גבוה ולהיות אנשים טובים יותר."

בנות עם ביצים

לפני כשנה הוקם בהודה שרון פורום הנשים "נ.ע.ש.ה – נשים עושות שינוי הוד השרון" המיועד רובו ככולו להעצמת נשות העיר ומנוהל על ידי גלית ענתבי ילוב, ורדית ארדי גד, שירי מסינג עיון, זהבה בונה, מירב צוקלו, ציפי ברדה, מירב חביב, עדי רז ושרון גדות. ביום שישי הבא יתקיים בפורום מופע הסטנדאפ "בנות עם ביצים" וניכר כי הביקוש גדול לכרטיסים שהולכים ואוזלים. "נשות הוד השרון. כמה נפלא שאתן מקדישות לילדים, למשפחה, לבתי הספר, לקהילה ולכל העולם אך באמת הגיע הזמן שתקדישו גם לעצמכן!" אמרו בפורום, "לשם כך הוקם הפורום, לעשות למעננו ועבורנו, לחבר בין כל נשות העיר מכל השכונות ולקיים אירועים אצלנו - הכי קרוב לבית. אנו מודים לנותני החסות הנפלאים שלנו שעוזרים לנו בהפקת האירו: טופ נכסים - נדל"ן הוד השרון, אינדומלה - בוטיק אופנה רח' הבנים 14 ותודה גדולה לסיון לייבזירר - מנהלת קולנוע לב הוד השרון, על כל העזרה." המופע יתקיים כאמור ביום ו' 19.1 באולם קולנוע לב.

נפתח הרישום לכיתות א' ולחטיבת הביניים בבית הספר רמות

בית ספר רמות הוא בית ספר מסורתי קהילתי להורים הרוצים להעניק לילדיהם מצוינות לימודית לצד מצוינות ערכית וחינוכית. בבית ספר לומדים החל מכיתה א' ועד כיתה ט' במתכונת יום לימודים ארוך (08:30-15:00), דבר המאפשר להעשיר את הילדים בתוכניות העשרה מגוונות כגון שיעורי אנימציה, שחמט , פיזיקה , אנגלית ועוד. ברמות נקלטים תלמידים ממגוון סוגי המשפחות בישראל : חילוניות, מסורתיות, דתיות ומעורבות והוא מקנה אווירה משפחתית כשבכל כיתה לומדים לא יותר מאשר 25 תלמידים, כך על פי חזון בית הספר, מתאפשר למורים להכיר לעומק, להעניק תשומת לב ולתת מענה איכותי לכל תלמיד ותלמיד. תכנית הלימודים בבית הספר כוללת את מקצועות הליבה ובנוסף, מקצועות העשרה מגוונים: מכיתה א' לומדים אנגלית, אנגלית מדוברת, מוסיקה, שחמט, פיזיקה, אומנות, ציור ועוד. בחטיבת הביניים, שמים דגש על לימודי מדעים בהוראת מורים המובילים בתחומם במקצועות הפיזיקה, האנגלית והמתמטיקה. המדען משה ריבן ממכון ויצמן הוא המדען הראשי של החטיבה, האמון על לימוד שיעורי פיזיקה בחטיבה. בקרוב יתקיים יום פתוח להתרשמות מבית הספר ומיד אחרי פסח יערך קורס מוכנות לכיתה א'- קורס מושקע ואיכותי המפתח את היכולות הרגשיות והקוגנטיביות של הילדים לקראת העלייה לכיתה א'.

נתן חנינה, תושב מתחם 1200 ואבא לילדה בכיתה א' בבית הספר רמות אמר: "שמענו המלצות יוצאות דופן על בית הספר רמות והחלטנו לברר עליו. שוחחנו עם מספר גדול של הורים לתלמידים הלומדים בו וקבלנו עליו חוות דעת מצויינות. ברור היה לנו שבשביל בית ספר שיעניק לביתנו את החינוך הטוב ביותר, נהיה מוכנים לצאת 'מאזור הנוחות' גם אם זה כרוך בהסעתה אליו או שימוש בהסעה של בית הספר.
אנו מאוד מרוצים מרמת הלימודים, מהיחס האישי ומהערכים המקנים לילדים בבית הספר. אנו ממליצים בחום להגיע ולהתרשם".

לדברי מירית שקד-ברק, ממייסדות בית הספר ויו"ר הנהגת ההורים: " אנו מאמינים בחינוך איכותי המשלב בין דתיים, חילונים ומסורתיים הלומדים ונהנים מחיי קהילה יחד, הלכה למעשה. דרך החינוך והפעילות הקהילתית אנו מאמינים שניצור חברה טובה יותר, סבלנית ומכילה, שבה האחדות עולה על הקיטוב".

פרטים נוספים במזכירות בית הספר בטלפון 09-7656323 , באתר בית הספר: www.ramot1.com ובדף הפייסבוק "רמות".

משמר אזרחי במתחם 1200 – דרושים מתנדבים

נוכח האירועים הפלילים שאירעו במתחם 1200 במזרח העיר, בהם גניבות חוזרות ונשנות של רכבים, יתקיים ביום ג' הקרוב מפגש במתחם, בנוכחות נציגי המשטרה, במטרה לבחון דרכים לטיפול בתופעה, תוך בחינת האפשרות להקמתו של משמר השכונה, מעין משמר אזרחי שיסייע בטיפול בתופעה או לפחות, בהרתעה ברחבי המתחם. "במסגרת ניסיונות להעלאת התודעה והמעורבות החברתית בכל הקשור לביטחון השוטף במתחם, נאותו השוטר הקהילתי ומפקד המשטרה בעיר לקיים כנס תושבים ולעדכן אותנו בכל הפעולות שנעשות על ידי המשטרה, גלויות וסמויות, לשמוע את עמדת התושבים ולבדוק כיצד ניתן להקים סוג של משמר שכונתי שיסייע לפעילות השיטור המקומי הקשורות לגל הגניבות והפריצות שבא והולך במשך 4 השנים האחרונות," אומר עו"ד אורן גדות, דייר המתחם, "הניסיון הקודם לפני כשנתיים להקמתו של ארגון כזה לא צלח כתוצאה ממיעוט מתנדבים ואני מקווה שבאמצעות הפרסומים השונים ולאור התגברות הפריצות תושבים יגלו יותר מעורבות כדי שבסופו של דבר נוכל להפחית את התופעה ככל היותר ואולי אפילו למגר אותה. אני קורא לתושבים להגיע לכנס ולקחת חלק בפעילות. מן הראוי שגם נציגי מחלקת הביטחון בעירייה יגיעו למפגש הזה, לאור העובדה כי הם שגובים את אגרת השמירה, זאת בכדי לבדוק כיצד אפשר לסייע בנושא, אם בתגבור הסיורים ואם בחיבור מצלמות הבניינים למוקד העירוני."

"האב עסקים" לגיל השלישי

עמותת קלי"ק העוסקת ברווחתם של בני הגיל השלישי בעיר, יזמה את הקמתו של "האב (hub) עסקים למען הגיל השלישי", הראשון מסוגו בארץ. פורום המלווה ע"י "ציונות 2000", העוסקת בפיתוח תרבות של אחריות חברתית באמצעות עידוד וליווי ארגונים המעוניינים להגביר את מעורבותם הקהילתית, קידום שיתופי פעולה בין המגזר הציבורי, העסקי והשלישי והקמת פרויקטים חברתיים וחינוכיים בכל רחבי הארץ. מטרה הפורום, העלאת מודעות האחריות החברתית בגיל השלישי בקרב חברות עסקיות, וכן לסייע לעמותה בשיתופי פעולה נוספים עם עסקים מאזור הוד השרון ובכלל. יישר כוח!

ספרייה חדשה במנחם בגין

בשבוע שעבר נחנכה ספרייה חדשה בבית הספר מנחם בגין במזרח העיר וההתרגשות הייתה גדולה. "הנהגת ההורים עשתה את המיטב על מנת לקדם את פתיחת הספרייה, יחד עם מנהלת בית הספר הגברת ספי זלצמן," אמר יו"ר הנהגת ההורים, יניב שנל, "כל זאת לאחר שלוש וחצי שנים שבית הספר פועל. כולי תקווה שתלמידנו ינצלו את הספרייה ויפיקו ממנה את המיטב."zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
'עפים' על המצפורים
שיפוץ באחריות
תערוכת בוגרים מתיכון אלון
אופניים באילת
מיזם השכרת אופניים מגיע לאילת
גינה בינלאומית
מעטפות דואר
לצבי בנווה ישראל יש בעיה
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה בקמפיין זוגי ראשון
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה בקמפיין זוגי ראשון
כמה תרומות קיבל סער בבחירות?