הוד השרון

רמת השרון היקרה ביותר מבין ערי השרון

כך עולה ממדד הנדל"ן של יד2. עוד עולה מהמדד כי הזולה ביותר באזור השרון היא כפר סבא וכי למחפשים דירות 4 חדרים במרכז הארץ או באזור השרון, בפחות מ- 2 מיליון שקלים, כדאי לבדוק בפתח תקוה, בנתניה וברחובות

נדלן | זאב שרגא 26/02/2018

נתוני מדד הנדל"ן של אתר יד2 המסכמים את שנת 2017 מגלים כי רמלה ולוד הן הערים עם עליית המחירים הגבוהה ביותר לשנת 2017, כשכל אחת מהן רשמה עלייה בשיעור של 10% במחירים. כך למשל אם בשנת 2016 מחירי הדירות ברמלה עמדו על 1.4 מיליון שקל, בשנת 2017 המחירים כבר חצו את רף ה- 1.5 מיליון שקל ועומדים בממוצע על 1.54 מיליון שקל לדירות 4 חדרים. ערים נוספות שרשמו עליית מחירים משמעותית בהשוואה לשנה שעברה הן גבעתיים, רחובות, חדרה וכפר סבא עם עלייה של 9% בכל אחת מהן.

לעומת זאת הערים בהן נרשמו עליות המחירים הנמוכות ביותר בשנה החולפת, הן טבריה וחיפה, כשבכל אחת מהן עלו מחירי הנדל"ן באחוז אחד בלבד. כשבוחנים מי הן הערים היקרות ביותר בשנת 2017, המובילה ברשימה היא תל אביב – שם עולה דירת 4 חדרים בממוצע 3.6 מיליון שקלים, מחיר המשקף עלייה בשיעור של 7% בהשוואה למחירי 2016.

הנתונים מגלים כי למחפשים דירות 4 חדרים במרכז הארץ או באזור השרון, בפחות מ- 2 מיליון שקלים, כדאי לבדוק בפתח תקוה, בנתניה וברחובות. המחירים באזורים אלו נעו בממוצע בשנה החולפת בין 1.86 מיליון שקל לדירה ברחובות, 1.89 מיליון שקל לדירה בנתניה ו- 1.97 מיליון שקל לדירה בפתח תקווה.

מבדיקת נתוני יד 2 לשנת 2017 עולה כי מבין ערי השרון, העיר בה דירת 4 חדרים עולה הכי ביוקר הינה רמת השרון, עם עלות של 2.845 מיליון שקלים, עליה של 4% מהשנה שעברה. במקום השני בשרון הרצליה, גם כן עם עלייה של 4% מהשנה שעברה, עלות של 2.597 מיליון שקלים לדירת 4 חדרים. במקום השלישי רעננה, עם עלות של 2.166 מיליון שקלים ועלייה של 3% מהשנה שעברה ובמקום הרביעי הוד השרון, עם 2.058 מיליון שקלים לדירת 4 חדרים, עלייה ניכרת של 6% מהשנה שעברה. במקום האחרון בשרון העיר כפר סבא, שעלות דירת 4 חדרים בה עומדת על 2.020 מיליון שקלים. עם זאת, בכפר סבא נרשמה העלייה החדה ביותר מהשנה שעברה, העומדת על 9%.

גל עופרים סמנכ"לית שיווק ומוצר באתר יד2 מציינת כי "הנתונים מראים כי מאמצי הממשלה טרם הצליחו להשפיע על מחירי הדירות בישראל. ניתן לראות כי גם בערים בהן שווקו מאות אלפי יחידות של פרויקטי מחיר למשתכן, כגון רמלה, אשקלון וכרמיאל, עדיין נרשמו עליות מחירים הנעות בין 7%-10% בשנה האחרונה. גם בהרצליה בה שווקו למעלה מ- 1,200 יחידות דיור במחיר למשתכן, רואים עלייה של 4% בשנה החולפת. עם מבט קדימה, אני מאמינה שמחירי הדירות ימשיכו לעלות השנה, גם אם באופן מתון יותר כתלות בהצלחת שיווק הפרויקטים של מחיר למשתכן".


zeevshraga1978@gmail.comחשבנו שיעניין אותך גם...
מערכת ה-CRM החדשה
שיפור השירות לתושב
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
גבר נפצע במהלך גלישה בים
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו
כוח עזר  להתמודדות עם טרור העפיפונים
כוח עזר להתמודדות עם טרור העפיפונים
תערוכה אחרת
קולקציית בגדי ים צבעונית
קולקציית בגדי ים צבעונית
מציאות מדומה במוזיאון המוסיקה העברי בירושלים
יום העצמאות במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים