הוד השרון

ליקויים בפינוי האשפה בהוד השרון

תושבים בהוד השרון מתלוננים כי העירייה לא מפנה את האשפה בתדירות הנדרשת. בעירייה הודיעו על החלפתו של הקבלן לפינוי אשפה ואמרו: "אנו מתנצלים בפני תושבי העיר על חוסר הנוחות אשר צפויה להסתיים כבר בימים הקרובים"

העיר שלי | זאב שרגא 14/01/2018

בשבועיים האחרונים הגיעו למערכת "לוקאל" תלונותיהם של תושבים ברחבי הוד השרון, אודות אשפה שמצטברת בפחים ואינה מפונה על ידי העירייה בתדירות הנדרשת. באחד המקרים סיפרו דיירים ברחוב אפרים קציר כי הם סובלים מזה תקופה ארוכה מריחות קשים של האשפה שעולה מדחסן האשפה בתחתית הבניין, דרך שרוולי האשפה הקומתיים ומתפזרת בכל רחבי חדר המדרגות. לדבריהם, במגדל מתגוררים 80 משפחות ואילו העירייה מפנה את הדחסן רק פעם בשבועיים, מה שמביא לפגיעה באיכות חייהם לכאורה.

"בכל אחד מהמגדלים החדשים משתמשים בטכנולוגיה חדשה לפיה הדיירים משליכים את האשפה דרך השרוול בחדר המדרגות", אומר אחד הדיירים, "בעירייה החליטו שהם מפנים את הדחסן רק פעם בשבועיים, בה בשעה שבערים גדולות אחרות מפנים פעם ביומיים או כמה ימים. כשפניתי בנושא לאחראים על אגף שפ"ע בעיר קיבלתי תשובה שיש לנו דחסניות גדולות ועדיין, אנחנו 80 משפחות שסובלות מהריחות הקשים האלה בבניין ומבדיקה שערכתי, התקופה הכי ארוכה שמפנים דחסניות בערים אחרות היא שבוע ימים, למה בהוד השרון פעם בשבועיים?".

דוגמה נוספת שאנחנו מביאים התרחשה במערב העיר, ברחוב קיבוץ דליה. שם דיווח יהושוע לדור, אחד התושבים ברחוב, כי פחי האשפה שהוצאו אל הרחוב עמוסים טרם הגעת רכב פינוי האשפה, נותרו עומדים ברחוב במשך כמעט שבוע ימים עד שפונו. "מאז שהוציאו את פחי האשפה אנחנו פונים אינספור פעמים לעירייה ואיש לא מגיב לפניות," הוא אומר", מכלי האשפה הפתוחים עמדו ברחוב והאשפה התפזרה על ידי הרוח הסוערת ובסיוע העורבים ורק ביום ב' השבוע פינו את האשפה, אחרי פניות למוקד, למחלקת איכות הסביבה ועוד".

בעירייה ביקשו להנמיך את הלהבות והוציאו הודעה תחת הכותרת "מתגברים את פינוי האשפה ברחבי העיר", בה נכתב כי, "כחלק מהליכי שיפור השרות וחזות פני העיר, החל עם תחילתה של שנת 2018 לפעול בעיר הוד השרון קבלן פינוי אשפה חדש, מזג האוויר הסוער של סוף השבוע האחרון והיותם של צוותי הפינוי צוותים חדשים הפועלים בעיר, הובילו אמנם בימים האחרונים לפערים נקודתיים באיסוף האשפה ברחבי העיר אך הצוותים העירוניים יחד עם צוותי הקבלן נערכו מידית על מנת לתת מענה. משאיות הפינוי הפועלות בעיר תוגברו והצוותים נכנסו לעבודה מסביב לשעון בפיקוח צמוד של ראש העיר, חי אדיב ומנהל אגף ש.פ.ע צביקה בלומנשטיק. ביום שני השבוע הצטרפו ראש העיר ומנהל האגף לסבב הפינוי העירוני על מנת לפקח על העבודה מקרוב ולוודא כי הצוותים בשטח נותנים מענה לפערים השונים שנוצרו".

לדברי מנהל אגף ש.פ.ע, צביקה בלומנשטיק: "השילוב בין נוהל החירום במסגרתו עבדנו בסוף השבוע האחרון בשל מזג האוויר הסוער לבין צוותי פינוי האשפה החדשים שהחלו לפעול בעיר, הם שהובילו לירידה הנקודתית באיכות הפינוי. צוות האגף כולו התגייס מיידית על מנת לתת מענה לצד ההנחיה שניתנה לקבלן לתגבר את פעילותו בעיר. אנו מתנצלים בפני תושבי העיר על חוסר הנוחות אשר צפויה להסתיים כבר בימים הקרובים. זו ההזדמנות להודות לצוותים שלנו הפועלים מסביב לשעון על מנת לתת מענה לכל פנייה. יחדיו בשיתוף פעולה נחזור לשגרה. תושבי עירנו מוזמנים בכל בקשה לפנות למוקד העירוני 108 הפועל לשרות התושבים 24 שעות ביממה".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "ביום 1.1.18 החל לפעול קבלן פינוי אשפה חדש בעיר, בשל כניסתו של הקבלן החדש ובשל מזג האוויר הסוער בסוף השבוע האחרון, נוצרו פערים נקודתיים באיסוף האשפה. הפערים כולם צפויים להסתיים בתוך מספר ימים ופינוי האשפה ישוב לסדרו. פינוי דחסניות בהוד השרון מבוצע בהתאם לסטנדרט הנהוג במרבית ערי ישראל בתחום זה והוא מתוגבר בהתאם לעונות השנה ולצרכים נקודתיים. הטיפול ברחוב דליה, בו מבוצעות בימים אלו עבודות פיתוח המקשות על כניסת משאיות פינוי האשפה בוצע כבר ביום ראשון השבוע והטיפול יימשך באופן קבוע".

zeevshraga1978@gmail.comחשבנו שיעניין אותך גם...
עלייה בתיירות החוץ והפנים בהרצליה
תיירות החוץ בהרצליה גדלה ב20% בשנה האחרונה
יואל עזרזר  , חוייב להחזיר 1.2 מיליון שקלים
יואל עזרזר נדרש להחזיר 1.2 מיליון שקלים
סיורי הליכה בחולון
טוב ללכת בדרכים
ילד נפצע אנוש באירוע ירי ביפו
נורית בר-לב, מנהלת אמירים, מסיימת את תפקידה
כיצד תשמרו את קולנוע עמל?
ברטוב בוחרים ירוק
ברטוב בוחרים ירוק
אופנוע ים נתקע באמצע הכנרת