הוד השרון

הוד השרון: חברי המועצה אישרו הצעה לסדר להקצאת מקומות ישיבה לבעלי מוגבלויות באירועים עירוניים

בסיומו של דיון סוער בהצעתם של חברי סיעת דרך העיר הסכימו כלל חברי המועצה על נוסח הצעה מתוקן. נוה גור: " "זו בדיוק המהות של העדפה מתקנת".

העיר שלי | זאב שרגא 28/01/2018

בישיבת המועצה בהוד השרון לפני כעשרה ימים, עלתה לסדר הצעתם של חברי המועצה עו"ד נוה גור ומאיר חלוואני ("דרך העיר") בה ביקשו לקבל החלטה על הקצאת מקומות ישיבה ייעודים לבעלי מוגבלויות באירועים ציבוריים. חלוואני סיפר כי באחד האירועים האחרונים בו לקח חלק גילה לתדהמתו כי בעלי מוגבלויות נותרו ללא מקומות ישיבה ובמקום התפתחו חילופי האשמות קשים בין חלוואני וגור ובין מחזיק תיק תרבות ואירועים, חבר המועצה עו"ד משה חנוכה, שביקר את השניים נוכח העובדה כי לא פנו לכאורה לאחראים על האירוע המדובר.

סגן ראש העירייה חיים שאבי הסביר כי ההנחיות יחודדו וביקש להוריד את ההצעה מסדר היום ואילו גור התעקש להעלות את ההצעה להצבעה, תוך שהוא מציין כי הוא פתוח לקבל כל שינוי שיוצע על ידי מי מחברי המועצה. בהנהלת העירייה עבדו מהר מהר על ניסוח הצעה דומה, ולו רק כדי למנוע את אישור הצעתם של חברי האופוזיציה וההצעה התקבלה פה אחד, על ידי כלל חברי המועצה.

"זו בדיוק המהות של העדפה מתקנת", אמר גור לאחר ההצבעה, "היא לא יוצרת אפליה, אלא בדיוק להפך - היא מאפשרת לבעלי הצרכים המיוחדים לחוש ברגעים האלה כמו כולם. אני מברך על כך שכלל חברי המועצה הצטרפו להצעתנו זו, כי מבחינתנו - לא הייתה כל אפשרות אחרת".

"הגיעה השעה שגם בהוד השרון יוקדשו מחשבה ויחס ראוי לאוכלוסייה זו, גם באירועים שמחים וגם באירועי יום הזיכרון, ובכלל. תם העידן בו המקומות הללו הוא עבור 'מקורבים'. אנו חיים בעולם שחייב להיות גם עבור אלה הזקוקים למעט תשומת לב ביום יום", הוסיף גור, "אני מקווה ומאמין, שמעתה התמונה תשתנה, ואנו נמשיך ונדאג שתיווצר הסדרה מלאה של נושא זה, וסוף סוף תימנע הפגיעה בציבור בעלי המוגבלויות. זו עוד אחת מחובותינו המוסריות של משרתי הציבור".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
נמצאה מחוסרת הכרה ולאחר מכן נקבע מותה
אשה נמצאה ללא רוח חיים בחצר בית במעלות תרשיחא
המשימה: להשאיר את הצעירים בעיר
תמיר גילת ואתי קוברובסקי. תערוכה חדשה
תערוכת יצירות של האמנית אתי קוברובסקי ברמת השרון
חיתוך בלייזר
הטכנולוגיה המתקדמת בעולם בשימוש תעשייתי שוטף – חיתוך בלייזר
אני בטוחה שיש חיים אחרי אוסטרובסקי
"אני מעדיפה לפרוש בשיא"
עדי לוי סקופ ורפי סער
מיזם חדש מבית מועצת נשים בכ"ס
תינוק ננעל בתוך רכב בקניון G
"ניסיון לחיסול פוליטי"