הוד השרון

4פרסום ראשון: יו"ר תאגיד "מי הוד השרון" לשעבר ערך סיור בתשלום במתקן טיהור השפכים שעליו היה ממונה

יו"ר תאגיד המים לשעבר, אביאל אברמוביץ', ערך סיור בתשלום לעובדי עיריית ירושלים, בין השאר במתקן טיהור השפכים של התאגיד עצמו. אברמוביץ' מסביר כי מתקן הטיהור פתוח לסיורים חינם לכל דורש וכי התשלום שקיבל הינו עבור הסיור כולו וההדרכה שנתן, ולא בעבור כניסה למתקני מכון הטיהור והאחו לח

העיר שלי | זאב שרגא 31/01/2018

לידי "לוקאל" הגיעו מסמכים המעלים סימני שאלה אודות התנהלותו של יו"ר תאגיד המים לשעבר, אביאל אברמוביץ', זאת בהמשך להצעת מחיר שהעביר בכובעו כמדריך טיולים ומנחה קבוצות, לסיור בתשלום לעובדי עיריית ירושלים, בין השאר במתקני התאגיד עצמו – המכון לטיהור שפכים ואגני האחו-לח במערב העיר. כל זאת בעת שכיהן כיו"ר התאגיד.

ציין כי הסיור עוסק רובו ככולו, בנושא תהליך מיחזור המים הייחודי במכון לטיהור שפכים, המשותף להוד השרון וכפר סבא. על פי הצעת המחיר, מטרת הסיור הינה "מתן הסברים מקצועיים על מסלול טיהור המים הייחודי והממשקים שלו לנושאי קיימות, סביבה, טבע ועיר, והממשקים ביניהם". הצעת המחיר מדברת על סיור שנערך לפני כשלושה חודשים, בעוד אברמוביץ מכהן כאמור כיו"ר התאגיד. בין השאר ביקרו המשתתפים בסיור במכון הטיהור, באגני האחו לח ובמקורות הירקון.

בהצעת המחיר תיאר אברמוביץ' את ניסיונו – סגן ראש עיריית הוד השרון לשעבר, יו"ר סיעת הירוקים בהוד השרון, מנחה קבוצות, מאמן אישי, נגן גיטרה ומדריך טיולים בחו"ל, אולם לא הזכיר במילה, כי הוא יו"ר התאגיד המתפעל את המתקנים בהם נערך חלקו של הסיור. עלות הסיור כולו שנמשך ארבע שעות, 289 שקל לשעה, לפני מע"מ. הסיור התקיים כמתוכנן ואברמוביץ' אף הוציא חשבונית אישית שלו, בסכום של 1352 שקל.

נזכיר כי לפני כשבועיים הוועדה לבדיקת מינויים ברשות החברות הממשלתיות אמורה הייתה לדון בהארכת מינויו של אברמוביץ כיו"ר תאגיד "מי הוד השרון", אולם ההחלטה נדחתה, זאת בעקבות מכתבים אנונימיים שהגיעו לוועדה ומטילים לכאורה דופי בהתנהלותו כיו"ר התאגיד.

אברמוביץ' מסר בתגובה כי, "לעניין עיכוב המינוי, בגלל מכתבים אנונימיים שנשלחו לוועדה על ידי אנשים שפלים, חסרי חוט שדרה ופחדנים, שכל מטרתם היא להכפיש אותי ולכסות את האמת, ביקשה ממני הוועדה מספר הבהרות. נושא הארכת המינוי יעלה לדיון בהמשך".

לעניין הסיור בתשלום אמר כי, "הנהלת המכון לטיהור שפכים מאפשרת סיורים בחינם לכל המעוניין ומכל הארץ, על מנת לעודד את ההיכרות עם פעילותו המבורכת והמקיימת של המכון לטובת הערים כפר סבא והוד השרון. זו שוב השמצה גסה, פוגענית ושפלה על מנת לנסות ולשנות את החלטותיי לגביי התנהלות תאגיד "מי הוד השרון".

אם הסיורים במכון בחינם, מדוע גבית תשלום עבור הסיור?

"התשלום שאני גובה הינו עבור הסיור כולו המפורט בהצעת המחיר ולא בעבור הסיור במכון הטיהור."

התאגיד: לא ידענומתאגיד המים "מי הוד השרון" נמסר בתגובה: "התאגיד לא היה מודע לסיורים המדוברים ואם נכון הדבר, לכאורה מדובר בהתנהלות פסולה. יש לבחון את משמעות הדברים מבחינת עמידה בנהלי התאגיד והמותר והאסור ליו"ר דירקטוריון. מבקר הפנים של התאגיד התבקש לערוך ביקורת עומק מיוחדת בנושא זה ולהגיש בהקדם את מסקנותיו והמלצותיו ובמסגרת הביקורת תערך בחינה של הדברים".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר במידע חסר כל בסיס עובדתי. סיורים אותם מקיים חבר המועצה אברמוביץ' במט"ש אינם כרוכים בתשלום ומתבצעים בהתאם למדיניות המט"ש לעידוד סיורים וביקורים במקום. חבל שישנם גורמים אינטרסנטים המחפשים להכפיש לשווא".

zeevshraga1978@gmail.com
חשבנו שיעניין אותך גם...
ההילה של הקבוצה
מחזקים את תחושת הביטחון
נבחרת הכדורשת של רמת השרון. משתתפת באליפות הארצית
התחילו ברגל ימין
המנהלים החדשים בעירייה
פגישה בין ברוידא למנהלים החדשים בעירייה
מפעל דור
פשיטה על משרדי חברת דור כימיקלים
רוני סקה אומניות לחימה בכ"ס - למען הספורטאים הצעירים
פעילות חדרי בריחה בספרייה העירונית בחוהמ פסח
פעילות פסח בספרייה העירונית בהוד"ש
לוחמי אש ביצעו פעילות הסברתית במוסדות חינוך