הוד השרון

"החטא של כחלון הינו כפול ומכופל"

מומחים בשוק הנדל"ן מגיבים על נתוני הכלכלן הראשי באוצר על עלייה בביקושים לדירות בשרון בשיעור של 33 אחוזים ברבעון האחרון של 2017

נדלן | תמי מאור 26/02/2018

נתונים שפרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר מבציעים על עלייה של 33% בביקושים לדירות בשרון ברבעו האחרון של 2017.

בתגובה לנתונים אומר היזם יהודה הרציג, בעלי קבוצת "הרציג נדל"ן": "שיקספיר אמר the did was done ובעברית:'המעשה נעשה' ואכן שוק הדיור, לאחר שנתיים ויותר של ביקושים כבושים אדירים, ולאחר שהרוב המכריע של הזוגות הצעירים הבינו שלא ייזכו בהגרלה למחיר למשתכן והיוו ברבעון האחרון רק כ-2100 מתוך כ-11 אלף דירות ששווקו, מתחילים כבר היום לחזור בהמוניהם לשוק החופשי ולחצי הביקוש יביאו, להערכת משרדי לעליות מחירים מחודשות כבר ברבעון הקרוב. כחלון, לצערי, הולך לפספס בכל הכיוונים. גם מחיר למשתכן וגם את התרחיש של ירידת מחירי הדיור. עדיף היה לו כבר היום היה יורד מהפודיום של מחיר למשתכן ונותן לכוחות השוק לפעול!".

אדריכלית מיכל שרבט, מומחית לשינויי תב"ע עירוניות: "החטא של כחלון הינו כפול ומכופל. לא רק שמחיר למשתכן איננה פותרת את בעיית הדיור לזוגות צעירים ומייצרת ביקושים כבושים על השוק החופשי, היא גם מסרסרת כמעט לחלוטין את היכולת של עיריות ורשויות מקומיות רבות לבצע שינויי תב"ע מאוזנים ונכונים ולנצל כיאות זכויות בנייה קיימות. שוק הדיור בשלוש השנים האחרונות נע בין שני קצוות מנוגדים- מחד גיסא, מחיר למשתכן ומאידך גיסא, תמ"א 38. לא זה ולא זה ייפתרו את בעיית המחסור בדיור אלא דווקא התחדשות עירונית כוללת במסגרת שינויי תב"ע נכונים ומאוזנים בכל רחבי הארץ".


חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
שני מקרים של מעשים מגונים ברעננה
זוגיות והגשמה עצמית
זוגיות והגשמה עצמית
נתפסו חשודים בגניבות בקניון מלחה בירושלים
 אליפות כדורסל בתי ספר יסודיים בכפר סבא
אליפות כדורסל בתי ספר יסודיים בכפר סבא
עוגת תפוחים עם מיני קוקיס קרמל
יור קקל עם רפי סער ודני הרוש
"נבחן את הסיוע לפיתוח השטחים הירוקים בכפר סבא"
חינוך וקהילה הוד השרון