הוד השרון

עוד מאמן הלך

יוסי גורדנה הוא המאמן החמישי העונה של הוד השרון שמעדיף לברוח מהספינה הטובעת. המנכ"ל עזרא חלף מסביר איך הקבוצה הגיעה לשפל של 17 הפסדים רצופים ומה בכוונתו לעשות כדי להכין את הקבוצה לעונה הבאה בליגה ב'

ספורט | זאב גולדשמיט 01/02/2018

בהפועל הוד השרון אין שבוע אחד משעמם. המאמן יוסי גורדנה הודיע למנכ"ל עזרא חלף על התפטרותו, מיד אחרי המשחק שבו קבוצתו הפסידה למכבי קריית גת (3:0), הפסדה ה-17 ברציפות מתחילת העונה.
כזכור, גורדנה הוא המאמן הרביעי שניהל העונה את משחקי הקבוצה. קדמו לו דודו חלף, דוד בן ברוך ועופר בכר. המנכ"ל סבור שגורדנה טועה בהחלטתו וביקש ממנו לחשוב על הנושא ולהודיע לו ביום ראשון אם הוא חוזר בו, אבל בסופו של דבר הבין שאין מה לשכנע מאמן שלא רוצה, ובשלב זה ידריך את הקבוצה מאמן נערים ג', שחר בר עוז, שיהיה המאמן החמישי.

"גורדנה אמר שכל מה שעשה לא עזר, והוא לא מאמין שאפשר להציל את הקבוצה. אם עוד היו לנו תקוות, גורדנה טרף את הקלפים", אמר המנכ”ל עזרא חלף, “כעת ניתן הזדמנות לשחקנים הצעירים, ונכין את הקבוצה לעונה הבאה. כל אלה שלקחו חבילות של כסף לא הביאו תוצאות. כמה שזה נשמע כואב, זה נראה כמעט בטוח שירדנו לליגה ב'”.

- על מה אתה מכה על חטא?

"עשינו הרבה טעויות, ואני בראשן. אני אשם במה שקרה. היינו באופוריה של העונה שעברה, חשבנו שאפשר להמשיך באותה מתכונת, אבל לא בנינו קבוצה מאוזנת, למרות השקעה לא קטנה. המאמן הראשון, דודו חלף, לא היינו צריכים לתת לו ללכת. אם דודו היה מקבל גיבוי מאיתנו והיינו מאפשרים לו להביא שחקנים כמו שקיבלו המאמנים שבאו אחריו, לא היינו מגיעים למצב הזה”.

- אתה כועס על גורדנה, שעזב?

"לא כועס. גורדנה הרים ידיים בזמן הנכון, אחרת זה היה בא מצדי עוד שבוע-שבועיים. כרגע שחר הוא המאמן הזמני. היו"ר יוסי שאבי יגיע בסוף שבוע הבא מחו"ל, ונקבל החלטות לגבי ההמשך".

- קבוצות אחרות בליגה א' בונות על ניצחונות קלים נגדכם עד סוף העונה. אתה לא חושש שהקבוצה תתבזה?

"שאף אף אחד לא יבנה על ניצחונות בטוחים נגדנו. לא נפתח רגליים, ולא נחלק נקודות. מעכשיו כל שחקן אצלנו יזיע במגרש, ומי שלא יזיע, יעוף. נכון שהמצב שלנו קריטי, אבל הפועל הוד השרון זה מועדון שמכבד את עצמו, נילחם בכל המשחקים שנשארו ונעשה הכל כדי לא להתבזות".

- מה האחריות של ההנהלה בירידה?

"אמרתי לך, אני לוקח את כל האחריות, אבל זה לא אומר שאני צריך ללכת. שום הנהלה לא עשתה כאן מה שאנחנו עשינו בשנים האחרונות. הפועל הוד השרון תמיד שיחקה בליגות ב'-ג', ובשלוש השנים האחרונות שיחקנו בליגה א' ועשינו דברים יפים. כמו שירדנו, ככה גם הקבוצה תחזור לליגה א'. לא נחסוך באמצעים, נבנה שלד של צעירים מקומיים לצד מעט שחקני חיזוק טובים".

המאמן המתפטר, יוסי גורדנה, עובד עיריית ת"א לפרנסתו, טוען שאחרי שמונה משחקים הוא הבין שחבל לו על הנסיעות הארוכות להוד השרון, לנוכח הסיכוי האפסי להינצל מירידה.

"אימנתי פה שמונה משחקים, באתי בשביל להשאיר את הקבוצה בליגה, אבל יש דברים שלא תלויים במאמן", אמר גורדנה, "השחקנים רוצים ומשתדלים, אבל כנראה שהליגה גדולה עליהם. לקחתי את ההפסדים קשה. זה פגע לי בבית, כבר חודשיים שאין לי סוף שבוע מאושר. ניסיתי לעזור, לא הלך, אז העדפתי שניפרד כידידים. אחרי ההפסד לקריית גת חשבתי מה אגיד לשחקנים, איך ארים אותם, אבל נגמרו לי המילים".

- יוסי, להוד השרון יש סיכוי בעונה הבאה לחזור לליגה א'?

"יהיה לה מאוד קשה. אימנתי בשלוש השנים האחרונות בליגה ב', קבוצות מהמגזר הערבי מעמידות תקציבים של שני מיליון שקלים, זו ליגה פיסית עם שחקנים מנוסים שבגלל הכסף הסכימו לשחק שם. לבנות קבוצה על צעירים זה חשוב, אבל צריך לידם שישה שחקנים מנוסים, קילרים שיודעים לסחוב קבוצה. הקבוצה צריכה רענון מהשורש, כי אם לא יחזרו בתוך שנה לליגה א' הם עלולים להיתקע הרבה זמן בליגה ב'".

- מהי האחריות שלך לירידה?

"לא בניתי את הקבוצה. קיבלתי קבוצה מתה. ניסיתי לעשות לה הנשמה, אבל כשהגעתי הביטחון והאמונה של השחקנים היה ברצפה. בתקופתי עזבו אותנו ארבעה שחקנים מובילים: אוריאן יעקב, מאור חלבי, ליאור ראובן ואיתמר הופמן, ולעומת זאת שחקנים איכותיים שרציתי לא הסכימו לבוא להוד השרון".
מחר (שישי 13:30) הוד השרון תצא למשחק חוץ נגד מכבי שעריים, שנמצאת במקום ה-14 במרחק 18 נקודות ממנה. האם סוף סוף היא תזכה בנקודות ראשונות, או תמשיך להישאר על האפס?

חשבנו שיעניין אותך גם...
משרד נסיעות  בתא העלים הכנסות בשווי רבע מיליון שקלים
משרד נסיעות בת"א העלים הכנסות בשווי רבע מיליון שקלים
האכלת יונים אסורה
בי"ס חדש בעתלית
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
החברים של קורין
משפרים את מערכת המים ברחובות
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
חברי מועדון המתנדבים ליונס הכפר סבאי
מועדון הליונס עושה טוב ביום המעשים הטובים