הוד השרון

פרסום ראשון: בקשה לישיבה שלא מן המניין בנושא תקציב 2018 בהוד השרון

את הבקשה יזמה חברת המועצה עדי ברמוחה. סגן ראש העירייה המתפטר, ד"ר יואב רוזן, הצטרף גם הוא לששת חברי האופוזיציה שחתומים על הבקשה. רוזן: "ראש העירייה חי אדיב לא שולט במועצה ולא שולט בתקציב," אומר רוזן

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 23/01/2018

חברי האופוזיציה במועצת העיר הוד השרון מבקשים (שני) לקיים ישיבה שלא מן המניין בנושא התקציב לשנת 2018.

בשבועות האחרונים דיווחנו רבות אודות הקושי אתו מתמודדת הנהלת עיריית הוד השרון והעומד בראשה, חי אדיב, להביא את הרוב המתבקש להעברתו של תקציב העירייה לשנת 2018, תקציב שאמור היה להיות מאושר עד סוף חודש דצמבר 2017. ניכר כי שלושה מחברי הקואליציה ביקשו לקבל תוספות לתקציבים כאלה ואחרים טרם אישור התקציב, מה שכונה על ידי העירייה כסחטנות פוליטית, ואילו ביום רביעי שעבר, עת אמורה הייתה להתקיים ישיבת המועצה בנושא, הודיע אדיב כי הישיבה מבוטלת, או ליתר דיוק תידחה למועד לא ידוע.

בעוד אדיב מנסה להשיג את הרוב הדרוש לתקציב התפטר חבר הקואליציה, ד"ר יואב רוזן, מתפקידו כסגן ראש העירייה, כשהוא מותח ביקורת חריפה אודות התנהלותו של אדיב בנושא ובמקביל, ביקשה חברת האופוזיציה עדי ברמוחה, לזמן ישיבה שלא מן המניין, לדיון אודות התקציב והעברת תקציב חלופי הכולל את הסתייגויות חברי המועצה. 7 חברי מועצה נרתמו ליוזמה של ברמוחה וחתמו על בקשה מיוחדת לכינוס הישיבה, בהם חברי המועצה אביבה גוטרמן, נדב דואני, אמיר כוכבי, יעל ברזילי, מאיר חלוואני, עו"ד נוה גור וכאמור, גם חבר הקואליציה, ד"ר יואב רוזן.

בבקשה שהעבירו הבוקר (שני, 23.1) למזכירת המועצה, כתבו החתומים על הבקשה: "דיון בתקציב העירייה לשנת 2018 הוא הכרח. בעקבות ביטול הדיון בתקציב בישיבת המועצה ולאור פרסומים בעיתונות בהן הלין ראש העירייה על 'סחיטה פוליטית', אנו החתומים מטה מבקשים לכנס ישיבה שלא מן המניין, שתדון בהצעת התקציב לשנת 2018." חברי המועצה מבקשים לקבל החלטה במהלך הדיון ולפיה, מועצת העיר מנחה את הצוות המקצועי להכין "הצעת תקציב בשינויים" לשנת 2018".

"לאור התנהלות ראש העירייה בישיבת המועצה לאישור תקציב העירייה לשנת 2018 ולאור הפרסומים בעיתונות על 'סחיטה פוליטית' לכאורה, נראה כי ראש העירייה אינו מתכוון או מסוגל להביא לאישור התקציב", אומרת ברמוחה, "ב -01,09,18 יפתחו מוסדות חינוך חדשים הדורשים תקנים נוספים של כוח אדם שאמורים להיות מאושרים במסגרת תקציב 2018, כנבחרי ציבור מוטלת עלינו האחראיות לדאוג להמשך התנהלות תקינה גם כשראש העירייה מנותק. סעיף 206 (ב) לפקודת העיריות מאפשר לנו להגיש " הצעת תקציב בשינויים" וכך נעשה".

ד"ר יואב רוזן מסר כי, "ראש העירייה חי אדיב לא שולט במועצה ולא שולט בתקציב. התפטרתי מהמועצה בעקבות התקציב הגרוע שהוגש ומנעתי את אישור התקציב ואני שמח שחברי מועצה התגייסו למאבק והחליטו לקחת אחריות וביחד נגיש תקציב חלופי שיבטא את צרכי העיר״.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בקשתם של חברי האופוזיציה תמוהה ביותר לאור העובדה כי מידי שנה בשנה הם מצביעים אוטומטית נגד התקציב העירוני ונגד מגוון הצרכים העירוניים הבאים לידי ביטוי במסגרת התקציב. תקציב העירייה לשנת 2018 יובא בימים הקרובים לאישור המועצה והוא כולל תוספות נדרשות דוגמת גיוס מורים, סייעות ופסיכולוגים למען תלמידי העיר, סבסוד צהרוני ניצנים לכיתות א'-ג', הפעלת מיזם קידום נוער, שדרוג ותחזוקת מערכות מיזוג במוסדות חינוך, סיוע למשפחות ואוכלוסיות מוחלשות, הגדלת מתן הנחות בארנונה לאימהות חד-הוריות, קשישים ואנשים עם מוגבלויות, תוספת עבור מסגרות ופעילויות החינוך הבלתי פורמאלי לבני הנוער, תוספת לשמירה במוסדות החינוך, לשיפור חזות העיר וניקיון במתחמים וותיקים וחדשים ועוד. יש לקוות כי חברי מועצה הרואים את טובת תושבי העיר לנגד עיניהם ידעו להניח את השיקולים הפוליטיים האישיים בצד, יגלו אחריות ציבורית ויצביעו הפעם, לשם שינוי, בעד הצרכים העירוניים הנדרשים".zeevshraga1978@gmail.com
חשבנו שיעניין אותך גם...
אריה פרידמן חוזר למועצה הדתית
חגיגת שערים
כנס "ישראל מתחדשת"
האביב בפתח ברשת אירוקה
אביב צבעוני ברשת אירוקה
כביש עוקף צפוני , גורם לחשש בקרב תושבי שכונת נאות עוזי
דאגה בקרב תושבי שכונת "נאות עוזי" ברעננה
עוד רן שפירא
תביעת מיליונים בשל רשלנות רפואית
 פועל כבן 40 נפל במדרגות באתר בניה בחיפה ונפצע  באורח בינוני
פצוע בינוני בנפילה באתר בניה בחיפה
ועדי הגנים התכנסו לאסיפה כללית