הוד השרון

גינת "הסתיו" נתחמה בגדרות פח

למרות מחאת התושבים, נחתמה גינת "הסתיו" בגדרות פח לצורך תחילת העבודות להקמתם של גני ילדים חדשים. תושבי המתחם מוחים וטוענים כי העבודות החלו "במחטף" כהגדרתם, בניגוד להבטחות עיריית הוד השרון לעדכן אותם בכל החלטה בנושא

העיר שלי | זאב שרגא 26/02/2018

בשבועות האחרונים ליווינו את תושבי מתחם אביב במגדיאל, במחאתם נגד תוכניות עיריית הוד השרון לבנייתם של 5 גני ילדים חדשים, על חשבון הגינה הציבורית היחידה במתחם הצפוף. התושבים ערכו הפגנות ועצרות, תלו שלטים במרפסות הבתים ונציגיהם נפגשו עם בכירי העירייה, בהם ראש העירייה חי אדיב וסגנו יגאל שמעון, כשהם מבקשים לבטל את רוע הגזירה, כהגדרתם.

תושבי המתחם טענו כי הקמת 5 גני ילדים חדשים במתחם הצפוף ממילא, תפגע קשות באיכות חייהם, הן מבחינה תחבורתית שהרי מדובר ברחוב חד סטרי עמוס לעייפה, הן מבחינת מצוקת החניה שקיימת כבר היום, עוד לפני הוספת הרכבים של הורי הילדים שילמדו בגנים החדשים והן מבחינת הריסתה כאמור, של פינת החמד הירוקה היחידה במתחם כולו.

אתמול (ראשון) בבוקר הגיעו עובדי העירייה למתחם והחלו מגדרים את אזור הבנייה בגדרות פח שימנעו כניסתם של עוברי אורח, בדומה לאתר עבודה. הגינה כולה גודרה ואיתה גם 11 מקומות חניה במגרש החניה הסמוך. כמו כן, הוקמה הגדר בצפיפות תמוהה משהו, אל גינת המשחקים שנותרה קטנה ומיותמת. לדברי התושבים, הובטח להם בפגישות עם בכירי העירייה כי האחרונים יעדכנו טרם תבוצע כל פעולה בשטח, אולם כאמור, העבודות להקמת הגדר בוצעו "במחטף" כהגדרתם, מבלי שאיש יידע אותם על כך.

"מובן מאליו שקשה לנו מאוד לראות את הגינה מוקפת חומה. גינה שהיא לב המתחם, שמלאה בפעילות של הורים וילדים, שהושגה אחרי מאבקים קשים של התושבים ונחנכה לפני פחות מחמש שנים בקול תרועה גדול מצד עיריית הוד השרון וכעת נהרסת", מסרו מוועד הפעולה, "אנו מצפים מראש העירייה לשמור על צרכי תושבי מתחם אביב, כפי שהתחייב בפגישה עם נציגי ועד הפעולה, הווה אומר: להפחית את כמות גני הילדים מחמישה למינימום הנדרש, למצוא פתרונות תחבורה לכניסה ויציאה מהמתחם הצפוף, שבו כביש מעגלי צר וחד סטרי, כמו פתיחת ציר המחבר את רחוב סתיו עם רחוב אסירי ציון, להבטיח את בטחון התושבים וילדיהם על ידי הצבת פקחים ואכיפת החוק, לדאוג לאכלוס הדרגתי של גני הילדים על מנת להוריד מהעומס התחבורתי הצפוי".

"עד כה לא קיבלנו תגובה מהעירייה לגבי הדרישות שהועלו בפגישה", אמרו בוועד, "אנו מדווחים כי הצוותים המקצועיים עובדים על פתרונות ואנו סמוכים ובטוחים כי ראש העירייה מבין את המצוקה שתיווצר בשכונה ויפעל ככל יכולתו על מנת לשפר את המצב. כמובן שנמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ונפעל בהתאם לצו מצפוננו".

תגובת העירייה תפורסם עם קבלתה במערכת.

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
ענף ספורט לכל ילד
מה אתם רוצים מהילד?
מה אתם רוצים מהילד?
מחאת הנשים גם בפתח תקוה
לכלוך בשביל מאחורי אולפנת צביה
אולם הישיבות צפוף מדי
הולך רגל נפצע קשה בתאונה בכביש 1
הולך רגל נפצע קשה בתאונה בכביש 1
שני הרוגים מקריסת עץ באילת
טלגראס מכה שנית