הוד השרון

הוד השרון וכפר סבא הצטרפו לתוכנית "בית הספר של החגים"

בשורה להורים: חופשת פסח תקוצר בחמישה ימים במסגרת תוכנית "בית הספר של החגים". במסגרת התוכנית, בשנת הלימודים הבאה תקוצר גם חופשת חנוכה בחמישה ימים

העיר שלי | זאב שרגא 21/02/2018

עיריות כפר סבא והוד השרון הצטרפו לתוכנית "בית הספר של החגים", שתקצר את חופשת הפסח.

תוכנית "בית הספר של החגים" גובשה על ידי שר החינוך, נפתלי בנט, על רקע מצוקה גדולה של ההורים בישראל, שנאלצו לבחור בין העבודה לבין הילדים בחופשות. התוכנית מעניקה פתרון יסודי לבעיית הפער בין חופשות התלמידים לאלו של ההורים ונותנת מענה חינוכי ואיכותי לפוטנציאל של כמיליון תלמידים.

199 רשויות מקומיות נרשמו עד עתה ל"קול קורא" שפרסם משרד החינוך להפעלת "בתי הספר של החגים" והן תפעלנה את המסגרות כבר בחופשת פסח הקרובה. מדובר בכ- 77% מכלל הרשויות המקומיות, כאשר עוד 38 רשויות, אשר הביעו עניין להצטרף לתוכנית אמורות להשלים את הרישום שלהן במהלך היממה הקרובה. 10 רשויות טרם ביצעו רישום. המשרד פועל לסייע בגיוס של כח האדם –כגון: סטודנטים, מתנדבי השירות הלאומי, מורים, גננות, סייעות, מד"צים, מכינות קדם צבאיות ומתנדבי שנת שירות.

כאמור, הוד השרון וכפר סבא הצטרפו גם הן ל"קול קורא" של משרד החינוך ועל פי התוכנית יזכו לעוד חמישה ימי לימוד במהלך חופשת פסח. בתי הספר יפעלו בין השעות 13:00-8:00 וגני הילדים בין השעות 7:30-13:00. עלות הפעילות תחולק לפי אשכולות למ"ס:

אשכולות למ"ס 1 עד 4: ללא תשלום. אשכולות למ"ס 5 עד 7: 20 שקל ליום פעילות ואשכולות למ"ס 8 עד 10, הכוללת את הוד השרון וכפר סבא, יעמוד התעריף על 30 שקל ליום פעילות. בגני ילדים יועסקו גננת וסייעת בכל קבוצה, או מדריכה וסייעת. ובתי הספר מורה בכל קבוצה, או שני מדריכים, ובכל בית ספר יימצא רכז בית ספרי. עוד נמסר ממשרד החינוך כי מוסדות החינוך יאובטחו כמקובל במהלך שנת הלימודים ויינתן תקציב העשרה עבור חוגים, מופעי תרבות, חומרי יצירה, ציוד מתכלה וכיוצא באלה.

"אנחנו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שילדי ישראל יחלו כבר בפסח הקרוב ליהנות ממסגרות של בתי הספר של החגים, בהובלתו של שר החינוך בנט, ולשהות בשעות הפנאי במסגרת חינוכית עשירה ואיכותית", אמר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב.

ההורים ישמחו לשמוע כי בשנת הלימודים הבאה, תשע"ט, התכנית תפעל חמישה ימים בחופשת חנוכה וחמישה ימים בחופשת פסח.


zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
שלב השאלה הזהה
חזויםר ללימודים בדרך הבריאה
חוזרים ללימודים בדרך הבריאה
הכל זהב
הכל זהב
נותנים יד לגמלאים
נותנים יד לגמלאים
האדריכלית עליזה זיידלר גרנות
מהנדסת עיר חדשה בכפר סבא
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן
שיהיה לכם יום כתום
רשימת תפוח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
רשימת תפו"ח: 50% נשים בשמינייה הראשונה