הוד השרון

סכנה בדרך לבית הספר

הורי בית הספר הירוק בהוד השרון מלינים נוכח העובדה כי מסלול ההליכה של התלמידים רווי סכנות בטיחותיות: משאיות שנכנסות באיסור כניסה, מנופים שעומדים על המדרכה ושבילי האופניים, ועוד

חדשות | זאב שרגא 25/01/2018

בחודשים האחרונים דיווחנו לא פעם אודות נהגי משאיות כאלה ואחרים שעוברים על החוק, ונוהגים את משאיתם הכבדה ברחובות הסמוכים לבית הספר הירוק ע"ש אריאל שרון במגדיאל, זאת למרות תמרור האוסר כניסה שהוצב במקום, בהמשך לבקשות ההורים. עם תחילת בנייתו של בית הספר החדש סמוך לירוק, נראה כי חשש של ההורים מתגבר, נוכח אירועים חוזרים ונשנים שלדבריהם, מסכנים את שלום הילדים הצועדים בדרך אל בית הספר.

מנוף ענק, על המדרכההורי בית הספר המודאגים מספרים על אירוע יוצא דופן שהתרחש ביום שני שעבר, במהלכו ביקש אחד הקבלנים במתחם לשנע את משרד המכירות שלו הפועל במבנה נייד, סמוך למעבר החצייה בו עמדו תורני משמרות הבטיחות. לדברי ההורים, מפעיל המנוף התייעץ אם אחד התלמידים מתי יוכל לבצע את העבודות ולמקום הוזעק יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, ערן פאר, שעמד על הפסקת העבודות.

בהמשך פנה פאר אל ראש העירייה, חי אדיב, ודרש את התערבותו המיידית: "בתאריך 27.12 התקיימה ישיבה בלשכתך ביחד עם הנהגת ההורים היישובית הנהגת בגין והירוק, שם הצהרת כי לא תתחיל בנייה של בית ספר נחשון (בצמוד לבית ספר הירוק) עד אשר נדאג לכל הסיכונים הבטיחותיים והביטחוניים בנוגע להליכה הבטוחה של ילדי בית הספר לבית הספר", כתב פאר, "ברצוני לציין 3 נושאים שכרגע עומדים על הפרק ומעורבותך נדרשת: נושאים בטיחותיים בעקבות בניית בית ספר נחשון אשר אמורים להסתיים טרם תחילת הבניה - הדרך הבטוחה לבית הספר - ביצוע השינויים הנדרשים טרם תחילת הבניה: מעבר חציה, פתיחת שער אחורי, שומר ומבנה לשומר. בניית חומה מבטון בגובה 2 מ' אשר תפריד בין אתר הבניה לגני הילדים, גידור אתר הבניה והפרדתו מבית הספר הירוק ובקרה על פועלי הקבלן".

עוד דרש פאר אכיפת כניסה של משאיות משא לרחובות מסביב לבית הספר, בשעות הבוקר ובשעות הצהריים וציין כי, "לפני שנה הוצבו במקום תמרורים של איסור כניסה בשעות הבוקר ועד כה לא הייתה בכלל אכיפה של הדבר. בפגישה שהתקיימה השבוע, הובטח לנו שיגיע לאזור שוטר ייעודי , עד כה המשאיות עדיין נכנסו בזמן החופשי ומתי שנוח להם, כל זאת בסיכון ילדנו. ביום שני שעבר קבלן החליט בעצה עם ילד מכיתה ו' אשר עמד במשמרות בטיחות, כי זאת השעה הכי מתאימה לבצע עבודה בצמוד למעבר החציה, אשר בו יחצו כמה דקות לאחר מכן מאות ילדים", ציין פאר, "אם לא הייתי מגיע למקום בזמן הקבלן היה ממשיך לעבוד גם בזמן מעבר כל אותם מאות ילדים".

"אודה לקבלת מענה בהקדם, איך הולכים לבדוק את המחדל הבטיחותי שקרה במעבר החצייה ולדאוג שהוא לא יחזור בשנית ובכלל, כל המחדלים הבטיחותיים המתרחשים כל יום ברחובות סביב בית הספר הירוק. חשוב להבין שמאחורינו עומדת קהילות הורים שמודאגת ודואגת מאוד, יום יום, ממה שקורה כעת וממה שיקרה בעתיד, אנחנו רואים בעירייה ובך ראש העירייה, הגוף שאמור לדאוג לביטחון הילדים שלנו."

עד שיבוא שוטרבפגישה דחופה שהתקיימה כאמור בין בכירי העירייה, נציגי משטרת כפר סבא ויו"ר הנהגות ההורים בבית הספר הירוק, ערן פאר ובבית הספר מנחם בגין, יניב שנל, הובטח להורים כי במקום יוצב שוטר אולם לדבריהם, השוטר אינו מגיע למקום על בסיס קבוע ועל כן הם מוצאים עצמם המפקחים בשטח. "למרות ההחלטה מהפגישה הנ"ל ולמרות נוכחות ניידת המשטרה, הבוקר בשעה 7:45 במדרכה שבפינת רחוב סוקולוב ונחשון, מנוף הרים טרקטור קטן, מעל ראשו של בני וילדים נוספים שהיו בדרכם לבית הספר", מספרת אחת האימהות ב"ירוק" "בנוסף לכך עמדה המשאית הגדולה ממש על המדרכה בין הילדים העוברים. בני מספר שהשוטר שישב בניידת לא הסתכל כלל לכיוון אתר הבניה והעבודות הנעשות בו. לצערי, הסכנה ממשיכה ממש מול עיני המשטרה והילדים שלנו כלל לא מוגנים. גם בצהריים עמדה משאית עמוסה בברזלים ענקיים באמצע המדרכה. אז אפילו ניידת כבר לא הייתה. גם בשעה 13:35 יש צלצול וגם בשעה זאת ילדים חוזרים ברגל מבית הספר ופקחים של העירייה כלל לא נכחו במקום, לא בבוקר ולא בצהריים".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בהתאם להנחיית ראש העיר וכפי שנמסר לתושבים, במקום יוצב תמרור האוסר כניסה בשעות הבוקר והצהריים בעת תנועת תלמידים וכמו כן, תבוצע אכיפה באמצעות המשטרה".

ממשטרת כפר סבא נמסר בתגובה כי, "הנושא מוכר ומצוי בטיפול בשילוב כלל הגורמים הנוגעים".

zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
"שישי ייחודי"
אישום: העתיקו והפיצו את שידורי הוט ויס
האלוף שלנו מהרצליה
מתחילים את שנה"ל עם חיוך וקלמר מלא
ראש העיר אמיר כוכבי עם חברי סיעת מרצ בהוד השרון
תניחו למכנסיים של התלמידות
טיפים לרענון חדר הילדים
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא