הוד השרון

ערוגות במקום חניות

תושבים במתחם גרינברג בהוד השרון תוהים מדוע העירייה מעדיפה הקמתן של ערוגות גדולות במתחם, במקום מקומות חניה?

העיר שלי | זאב שרגא 23/01/2018

השבוע ביקשנו לטפל בפניותיהם של תושבים המתגוררים במתחם גרינברג במערב הוד השרון, מתחם הנמצא בשלבי בנייה ועבודות הפיתוח בו נמצאות בשיאן. על פי התושבים, העבודות מצביעות על חוסר מחשבה לכאורה, בכל הקשור למתן מענה לרכבי מבקרים המגיעים למתחם הצפוף, זאת נוכח הקמתן של ערוגות ענק במתחם כולו, על חשבון מקומות שיכלו לשמש לצורך חניה.

יצאנו לסיור במתחם וגילינו כי אכן מדובר במראה יוצא דופן. ערוגות הענק פזורות בצפיפות גדולה זו לצד זו, לצדי הכבישים הצרים ממילא. רכבים שנוסעים באזור מתקשים לעבור זה מול זה ובמהלך הסיור שארך כחצי שעה התבקשנו לנסוע לאחור מספר פעמים, זאת בכדי לאפשר מעבר של רכב המגיע ממול ולהפך – אם לא עמדה בפנינו אפשרות הנסיעה לאחור, הרי שהרכב שהגיע ממול נאלץ לעשות כן.

אחד מתושבי המתחם, יהושע לדור, מספר כי פנה לעירייה בנושא פעמים רבות והסביר כי פיתוח המתחם מבוצע ללא שיתוף פעולה עם הדיירים החדשים ומבלי לקחת בחשבון כי הערוגות כאמור, גוזלות מקום רב שיכול לשמש לטובת מקומות חניה. "המתחם בעיצומו של תהליך פיתוח, על פי תכנון שעל פניו, נראה בלתי הגיוני בעליל", אומר לדור, "כמות מוגזמת של ערוגות, התופסות שטחים גדולים על חשבון הדרך, ואשר עלולות להקשות מאד על התעבורה המוטורית ברחובות, בכך שלא יותירו רוחב דרך מספיק לתנועה דו סטרית. בנוסף לכך, יהיה קושי למעבר מכוניות אל ומתוך מרתפי החניה, לרבות קושי להוצאת מכלי האשפה, וגם ייגזל שטח ניכר של מקומות חנייה אפשריים ברחוב, מה שטרם תחילת העבודות נראה כמצרך מבוקש".

לדור מציג התכתבויות רבות אל מול מחלקת ההנדסה, שם נענה כי, "פנייתך הועברה לבחינה מחודשת של מנהל אגף תשתיות וגורמי המקצוע הרלוונטיים ונמצא כי אין מניעה להמשיך עפ"י התכנית הנוכחית. הרחוב הינו רחוב משולב וככזה תוכננו ערוגות על מנת למתן את התנועה וליצור מקומות חניה".

"אינני יודע איזו 'בחינה מחודשת' נערכה על ידי 'גורמי המקצוע הרלוונטיים"', אמר לדור, "אני מוכן לפגוש אותם בשטח, לבחון ביחד את התוכנית המתממשת, ולהשתכנע, או אולי לשכנע. בינתיים אני משוכנע, ולא רק אני, שתכנון הערוגות שגוי ויקשה מאד על תנועת המכוניות, על פינוי האשפה, על המעבר אל וממרתפי החניה".

השבוע פנה לדור שוב אל העירייה, כשהוא מבקש לפגוש את נציגה במתחם עצמו: "הזמן חולף, עבודות הפיתוח נמשכות ותגובה לטענותיי אין", כותב לדור, "מאחר שהעירייה אינה משתפת את התושבים בתוכניות במתחם גרינברג, אנו ניזונים רק ממראה עינינו לנוכח העבודות המתבצעות בפועל. אנו רואים ששטח נוסף של מקומות חניה עומד כנראה להיגזל בקצה המזרחי של רחוב קיבוץ דליה, ושכנראה מכשירים שטח לחניה בשטח השצ"פ הגובל בבניין שברחוב קיבוץ דליה ממזרח. האומנם? האם אין בעל תפקיד רלבנטי בעירייה המוכן להיפגש איתי בשטח כדי להיווכח בכשלי התכנון, או לשכנע אותי בטעות טענותיי? האם ראש העירייה אינו רוצה להגיב על טענותיי?".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בימים אלו, מבצעת העירייה באמצעות החברה הכלכלית המשך עבודות פיתוח במתחם גרינברג הכוללות: השלמת ניקוז, סלילת רחובות משולבים, יצירת מקומות חניה למבקרים, גינון, פיתוח סביבתי, הצבת תאורת לד ועוד המתווספות לעבודות הפיתוח שבוצעו בחלקו הצפוני של המתחם. התכנון בוצע בשיתוף תושבי המתחם, גודל הערוגות ומיקומם נבחר בראש ובראשונה משיקולים בטיחותיים הנדסיים להבטחת שלומם ובטיחותם של הולכי הרגל ברחובות משולבים. הערוגות מהוות גורם ממתן תנועה אשר יצור נסיעה איטית בסללום, על מנת למנוע נסיעה מהירה ופגיעה בהולכי רגל. מדובר בפתרון הנדסי הנהוג ברחובות מסוג זה בעיר ובארץ ובנוסף נועדו הערוגות ליצירת סביבת רחוב ירוקה והן מאפשרות גם יצירת מתווה לחניית אורחים במתחם".


zeevshraga1978@gmail.comחשבנו שיעניין אותך גם...
יום עיון מיוחד ללבורנטים
יום עיון מיוחד ללבורנטים
אליפות השחמט הארצית בראש העין
אליפות השחמט הארצית בראש העין
תלמידי חטיבת היובל בראש העין
אזרחות פעילה בחטיבת "היובל" בראש העין
כנגד כל הסיכויים
ניסו אביטן בקפה לביא
כדורגל במתחם מול 7
חוזרים ללימודים עם מרחבי למידה חדשניים
פסטיבל 'סליחות בסמטאות צפת'
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון