הוד השרון

עשרות מטרים של "טיילת", עם שני ספסלים ופח אשפה אחד

מדוע לא הציבה עיריית הוד השרון ספסלים ופחי אשפה במדרכה החדשה במגדיאל, המכונה "טיילת חנקין"?העירייה: "עם סיום העבודות נערכת העירייה להצבת ריהוט הרחוב"

העיר שלי | זאב שרגא 01/02/2018

לפני כחצי שנה, סיימה עיריית הוד השרון את עבודות הפיתוח של ציר חנקין, הכוללות בין השאר סלילתם של שבילי אופניים והקמתה של מדרכה רחבת ידיים, המכונה על ידי תושבי האזור "טיילת חנקין" ומשמשת על בסיס ימי הולכי רגל רבים הצועדים משכונת גיל עמל אל מרכז מגדיאל וחזרה.

"העירייה בנתה את הטיילת החדשה בין כיכר מגדיאל ובין שכונת גיל עמל, מדרכה רחבה ומפוארת שלעיתים אף מגיעה לכדי שלושה מטרים רוחב ולצידה שבילי אופניים, אבל נראה שלא נעשתה חשיבה לטובת הולכי הרגל", אומר אחד מתושבי מגדיאל, "צעדתי שם ביום שישי בערב כשחזרתי מחברים למגדיאל ואיתי בני בן ה- 6. השעה הייתה מאוחרת והוא היה עייף כך שהרמתי אותו על הידיים, אבל כשגם אני התעייפתי רציתי לשבת ולנוח לרגע, הסתכלתי ימינה ושמאלה ולא ראיתי אפילו ספסל אחד. ישבנו על הרצפה וזה כל כך הרגיז אותי, מה הבעיה לשים ספסל?" .

"חשבתי לעצמי שאנחנו הרי לא היחידים שנתקלים בזה, צועדים פה אנשים מבוגרים, אימהות עם ילדים, אם הם רוצים לנוח לרגע בדרך הארוכה הם צריכים לשבת על הרצפה?" הוא שואל, "בהזדמנות אחרת שצעדתי עם הכלבה שלי גיליתי גם שאין שום פח אשפה בטיילת הזאת. אספתי את הצרכים שלה וגיליתי שאני צריך לצעוד עם שקית דרך ארוכה בכדי למצוא איזה אשפתון לרפואה, צעדתי כמו דביל עשרות מטרים עם שקית קקי ביד".

"אני יודע שפנו בעבר לגורמים בעירייה כדי לבדוק מדוע לא הותקנו עוד ספסלים ופחי אשפה בטיילת החדשה, וקיבלו תשובות שהשכנים מתנגדים לזה", הוא מוסיף, "ממתי תושבים קובעים מה יתקינו כמה ואיפה? הלא אנחנו חיים בעיר תוססת, לא במושב או קיבוץ וכולנו חלק מקהילה אחת, לא יכול להיות שהולכי רגל לא יוכלו לנוח לרגע בגלל שלשכנים זה עלול להפריע".

נציין כי בסיור שערכנו בטיילת עולה כי אכן קיים מחסור בספסלים ובחי אשפה במקום, פרט לשני ספסלים ופח אשפה אחד, במרכזה של הטיילת כולה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "לאחרונה השלימה העירייה עבודות נרחבות לאורך רחוב חנקין אשר כללו סלילת מדרכות ושבילי אופניים, נטיעת עצים ועוד. כעת, עם סיום העבודות נערכת העירייה להצבת ריהוט הרחוב לרבות ספסלים ופחי אשפה לרווחת התושבים."

zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
נציגי "כחול לבן" בכפר סבא
כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו
חיים טוב בכפר סבא
אומרים לא לאלימות נגד נשים!
פסח בפרש קיטשן
אביב מגיע: פסח בפרש קיטשן
בדרך לבית הספר
האיגלו בארנה
"האיגלו בארנה"
רחוב קזן פינת פרדס משותף
איפה אפשר להדליק מדורות ברעננה?
בתשעה חודשים: 413 דוחות חולקו לרוכבי אופניים חשמליים
413 דו"חות חולקו לרוכבי אופניים חשמליים בתשעת החודשים האחרונים