הוד השרון

לא עולה מעל האפס

הפועל הוד השרון ממשיכה בשלה והשבוע רשמה את הפסדה ה-16 ברציפות מתחילת העונה. בקבוצה, שלמעשה איבדה סיכוי לשרוד בליגה, לא מרימים דגל לבן וינסו לעשות הכל כדי להציל את כבודם

ספורט | זאב גולדשמיט 25/01/2018

בקבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון עסקים כרגיל. עוד מחזור עבר והקבוצה ספגה את הפסדה ה-16 ברציפות, הפעם 2:1 לכפר קאסם. מתחילת העונה הקבוצה לא אספה אפילו נקודת ליגה אחת, ובקבוצה השלימו עם הירידה, אבל מבטיחים להילחם עד הסוף. נכון לעכשיו הפועל הוד השרון מרוחקת 16 נקודות מחוף מבטחים, ונראה שגם נס לא ימנע ירידה לליגה ב'.

המאמן הרביעי העונה, יוסי גורדנה, אמנם ייצב במשחקים האחרונים את הקבוצה, שסופגת פחות, אבל גם הוא מתקשה לעכל את ההפסדים: "בכל משחק אנחנו מפסידים בהפרש של שער, אבל זה לא מנחם. כנראה שזה המכסימום שאנחנו מסוגלים היום. כנראה שזה קצה גבול היכולת של השחקנים, אבל אני לא בא בטענות לשחקנים שמשתדלים".

- זה לא מביש להפסיד כל שבוע?

"נכון, זה מאוד מביש, אבל השבוע הפסדנו לכפר קאסם, קבוצה עם תקציב של שני מיליון שקל. משחק אצלם דני פרדה ששיחק במכבי פ"ת, ומי משחק אצלנו? רובם ילדים שעוד לא התנסו בליגה הזו. חבל לי שזה המצב, כי ההנהלה דווקא עושה מאמצים. לפני המשחק נגד כפר קאסם לקחו את הקבוצה לארוחה במסעדה לצורך גיבוש, אבל הפסד ועוד הפסד מוריד את הביטחון לאפס".

- איפה הכבוד העצמי שלכם?

"נכון, בחדר ההלבשה אני שואל את השחקנים היכן הכבוד העצמי ואני לא מוציא את עצמי מאחריות. יש לנו כרגע שני משחקי חוץ נגד מכבי קריית גת ומכבי שעריים, ונעשה הכל כדי לחזור עם נקודות. אני מקווה ששחקנים יכבדו את הסמל של המועדון, נשיג כמה נקודות, ונראה מה יהיה. אני רוצה לסיים את העונה בצורה יפה, ואם נרד, לפחות נרד בכבוד ונכין בסיס לעונה הבאה, גם אם זה יהיה בליגה ב".

מעניין לשמוע את השחקנים, אלה שנשארו ולא חיפשו לברוח, כיצד הם חיים עם ההפסדים שבוע אחרי שבוע.

רום בראון, הקפטן, נשמע כואב את המצב: "לצערי, כלום לא נדבק העונה. ההרגשה נוראית לחזור הביתה בכל סוף שבוע במפח נפש. מתחילת העונה לא היה לנו סוף שבוע של נחת. ההנהלה הביאה חמישה שחקני רכש חדשים, כך שאי אפשר לומר שלא עשו פה את כל המאמצים כדי להצליח".

- אז מה קרה נגד כפר קאסם?

"ספגנו שער ראשון לא מחויב במציאות מקרן, ועוד שער מטעות בהגנה, וזה הקטין את הסיכוי שלנו. אנחנו מתוסכלים מהמצב. אנחנו יודעים שחייבים לעצור את האפס נקודות, כדי שלא תיווצר עלינו סטיגמה. חייבים להביא נקודות בכוח, ואנחנו נעשה את זה".

- השבוע אתם יוצאים למשחק חוץ בקריית גת. האם אפשר להמר על ההפסד ה-17?

"אני רוצה להאמין שהשבוע נזכה בנקודות ראשונות. שלא תבין לא נכון, אנחנו מתביישים במה קורה. אנחנו מתאמנים כל משחק, אבל נגמרו המילים. האווירה בחדר ההלבשה משקפת את המצב. כל אחד עושה חשבון נפש עם עצמו. לא רוצים שתידבק בנו סטיגמה של אפס נקודות. אנחנו לא קבוצה כזו גרועה כפי שזה משתקף בטבלה. גם לא הייתי אומר שירדנו, כי כל עוד יש סיכוי, נמשיך להילחם. ניצחון אחד יכול להביא עוד ניצחון, ופתאום נראה את האור בקצה המנהרה".


חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
אובך כבד באיזור הערבה ואילת
זיהום אוויר גבוה מאוד באיזור אילת
פרסום ראשון: קואליציה חדשה בהוד"ש
שיפוץ למופת
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
קייטנות החופש הגדול
עיריית רעננה נערכת לחופש הגדול
יאיר קרביץ. עשינו הישג אדיר
קרביץ ופורת מהעתודה חתמו ברעננה
מהנדס העיר פורש