הוד השרון

הוד השרון: חברי המועצה יתכנסו לאישור תקציב העירייה 2018

דרמה צפויה להתחולל בדיון שיתקיים ב-7 בפברואר, נוכח הצעת תקציב חלופית שהגישו חברי האופוזיציה ביוזמתה של חברת המועצה עדי ברמוחה

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 01/02/2018

בשבועות האחרונים דיווחנו אודות אירועים המתרחשים מאחורי הקלעים בהוד השרון, זאת בהמשך לקושי בו נתקלת הקואליציה של ראש העירייה המכהן, חי אדיב, להעביר ברוב את תקציב העירייה לשנת 2018. חברי האופוזיציה ניצלו את ההזדמנות וכשלצדם סגן ראש העירייה המתפטר, ד"ר יואב רוזן, העבירו בקשה רשמית בשבוע שעבר, לכינוס ישיבה שלא מן המניין בה יבקשו להעביר תקציב חלופי משלהם, יוזמתה של חברת המועצה עדי ברמוחה ("יש עתיד").

בעירייה לא שקטו על השמרים והוציאו בעצמם זימון לישיבת תקציב שתתקיים ביום רביעי הבא (7.2) ואילו חברי האופוזיציה, המודעים לקושי הפוליטי של הקואליציה, מבקשים להעלות להצבעה גם את הצעתם, בתקווה שהם ישיגו את הרוב הנדרש. ניכר כי לפנינו דיון סוער, כנהוג במחוזותינו, ומסקרן יהיה לראות כיצד יצביעו חברי הקואליציה – האם יבקשו לאשר את תקציב העירייה המקורי בכל מחיר? או שיסכימו לקבל את התקציב החלופי של חברי האופוזיציה, או אפילו חלק ממנו.

על פי ספר התקציב שהועבר על ידי העירייה, התקציב הרגיל לשנת 2018 יעמוד על 486,786,100 ₪, גידול של 6.9% לעומת התקציב הרגיל לשנת2017. 186,994,000 ₪ מהתקציב הרגיל מוקדשים לחינוך ואילו תקציב הפיתוח העירוני עומד על 217,794,000 ₪. עוד עולה כי בפרק תברואה וניקיון חל גידול של 4.8 מיליון ₪, בעיקר בטאטוא רחובות לפי הסכם חדש ופינוי הגזם לפי אומדן עלויות במכרז חדש שיוצא לדרך. בפרק נכסים ציבוריים חלה עלייה של 2.3 מיליון בתקציב, "בעיקרה בסעיפי אחזקת פארק הוד השרון ואחזקת גינות ציבוריות, הנובעת מהתקדמות בשלבי הקמה של פארק הוד השרון ומרצון לשדרג את אמת הנראות והתחזוקה של גינות בעיר," כך על פי התקציב.

בפרק החינוך תחול עלייה של 2 מיליון ₪ בהוצאות להפעלת הצהרונים בבתי הספר ועליה של 700,000 ₪ בהוצאות קבלני כוח אדם, בעקבות העלייה הצפויה בשכר המינימום. בפרק הספורט גדל התקציב בכ- 1.2 מיליון ₪ ובפרק הרווחה גדל תקציב הפעולות בכ- 1.9 מיליון ₪, לצורך מימון מיזם מרפאת השיניים הקהילתית וכן "מכורח גידול בהיקף השירותים הניתנים לתושבים על בסיס קריטריונים של משרד הרווחה".

חברי האופוזיציה כאמור, ניתחו את תקציב העירייה והביאו לקיצוצים בכ-39 סעיפים בתקציב, מה שהותיר בידיהם לכאורה כ- 5.4 מיליון ₪ אותם הם מבקשים להעביר על פי החלוקה הבאה: 800,000 ₪ לטובת תמיכות בחינוך, בדגש על חינוך אנתרופוסופי ודמוקרטי וכן לבית הספר התיכון על שם מוסינזון. 3 מיליון יועברו לטובת הקמת תחנת משטרה עירונית, חצי מיליון ₪ לטובת חינוך פיננסי בחטיבות הביניים והתיכונים, 300,000 ₪ לטובת הקמת פורום נשים עירוני ותקצוב תכניות בנושא שוויון מגדרי במסגרות החינוך, חצי מיליון נוספים יועברו לטובת תמיכות במחלקת הרווחה ועוד 300,000 ₪ יועברו לטובת תמיכות לספורט.

הדיון יתקיים כאמור ביום ד', 7.2. לעדכונים היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון"

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
ירידה בהיקף הנסיעה בחופים
ירידה בהיקף הנסיעה בחופים
ראש הנקרה
מהכחול של הנקרות אל הירוק של הגליל
מחיר השתיקה
תושב הוד השרון נשדד בקלקיליה
"היטלר מדבר כמוך, אתה היטלר"
קהילה מצילה
נבחרת תלי. אלופת מאמאנט הוד השרון
הגביע של תל"י
האוהבים הצעירים