הוד השרון

מעברי החצייה בהוד השרון דהויים

צביקה, תושב העיר, מתריע מזה כשנה בנוגע לאיכות סימונם של מעברי החצייה ברחבי העיר, "העירייה צובעת את מעברי החציה רק לאחר שהתושבים מתריעים"

העיר שלי | זאב שרגא 01/02/2018

תושב מגדיאל, צביקה, העלה לפני כשנה לסדר היום את שאלת איכותם של סימוני מעבר החצייה ברחבי הוד השרון. בפוסט שפרסם בפורום אביב למען התושבים כתב: "סכנה בטיחותית חמורה בהוד השרון! הפעם אני רוצה להסב את תשומת לב חברי הפורום וכמובן שגם את האחראים בעירייה לסכנה בטיחותית חמורה ביותר הקשורה במעברי החצייה בעיר. עשרות, אם לא מאות מעברי חציה, נשחקו כליל והסימונים עליהם כמעט ואינם נראים על הכביש. לא צריך להרחיב מה הסכנה הטמונה בכך ואני לא רוצה לחשוב באיזה אחריות יישאו האחראים, במקרה של תאונה ונהג שלא ראה סימון של מעבר חציה - שבפועל כמעט ולא קיים".

לפני כשבועיים העלה צביקה את הנושא שוב לסדר היום, כשהוא מציין כי העירייה לכאורה, צובעת את מעברי החצייה רק לאחר פרסום תלונות של התושבים ולא באופן סדיר. "אחרי שבשבוע שעבר הוצפה דוגמה אחת מיני רבים למעברי חצייה דהויים עד כדי בלתי נראים - נצבע מעבר החציה הרלוונטי. מאוד רציתי לפרגן אבל אז הבנתי שנצבעו רק מעברי חציה עליהם הלינו תושבים. אז צריך לצלם פה מעבר חציה אחר מעבר חצייה כדי שהם יצבעו מחדש ויהיו תקינים," כתב צביקה, שצירף שוב תמונות של מעברי חציה לא מסומנים כהלכה".

"הצפנו את הנושא כבר בעבר ובכל פעם שעולה תלונה העירייה צובעת רק את מעבר החציה המדובר", מסביר צביקה, "זה לא הגיוני כי בדוגמה האחרונה שפרסמתי אפשר לראות שצבעו את מעבר החציה המדובר עליו התלוננתי, אבל רק אותו באותו מקטע בדרך מגדיאל, את מעבר החציה סמוך אליו הם לא צבעו. זה מרגיש כאילו העירייה עובדת תגובתית לגמרי ולא יוזמת את תחזוקת מעברי החציה בעצמה. חשבנו לעשות מיפוי של מעברי החציה הלקויים אבל אני לא עובד עירייה וזה לא מתפקידי. אלמנטרי שפשוט יצאו אל הרחוב מעת לעת ויסתכלו".

"נקודה נוספת שמצאתי מתלונות התושבים בנושא, היא שגם מעברי החציה שנצבעים, צבעם דונה מהר מאוד, תוך חודשיים שלושה אפילו, מה שמצריך אולי בדיקה של איכות הצביעה", הוא אומר, "באחת התמונות אפילו רואים שישנם שני פסים קיצוניים שבולטים והאחרים פחות. אני לא מבין בנושא, אבל הרושם הוא שמשהו לא עובד בנושא הזה – זה לא בטיחותי ואפילו מסוכן".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בטיחות תושבי העיר ניצבת בראש סדר העדיפויות העירוני. מידי שנה מבצעת העירייה חידוש וצביעת מעברי חצייה ברחבי העיר, בהתאם לתוכנית העבודה, כאשר עבודות אלו מתקיימות במהלך חודשי הקיץ בהם אין גשמים, הכבישים יבשים וניתן לצבוע מבלי שהצבע יפגע בשל רטיבות. במידה ומתקבלות בעירייה בקשות נקודתיות לחידוש צבע במהלך חודשי החורף הן מבוצעות גם בתקופה זו בהתאם לדחיפותן".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
בלי גננת הילדים מפספסים חומר
"בלי גננת הילדים מפספסים חומר"
הסרט המין החזק
יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון חיפה
אישום: גנבו חומרי הדברה בשווי עשרות אלפי שקלים
סהר חדד ואוהד כהן. חוסר ודאות
מדוע מתעכבת הבנייה ב"נאות שדה"?
הושחתו שלטי בחירות של גינזבורג
הושחתו שלטי בחירות של גינזבורג
אישום: עקבו אחר אדם שיצא מצ'יינג' וגנבו ציוד אישי מרכבו
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
חגיגת עצמאות בנאות קדומים
חגיגת עצמאות בנאות קדומים