הוד השרון

חלף עם הרוח

דודו חלף, מאמנה הראשון העונה של הפועל הוד השרון, מסביר מדוע הקבוצה עדיין ללא נקודה ומשוכנע שאיתו הקבוצה הייתה מצליחה יותר

ספורט | זאב גולדשמיט 11/01/2018

ארבעה מאמנים אימנו העונה את הפועל הוד השרון, שנמצאת בדרך הסלולה לליגה ב', וכולם יחד לא הצליחו להשיג אפילו נקודת ליגה אחת. דודו חלף הכין את הקבוצה לליגה, אבל כל מי שבא אחריו טען שמתחילת העונה הקבוצה לא נבנתה נכון.

- דודו, מי אשם בבניית הקבוצה?

"אני יכול לומר בוודאות שאם הייתי נשאר, הוד השרון הייתה היום עם 10–12 נק'. בהכנה לליגה הקבוצה נראתה סביר. כשהתחילה הליגה ראינו שצריך שינוי. עזבתי אחרי שלושה מחזורים בלבד כי לא קיבלתי גיבוי לשינויים שרציתי לבצע, מה גם שאני רגיש למערכת שם".

- טוענים שהסגל שבנית לא היה מאוזן וששחקנים שהבאת לא מתאימים לליגה א'?

"יש בזה משהו. הקבוצה לא נבנתה הכי טוב, אבל הייתה בעיה תקציבית. בחלק מהשחקנים לא קלעתי בינגו. רציתי להביא בלם וחלוץ ברמה גבוהה ובעלות של 14,000 שקל, אבל בתקציב המאוד נמוך שעמד לרשותי זה לא התאפשר. בהוד השרון אף אחד באמת לא יאשר למאמן איזה תקציב יש לו להבאת שחקנים. קבוצה עם תקציב של 750 אלף לא יכולה להתמודד בליגה א'. מה שעשינו בשנים האחרונות זה נס. העירייה לא מספיק עוזרת. אני הייתי הכי נוח להנהלה, כי לא השתוללתי עם רכש. כל מאמן אחר היה דורש מספר שחקנים מנוסים והיה מכניס את הקבוצה לגרעון".

חלף מבקש להבהיר שכשהוא עזב אחרי שלושה משחקי ליגה הקבוצה לא הייתה במצב של גסיסה כפי שהוא היום: "תסלח לי, אבל עם כל הצניעות, המאמנים שבאו אחרי, במקום להתבכיין על מה שהיה פה קודם, היו צריכים להביא נקודות. מי שקיבל את ההזדמנות הכי גדולה היה עופר בכר. אני, אם הייתי נשאר הייתי מחליף נקודתית שלושה-ארבעה שחקנים ולא רכבת שחקנים כמו שקרה אחרי".

- אז מדוע מיהרת לעזוב?

"אחי אמר לי שאני לא יכול לעשות את השינוי שביקשתי לעשות. זיהיתי את הבעיה אבל לא היה כסף להביא שחקנים יקרים. גם היו"ר יוסי שאבי חשב ככה, אז עזבתי, ולמחרת כבר קיבלתי הצעה ממכבי עמישב, והיום אני מאושר".

- מה הסיבה לקריסה של הקבוצה מאז שעזבת?

"בתקופה שלי לפחות ראינו סימני חיים, והיום רואים סימני גסיסה. זה נובע מבחירת המאמנים אחרי שהלכתי, כיוון שכל מאמן שהגיע רצה לבצע שינויים גדולים, אבל זמן וכסף לא היה, וכולם רצו תוצאות במיידי. אחרי שעזבתי היו צריכים להביא מאמן בכיר בשתי דרגות מעלי. כולם מאמנים ראויים, אבל בלי לפגוע, הצעתי להם להביא את רונן ויינשטיין או חיים לוי בעלי ניסיון בליגה א', שהיו יכולים לעזור".

- מה אחריות ההנהלה למצב שאליו נקלעה הקבוצה?

"בוודאי שגם להנהלה יש חלק במצב שנוצר, אבל אני אומר לך שלהפועל הוד השרון יש היום את ההנהלה הכי טובה שהייתה אי פעם. היא הביאה את הקבוצה לליגה א', היו פה כמה עונות יפות, והיא חייבת להמשיך. כמו שאני רואה את הדברים, להפועל הוד השרון אין סיכוי להינצל מירידה לליגה ב'. הבעיה הקשה היא, שהכדורגל בעיר זה כלי ניגוח של הפוליטיקאים. הכדורגל בהוד השרון לא יוכל להתקדם, כי אנשים מסוימים רוצים את הניהול לידיים שלהם, ועושים הכל להכשיל את מי שמנהל היום את הקבוצה. הכל פוליטיקה".

- מה אתה מציע להם לעשות כעת?

"אני מציע להנהלה לבצע מהפיכה ולבנות כבר עכשיו תשתית לעונה הבאה. אי אפשר כל עונה להחליף סגל שחקנים. כל שחקן ששכרו מעל 3000 שקל, שישחררו אותו, ויבנו משהו חדש על בסיס מספר צעירים ממחלקת הנוער, ותוך שלוש שנים הקבוצה תחזור לליגה א'".

בהפועל הוד השרון דוחים בשלב זה לא את העצות של דודו, ומתכוונים להתחזק כדי לחזור לליגה בשבוע הבא בכוחות מחודשים. בינתיים שוחרר השוער מועין חלבי ובמקומו הוחתם דניאל מחלוף, שוער נשר מהליגה הלאומית.

- המנכ"ל עזרא חלף, האם טעיתם שוויתרתם על דודו חלף?

"היה בינינו סיכום מראש, שאם הדברים לא ילכו כפי שציפינו, ניפרד בהסכמה, ובאמת נפרדנו כידידים. בדיעבד, זו הייתה טעות לוותר עליו. דודו לא אשם. אני טעיתי שלא אפשרתי לו להביא שחקני חיזוק יקרים שהוא המליץ להביא. לומדים מטעויות".

- דודו ממליץ לכם להכין כעת את הקבוצה לעונה הבאה בליגה ב'?

"עוד לא הרמנו ידיים. אנחנו מתכוונים להביא שני שחקני חיזוק ברמה גבוהה, שיחד עם השחקנים שלנו יעשו שינוי. אנחנו נותנים לזה צ'אנס אחרון".


חשבנו שיעניין אותך גם...
קבוצת דרום השרון. אלופת הטורניר
לזכרו של דניאל
אחוז ניכר מהאוכלוסייה מעוניין בטיפולים קוסמטיים על בסיס קבוע
כיצד לבחור את הקוסמטיקאית המושלמת עבורך?
מספר רב של רקטות שודרו לשטח ישראל
עשרות רקטות שוגרו לשטח ישראל
שדהת בהרצליה יישאר במקומו לפחות עוד 3 שנים
שדה"ת בהרצליה יישאר במקומו לפחות עוד 3 שנים
בת ים מגדילה את תקציבי החינוך לאנגלית
אישום: החזיק שטרות מזויפים
אישום: החזיק שטרות מזויפים, קיבל דבר במרמה ואיים
הפיס ועיריית עכו העניקו מלגות לסטודנטים
ראשון לציון ידועה כעיר התנדבות מובהקת
ראשון לציון זכתה בפרס "אות קהילה מתנדבת נוער"