הוד השרון

אושר תקציב עיריית הוד השרון לשנת 2018

בתום מרתון דיונים בן 8 שעות, אושר תקציב עיריית הוד השרון על ידי חברי הקואליציה, בהם גם חברי המועצה ד"ר יואב רוזן ויגאל הררי, שאיימו כי יצביעו נגד אולם התרצו, לאחר שהסתייגויותיהם התקבלו

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 12/02/2018

ביום רביעי התכנסו חברי המועצה בהוד השרון לישיבת לאישור תקציב העירייה לשנת 2018, זאת באיחור ניכר בשל קושי שהתעורר בקואליציה להשגת הרוב הנדרש. ישיבות התקציב הקודמות נדחו ברגע האחרון, נוכח איומים שנשמעו מצד חברי המועצה ד"ר יואב רוזן, יגאל הררי ואביאל אברמוביץ', מה שהביא את חברי האופוזיציה להיות אופטימיים משהו, בתקווה שיצליחו להעביר תקציב הכולל את הסתייגויותיהם, בתמיכתם של חברי הקואליציה "המורדים".

חברות האופוזיציה, אביבה גוטרמן, עדי ברמוחה ויעל ברזילי, עמלו רבות על הכנת תקציב חלופי לעירייה ואילו כלל חברי האופוזיציה הגישו עשרות רבות של הסתייגויות והחלו במעין "פיליבסטר מקומי" מה שהביא לקיומה של אחת הישיבות הארוכות שידעה העיר, כ-8 שעות של דיונים חסרי תכלית. ראש העירייה חי אדיב הודיע כבר בתחילת הישיבה כי מי שיצביע נגד התקציב פוגע קשות בתפקודה של העירייה וסימני השאלה סביב הרוב הנדרש לתקציב הוסרו מעט אחרי תחילתה של הישיבה, עת הודיע ד"ר רוזן כי בכוונתו להצביע בעד התקציב, בניגוד לאיומיו, זאת נוכח העובדה כי בעירייה הסכימו לקבל שינויים שדרש בתקציב, בדומה לחברו לסיעה, יגאל הררי.

חברת האופוזיציה אביבה גוטרמן נשאה נאום חוצב להבות, בו האשימה את חברי המועצה בפופוליזם לכאורה, בהתייחסה לתקציב העירייה וביקשה לדחות את הישיבה בכדי לבחון את התקציב החלופי שהגישו היא, ברמוחה וברזילי. לדבריה, למרות העבודה הרבה סביב התקציב החלופי שהגישו, איש מבין חברי המועצה – קואליציה ואופוזיציה כאחד – לא התייחסו להצעתן.

חברת המועצה עדי ברמוחה תקפה אישית את רוזן והררי וטענה כי קולם נרכש לכאורה, באמצעות העברת כספים קואליציוניים. "מתוך אחריות ציבורית ובהתעלמות טוטאלית מכל חשבון אישי או פוליטי, מבחינתי עדיף שיהיה תקציב, אולי לא הכי טוב בעולם מאשר שלא יהיה תקציב בכלל – ארגון שעובד ללא תקציב פוגע בשירות שהוא נותן", אמר רוזן, "לאחר קבלת השינויים שהגשתי אני אצביע בעד".

בסיום הדיון הארוך כאמור, הצביעו חברי המועצה על כלל השגותיהם של חברי המועצה ותקציב העירייה עבר באישורם של חברי הקואליציה, פרט לחבר המועצה אביאל אברמוביץ', שהצביע נגד התקציב, עם האופוזיציה. עוד באותו הלילה פרסמה העירייה בדף הפייסבוק שלה מעין "הודעת ניצחון" בה פירטה את הישגי התקציב המאושר, לא לפני שטרחה לסמן את המצביעים בעד בצבע ירוק ואת המצביעים נגד התקציב, בצבע אדום, כשהראשונים מקבלים סימן של "לייק" ואילו המתנגדים – "לייק הפוך". חברי האופוזיציה התרעמו נוכח המודעה וטענו כי העירייה עושה שימוש בכספי משלם המיסים בכדי לפרסם לכאורה תוכן פוליטי במהלך שנת בחירות ואילו המודעה הוסרה מהדף.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "אנו מודים למועצת העיר על אישור התקציב העירוני לשנת 2018, תקציב אחראי ומאוזן אשר יאפשר המשך השקעה עירונית ענפה בחינוך, בנוער, ברווחה, בספורט, בתרבות, בחזות העיר, בביטחון ועוד והכל בהתאם לחזון העירוני, לתוכניות האב ולתוכניות העבודה הרב שנתיות אותן מיישמת העירייה בכל תחומי החיים".


zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
סוויטיז מתחם שרונים, סו בינג
פסטיבל "Sweeties" שכולו מוקדש לחטאים מתוקים
בית ספר אריאל: מעבר למעבר
נזקים נגרמו בשריפה ברעננה
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"
נמלטו מהמשטרה, פגעו בכלי רכב וגרמו לפצועים
ארוחת ניצחון
חשודה לא הובאה בזמן לביהמ"ש – המשטרה תשלם
אישום: תקף קשישה ואת המטפלת שלה באמצע רחוב
אישום: תקף קשישה ואת המטפלת שלה באמצע רחוב