הוד השרון

הקרב על גינת הכלבים

מה גרם לעיריית הוד השרון לחזור בה בהחלטתה על הקמת גינת כלבים חדשה בגיל עמל, לאחר שהחלה כבר בעבודות?

חדשות | זאב שרגא 11/01/2018

בערים רבות ברחבי הארץ מקדמים באופן שוטף את נושא רווחתם של הכלבים ובעליהם ופועלים ליצירת עוד ועוד גינות כלבים בגינות ציבוריות ובמרחב העירוני. בהוד השרון מורגש חסרונן של גינות אלו, בעיקר במרכז העיר אולם בעירייה השכילו לפעול בנושא והקימו עוד שתי גינות כלבים חדשות שנחנכו רק לפני כשבועיים, ברחוב בני ברית ובסמטת האבן, זאת בנוסף לגינות הקיימות בפארק עתידים, גינת בן גוריון, פארק ארבע העונות והפארק הארכיאולוגי.

בשבוע שעבר, החלו עבודות בנייה של גינת כלבים נוספת בשכונת גיל עמל, אולם נראה כי סכסוך בין השכנים אודות הצורך בגינה, הביא את העירייה לחזור בה מהחלטתה ולעצור את בניית הגינה החדשה. תושבי השכונה מספרים כי לאור הצורך שעלה בגינה המדוברת, פנו אל הווטרינרית העירונית וביקשו הקמתה של גינת הכלבים החדשה בגינת רחוב הגולן, לדבריהם, הצעתם התקבלה בברכה ובשבוע שעבר כאמור, החלו העבודות, שמיד עוררו את זעמם של המתנגדים לגינה.

אחת השכנות המתגוררות בסמוך לגינה פרסמה פוסט בנושא בפורום אביב למען התושבים וכתבה: "ככה באישון לילה מתחת לרדאר, קמה לה ביום אחד גינת כלבים ענקית בגודל של כ-500 מ"ר באמצע פארק הגולן ב'גיל עמל' - כשליש מגודל הפארק כולו. ולמה שהעירייה תעדכן את דיירי הקבע שגינתם צמודה לפארק? יש לי כלבה ואני מתנגדת! מתנגדת לעקור דשא ועצים בשביל ארגז חול שתופס שליש מפארק יפהפה ושהשימוש בו יהיה לכל היותר שעה ביום".

בסוף השבוע החליטו המתנגדים לגינה לעשות מעשה לכאורה, ובבוקר יום ראשון התגלו הנזקים במקום – עמודי הברזל שהציבה העירייה, כמו גם הגדר הייעודית לגינה, נעקרו ממקומם וניכר כי מהשטח נעלמו חומרי עבודה נוספים. ביום שני התקיים במקום סיור של ראש העירייה חי אדיב וצוותי העירייה, בו לקחו חלק שני הצדדים – השכנים המעוניינים בגינת הכלבים ואלה המתנגדים לה ולדבריהם, הורה להם אדיב להגיע להסכמות ולעדכן את הגורמים האחראים. בנושא.

"הצלחנו להגיע להסכמות הנוגעות לשתי סוגיות עיקריות, מיקומה המדויק של גינת הכלבים בשטח הגינה הציבורית והגודל הסופי שלה, אומרת אחת השכנות התומכת בהקמת הגינה, "אולם חצי שעה לאחר הפגישה קיבלנו טלפון מהווטרינרית העירונית שהודיעה לנו שהקמת הגינה מובטלת, מבלי להודיע מה הסיבה לכך".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מיקומה של גינת הכלבים בגיל עמל נמצא בהליך בחינה על מנת שיאזן בין צרכי ורצונות כלל התושבים בראייה רוחבית ויחד עם זאת, מעשה הוונדליזם שבוצע במקום הכולל פגיעה ברכוש ציבורי ייבחן לעומקו והדין ימוצה עם העבריינים".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה חוגגת 97 והתושבים בוחרים את השירים
"קונצרט בהזמנה"
בשר מהשטחים נתפס בשטח ישראל
קרקע קו ראשון לים
קרקע קו ראשון לים
חמישה בעקבות אחד
שני גברים נמצאו ללא רוח חיים בחיפה
נותנים מעוף לעסקים
נותנים מעוף לעסקים
הביאו אור לילדים
תינוקת אושפזה בגלל חבלות