הוד השרון

נמשכת המחאה במתחם אביב בהוד השרון

תושבי המתחם המתנגדים להקמתם של 5 גני ילדים על שטח הגינה הציבורית העלו קמפיין שילוט על מרפסות הבתים: "חי אדיב, תשאיר לנו את גינת אביב"

העיר שלי | זאב שרגא 25/01/2018

תושבי מתחם אביב במגדיאל ממשיכים במחאתם, אל מול כוונת עיריית הוד השרון לבנות חמישה גני ילדים על שטחה של הגינה הציבורית הקטנה. בסוף השבוע שעבר העלו התושבים קמפיין שילוט במסגרתו תלו במרפסות הבתים שלטי מחאה בצבעים בוהקים עליהם נכתב: "חי אדיב, תשאיר לנו את גינת אביב".

התושבים מדווחים כי בשבוע שעבר נערכה פגישה מקצועית בנושא עם בכירי העירייה, בהם סגן ראש העירייה יגאל שמעון, מהנדס העירייה, מנהלת מחלקת תחבורה בוחן תנועה ועוד, זאת בכדי לדון בתכנית, אולם לדברי התושבים, האכזבה בסיום הפגישה הייתה גדולה. איל שריד, אחד מתושבי המתחם, פרסם פוטס בנושא בפורום אביב למען התושבים, שכזכור הוקם לפני כחמש שנים בעקבות מחאת תושבי המתחם אודות פיתוחו, בין השאר בקשתם להקמת אותה גינה מדוברת.

"כאחד שלא בקיא בנבכי הפוליטיקה המקומית (וגם לא באמת מעוניין), ושיש בו עדיין מן התמימות, הרגשתי נבוך להשתתף בדיון, עם טיעונים ברמה כל כך נמוכה. הייתה שם מצגת אחת מקסימה, עם מלא ציפורים מצייצות ושמש שתמיד זורחת, שהציגה לנו איך הכל הולך להיות קסום ונפלא, שבעצם אנחנו צריכים לייחל שהגנים האלה ייבנו כבר. בפועל, במציאות, בעולם האמיתי, שמשום מה החברים הנכבדים מסרבים להתחשב בו, הציפורים מחרבנות לך על הראש, והשמש מוסתרת על ידי בטון בצבע אפור עמוק".

"מבחינתם הם מתנת האל לתושבים", אומר שריד, "מה, אתם לא רוצים גנים?", "הגנים הם לרווחת כלל הציבור", כך נאמר לנו.

"הייתה שם אפס הקשבה לצרכים של התושבים, אפס אמפתיה למצב כפי שאנו חווים אותו יומיום, אפס ניסיונות לפתרונות חלופיים, אפס התחשבות. מה כן היה? התנשאות, יהירות וזלזול -שוב, לא מכולם, אבל מהאנשים שיכולים להשפיע. הרגשה שלא סופרים אותך ועל הדרך קיבלנו גם סדרת חינוך מתנת עיריית הוד השרון".

"לטענה שלנו שמיקום הגנים יחנוק את המתחם ולא נוכל לצאת מהבתים עקב פקקי התנועה שייווצרו, ענו 'גם ככה יש הרבה רכבים, תלכו ברגל לפזר את הילדים לגנים ולבתי הספר.'. לטענה שלנו שאין מספיק מקומות חניה והחניון המיועד לגן מלא גם בשעות הבוקר , ענו 'מה, לא עובדים במתחם שלכם?? יוצאים רק בשמונה מהבית??', לטענה שלא קשורה ישירות לגנים אלא למתחם בכללי, על רמפת המעבר המסוכנת ביותר בין רחוב הצנחנים לרחוב מצדה, ענו 'אין שום סכנה. יש שלט. סעו לאט'.

"מיותר לציין שכל ההבטחות הראשוניות שניתנו לנו התפוגגו אחרי דקה של מצגת, כשראינו שהכניסה הראשית לגן היא מרחוב סתיו, שהולכים למחוק 10 חניות ממתחם שגם ככה חונים אחד על האש של השני, שהולכים לפוצץ את המתחם בעוד מעל מאה מכוניות נוספות בשעות הבוקר הקריטיות ובשעות אחר הצהריים, שלא הולכים לחסום את רחוב סתיו רק לדיירי הרחוב, שלא דאגו לבטיחות התושבים ובטח שלא לאיכות החיים. יצאתי מאוכזב אבל עם המון תובנות ובטח לא שבור ובמצב לוותר".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "גני הילדים במתחם נועדו למען הורי וילדי השכונה והאזור, שיוכלו ליהנות מגן ילדים קרוב לבית. השטח הציבורי המפותח והמגונן הכולל את מתקני המשחק יישאר כפי שהוא. בסמוך, מזה שנים ישנו שטח משולב המיועד למבני ציבור, בו נשתל דשא זמני ובהתאם, בוצע תכנון להקמת גני הילדים הנדרשים ליד מגרש החניה הכולל מקומות חניה מעל לתקן. הסדרי התנועה באזור ישתנו ויותאמו לרווחת כלל הציבור".zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
משק קנטור , העירייה הגישה כתב אישום
כתב אישום נגד משק קנטור
"אושר הוא המתנה הכי גדולה של חיי"
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
על ראש הכרמל
חוף דדו  , חיפה
אירועי חודש יולי בחיפה
ריזוטו
צופית בוהקת
חי צומח הכי "רעננים" שיש
שריפה בדירת מגורים בחולון
שריפה בדירת מגורים בחולון