הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

במסגרת 'פרויקט בנות מצווה' יצאו בנות כתה ו' מבית הספר רמות לבית החולים "מאיר", שם ביקשו לשמח ילדים המאושפזים בבית החולים

העיר שלי | זאב שרגא 01/02/2018

הפנינגינה במתחם 1200

צוות מתו"ק במתחם 1200 ממשיך בפעילויות למען תושבי המתחם ויקיים ביום שבת בבוקר אירוע תחת הכותרת "הפנינגינה – מתחברים לשכונה", במהלכו מוזמנים התושבים להכיר את השכונה בדרכים יצירתיות ומהנות כמו ציור מקצועי, תחרות צילומים, היכרות עם הציפורים והאכלתן, בניית דגם מוקטן של השכונה, בניית דחלילים ועוד. האירוע יתקיים כאמור ביום שבת 3.2 בשעה 10:00 בבוקר בגינה המערבית במתחם 1200. בצוות מתו"ק ביקשו להודות לנותני החסות לאירוע: הצייר מנחם כליף, המרכז לטיפול ציבורי הבר בחצר ובגינה, בחברה להגנת הטבע, סטודיו לאומנות "המקום", משתלת דני עקיקי, סטודיו לצילום גיל לוין ו"זו ארץ ZOO"

בנות המצווה תורמות לקהילה

במסגרת 'פרויקט בנות מצווה' יצאו בנות כתה ו' מבית הספר רמות לבית החולים "מאיר", שם ביקשו לשמח ילדים המאושפזים בבית החולים. "אנו עורכים מפגשים ומשימות מצווה במהלך שנת המצוות של בנות כיתה ו'," מסבירה מירית שקד-ברק, ממייסדות בית הספר ויו"ר הנהגת ההורים, "המפגשים נערכים פעם בחודש והם של אימהות ובנות בלבד. כל אמא ובת אחראיות על ארגון מפגש אחד בכל נושא אשר יחפצו. המפגשים ממש מגבשים את בנות הכיתה, את האימהות ובעיקר, זה זמן איכות של אמא ובת. מפגשי שנת המצווה הם ביוזמת ההורים ובראשם ענת נצר, אמם של עדי (כיתה ו') ונעמה (כיתה ד') אשר מובילה את הפרויקט ומנהלת אותו לאורך השנה. משימת המצווה בבית החולים מאיר היא מצווה אמיתית, מרגשת ומבגרת," אומרת שקד-ברק, "תודה רבה לקרן ונעה אודיז שארגנו והשקיעו במשימה.
בהמשך יהיו משימות נוספות בבתי אבות, בתזונה, ביוגת צחוק, מדיטציה, סדנת איפור ועוד. בסוף השנה אנו מתכננים חגיגת בת מצווה משותפת ומושקעת, לכל בנות הכיתה."

ט"ו בשבט טראנס אטלנטי

בתחילת השנה החלו בעמותת קליק לקיים אירועים ייחודים לחגים לטובת שורדי השואה, החברים במרכז 'הוד לוותיקים', המופעל על ידי העמותה והעירייה. במסגרת החגיגות המשותפות מתקיים האירוע בשידור חי חוצה יבשות ומאפשר לחלוק את שמת החג עם בני הגיל השלישי, שורדי השואה ברחבי העולם. בחגיגות ט"ו בשבט שהתקיימו השבוע במועדון התקיים שידור חי עם שורדי השואה בארה"ב שנהנו יחד עם חברי המועדון בהוד השרון, ממוזיקה, ריקודים ושירה ביוזמת אורטל הר פז, מנהלת המרכז הוירטואלי בקלי"ק, שהוקם בשנת 2015 ביוזמת העמותה, חלק ממיזם ארצי בתחום הבדידות, בשיתוף אשל- ג'יונט, הקרן למפעלים מיוחדים בביטוח הלאומי ומשרד הרווחה, ומופעל בתמיכה הטכנית של חברת יוניפר.

נאבקים בשחיתות בשלטון המקומי

יוזמה חדשה של יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן - קידום חוק בכנסת למיגור מקרי השחיתות בשלטון המקומי, המבוסס על דו"ח שנכתב על ידי צוות שמינה בשנת 2016 היועמ"ש לממשלה אביחי מנדבליט, בראשות המשנה דינה זילבר, ובו המלצות למיגור מקרי השחיתות בשלטון המקומי. ב"כולנו" אומרים כי למרות העבודה המקצועית הרבה שהושקעה בדו"ח, הוא נגנז לחלוטין. "מפלגת כולנו חרטה על דגלה להילחם בשחיתות ולהגן על שומרי הסף," מסביר ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו, "תופעת השחיתויות ברשויות המקומיות הפכו לצערי להיות יותר ויותר שכיחים. אל לנו להקל ראש בעניינים אלו, טוהר מידות צריך להיות כנר לרגלם של נבחרי הציבור לניהול נכון ויציב גם ברשויות המקומיות. שנת בחירות מוניציפאליות זה בדיוק הזמן לקבוע סטנדרטים ברורים לראשי וחברי הרשויות שיקבלו את אמון הציבור.״

"אני מברכת מברכת על הצעת החוק של ח״כ פולקמן. מדובר בצעד משמעותי אשר נועד למגר שחיתות באשר היא בשירות הציבורי," אמרה המשנה לראש העירייה, עו"ד כנרת כהן, "אנו נציגיהם של התושבים ברשויות המקומיות והם שמים את מבטחם בנו כמי שיובילו וינהלו את ענייניה של העיר או הרשות באופן מקצועי ובניקיון כפיים מלא, ללא כל מעידה או ניגוד עניינים. על כולנו, נציגי השלטון המקומי, לתמוך בהצעת החוק אשר תמנע שחיתות ופגיעה ישירה בתושבים, ואף תסייע בביסוס האמון החשוב כל כך שנפגע בכל פעם שמתגלה ניגוד עניינים כזה או אחר בקרב בכירים ברשויות המקומיות. כמי שעוסקת בתחום הניהול הציבורי במשך שנים, מבחינתי שקיפות והצגת מכלול העובדות היא בבחינת חובה, למען מנהל תקין ובעיקר למען הציבור."

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
חברי סבא סבתא - הסיפור האמיתי
סבא סבתא - הסיפור האמיתי
ספורט תחת כיפת השמיים
נשארת במועדה
להדליק לכל ילד חלום
מטנריף להוד השרון
העירייה תפצה תושבת שרכבה נפגע מעץ שקרס
פתיחת מקלטים ברעננה
כיסא מונגש לים לילדים
כיסא מיוחד להעברת ילדים עם מוגבלות לתוך הים