הוד השרון

סערה במתחם אביב בהוד השרון: הגינה הציבורית תיהרס ועל השטח ייבנו 5 גני ילדים

התושבים, ש"זכו" בגינה לאחר מאבק ארוך לפני כשש שנים, אינם מתכוונים לוותר. ביום שישי (12.1.18) ייערכו התושבים הפנינג משפחות בגינה, במחאה על הריסתה המתוכננת

העיר שלי | זאב שרגא 11/01/2018

סערה התחוללה בשבוע שעבר בקרב דיירי מתחם 200 במזרח הוד השרון, זאת בהמשך לידיעה שהופצה בקרבם ולפיה גינת המשחקים בפינת הרחובות הנשיאים והצנחנים, עתידה להיהרס לטובת בנייתם של 5 גני ילדים חדשים במתחם הצפוף ממילא נזכיר כי בשנים 2012-2011 סיקרנו רבות את מחאת תושבי המתחם שטענו לחוסר פיתוח סביבתי ועמדו בקשר ישיר אל מול קברניטי העיר, עד שזכו בין השאר להקמתה של הגינה הירוקה וגינת המשחקים הקטנה, פיסת הירק האחרונה בין מגדלי הענק.

התושבים ביקשו להתארגן במיידית נגד ההחלטה, אולם בעירייה ביקשו להנמיך את הלהבות: "לאורך רחוב הנשיאים קיים שטח ציבורי פתוח, מפותח ומגונן, המתחיל מפינת רחוב אסירי ציון ועד למתקני המשחקים כולל, שטח זה יישאר כפי שהוא", הודיעו בעירייה, "בסמוך, קיים שטח משולב המיועד גם למבני ציבור ובהתאם, מקימה העירייה את גני הילדים במקום לרווחתם של תושבי האזור וילדיהם. התושבים הפונים מוזמנים ליצור קשר עם לשכת ראש העיר ו/או מהנדס העיר לצורך תיאום סיור בשטח והסבר על מיקום הגנים".

נראה כי הודעה זו הכעיסה את התושבים עוד יותר והשבוע התכנסו בגינה עשרות הורים וילדים, שביקשו למחות נוכח ההחלטה. "אנחנו כועסים ומוחים נוכח העובדה שהשטח הירוק הקטן שנתנו לנו אותו לפני שנים בקול תרועה רמה, ולאחר מאבק של התושבים, החליטו עכשיו לקחת אותו מבלי להודיע לאיש מראש", אומרת ספי ראובני, דיירת במתחם, "הופתענו מהדברים וכשביקשנו לברר הסבירו לנו שמדובר ב"שטח חום" שייעודו מראש הוא מבני ציבור, כלומר גני ילדים. זו פה פיסת אדמה קטנה וירוקה, לצד רחוב קטן, חד סטרי, עם מצוקת חניה מטורפת ולאף אחד לא אכפת".

בתחילת השבוע נפגשו התושבים עם סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, שהגיע למקום כדי לשמוע את טענותיהם. "יגאל אמר שאין לעירייה ברירה ועל השטח הזה חייבים לקום הגנים, שמיועדים לשרת את ילדי המתחם, למרות שהם כבר הולכים לגנים במקומות אחרים", אומרת ראובני, "בנוסף הוא אמר שיבנו כניסה ויציאה לגנים מציר הנשיאים, אבל זה ציר ראשי וסואן, ולא ברור לי איך אפשר לעשות את זה. לאן הם מצפים שייכנסו הורים לילדים בחמישה גנים? הלא כבר עכשיו הכניסות והיציאות מהמתחם פקוקות לחלוטין בבוקר. ייוצר פה עומס תחבורתי בלתי אפשרי ולא ברור לי איך מהנדס תחבורה אישר את זה".

"יש תחושה שהעירייה עושה בשטחים שאנחנו גרים בהם כבתוך שלה. אם תפקיד העירייה הוא לדאוג לרווחת התושבים – זה לא מה שהיא עושה", אומרת טובה שני, גם היא תושבת המתחם, "ברחוב העמוס הזה עומדים דקות ארוכות בפקקים כבר היום, ופשוט חונקים אותנו מכל כיוון – מגדלים מכל עבר ובחלקה הקטנה הזו, פה להכניס חמישה גנים? אני לא מקנאה בילדים האלה, שלא יהיה להם מקום לנשום".

"עיקר הבעיה כאן היא מצוקת החניה הנוראית שכבר קיימת, אתה רואה שכבר בשעה 16:30 אין פה מקומות חניה פנויים", אומר אייל שריד, גם הוא מתגורר במתחם, "פרט לגני הילדים המתוכננים עתידים להתאכלס כאן עוד שני מגדלי מגורים. בנייתם של הגנים תפגע באיכות החיים שלנו, תוריד את ערך הדירות וזה פשוט חסר אחריות, שלא לדבר על העובדה שהגנים סמוכים לכביש ראשי והילדים יהיו חשופים לעשן ופיח בכל שעות היום".

דיירי המתחם, כאמור, לא מתכוונים לוותר ומציגים היענות מרשימה של תושבים המעוניינים לקחת חלק במחאתם. ביום ו' (12.1) יערכו הפנינג משפחות בגינה המדוברת במתחם אביב והם קוראים לתושבי העיר להפגין סולידריות ולקחת חלק באירוע. "בואו לשמור על הגינה של כולנו, כדי שלא תהפוך בעיקר לבטון של כולנו ולזיכרון בתמונות," נכתב בהזמנה שהפיצו התושבים, "זה הזמן להראות את הקהילה החזקה שלנו".

ההפנינג יתקיים כאמור ביום ו', בשעה 13:30, בגינת המשחקים של רחוב סתיו.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "לאורך רחוב הנשיאים קיים שטח ציבורי פתוח, מפותח ומגונן, המתחיל מפינת רחוב אסירי ציון ועד למתקני המשחקים כולל. שטח זה יישאר כפי שהוא. בסמוך, קיים שטח משולב המיועד גם למבני ציבור ובהתאם, בוצע תכנון עירוני להקמת גני הילדים הנדרשים לרווחתם של תושבי האזור וילדיהם ולנוחיותם. לאור פניות תושבים המתנגדים להקמתם של גני הילדים בוחן סגן ראש העיר, מחזיק תיק התכנון והבניה, יגאל שמעון יחד עם הצוות המקצועי בעירייה חלופות אפשריות. לאחר הליך הבחינה יעודכנו התושבים".


zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפת ענק במרכז מסחרי בחדרה
בנק הפועלים. עכשיו גם אין שירות בקופות
תושבי הוד השרון זועמים על בנק הפועלים
קולקציית נעלי בובה
קולקציית נעלי בובה עדכנית לנשים לעונת המעבר
מדחנים בהוד השרון. לא פעילים
"נתנו לי קנס ללא הצדקה"
חד פעמי לא בים שלי
הישג לביהס בגין בהוד השרון
הישג לביה"ס בגין בהוד השרון
מומחים לחדשנות
הרב דר מיכאל לייטמן
אהבה תוצרת ישראל